Джерело
AW-Therm | 💡💰 20 мільярдів на світло та тепло: як українські міста готувалися д...
253 Охват/переглядів
2026-01-23 11:03
Повідомлення №2716
💡💰 20 мільярдів на світло та тепло: як українські міста готувалися до блекаутів🔦🔥Новий рік почався з чергових масованих атак рф по енергетиці. Тисячі українців знову без світла й тепла. Київ переживає одну з найскладніших енергокризів, Одещина, Сумщина, Харківщина та Чернігівщина — в аварійних відключеннях.🤔Чи готувалися до цього міста та влада?🧐 ДОЗОРРО ТІ Україна проаналізували закупівлі через Prozorro.📊 ГОЛОВНІ ЦИФРИ• 20 млрд грн — законтрактовано у 2025 році (проти 13 млрд у 2024 році) • Зростання запиту на енергоавтономність — у 1,5 раза • Середньо 2,4 компанії подано на тендери💡 ЩО КУПУВАЛИ?♨️Опалення (8,1 млрд грн): → Когенераційні установки (міні-ТЕЦ) — 4,7 млрд грн → Блочно-модульні котельні — 3,4 млрд грн🔋Джерела безперебійного живлення — 4,6 млрд грн: → Акумулятори, інвертори, зарядні станції → Для банків, метро, телекомунікацій⛽️Генератори: → Найбільша закупівля: газотурбінне обладнання для «Укрнафти» — 1,9 млрд грн → Для медзакладів, комунальників, критичної інфраструктури☀️Сонячні електростанції: → Лідер: Дніпро — понад 200 млн грн для шкіл та ліцеїв🗺 РЕГІОНИ-ЛІДЕРИ1️⃣ Київська область — 9,6 млрд грн (з урахуванням великих держзамовників) 2️⃣ Харківська область — 2,4 млрд грн 3️⃣ Миколаївська область — 1,9 млрд грн 4️⃣ Дніпропетровська область — 999 млн грн 5️⃣ Сумська область — 617 млн грн🔍 ЦІКАВІ КЕЙСИ• Харківський метрополітен витратив 628 млн грн на 13 когенераційних установок від чеської компанії • Миколаїв — 1,7 млрд грн на 18 блочно-модульних котелень для всього міста • Київське метро — 165 млн грн на німецькі системи безперебійного живлення для залізничної автоматики.🌍 МІЖНАРОДНА ДОПОМОГА❤️Міжнародні партнери передали: → 566 когенераційних установок → 368 модульних котелень → 28 газотурбінних установок → 143 генератори для медзакладів (від ЄС та Німеччини)💭 ВИСНОВОКПридбаного недостатньо , щоб повністю захиститися від наслідків терористичних атак рф.❓Чи можна було краще? Напевно, так. Але головна відповідальність лежить на Росії, яка щодня б'є по енергооб'єктах.✅Висновок для влади: потрібно зараз стратегічно готуватися до наступної зими, підходячи до процесу більш системно.