На Донеччині засуджено двох агенток рфОдна з них, продавчиня з Покровська, передавала інформацію двом знайомим військовослужбовцями рф. Їх цікавило розташування фортифікаційних споруд, об’єктів критичної та цивільної інфраструктури в Покровську, розміщення і рух підрозділів Сил оборони у регіоні.Друга засуджена – жителька села Багатир Волноваського району. За вказівками російського куратора агентка розвідувала місця дислокації особового складу ЗСУ на Волноваському напрямку. Також сприяла ворожим військам у просуванні на території Курахівської громади, вишукуючи місця для заходу та закріплення розвідувальних груп російської армії.Протиправну діяльність фігуранток припинено. Одну з них засуджено за колабораційну діяльність (ч. 7 ст. 111-1 КК України), іншу – за державну зраду (ч. 2 ст. 111 КК України). Їм призначено покарання у вигляді 13 та 15 років ув’язнення з конфіскацією майна та одній додатково – позбавлення права обіймати посади в правоохоронних органах і органах влади на 15 років.
⚔️ Є ризик охоплення Родинського з північного сходу: «Мучной» – про ситуацію на Мирноградському напрямкуОсновний тиск у противника йде з району Шахового на південний захід, також намагаються пробити лінію оборони в напрямку на Суворове та Никанорівку. Тривають бої у зеленці і лісосмугах, ворог пробує закріпитися східніше Суворове, є ризик охоплення Родинського з північного сходу.
Тут теж існує загроза для Мирнограда, противник намагається прорватися до передмість зі сходу, обійти оборону через Суворове/Новоекономічне, щоб створити загрозу безпосередньо місту.
Поблизу шахти «Родинська» фіксується просування ДРГ. Прямого контролю русня поки немає, але дистанція до наших позицій скорочена, йде маневрена боротьба + арта активно обстрілює цю ділянку, готуючи умови для прориву або флангового охоплення Родинського.
Ця шахта – важливий опорний пункт і висота перед входом у Родинське. Якщо ворог її візьме – відкриється напрямок на західну околицю Мирнограда. Зараз наші тримають позиції в районі промки!
«Смарагдове місто» очима громади: робоча поїздка до дітей на оздоровленніУ рамках підтримки дітей з постраждалих громад Донецької області відбулася робоча поїздка представників Авдіївської міської військової адміністрації до санаторно-оздоровчого центру соціальної реабілітації «Смарагдове місто», який після релокації вже другий рік поспіль працює в селі Оринин Хмельницької області.У поїздці взяли участь начальник Авдіївської міської ВА Віталій Барабаш, заступник начальника Сергій Легенький і заступник начальника управління соціального захисту населення Катерина Бокова. Авдіївська та Очеретинська громади підтримують тісну співпрацю, тому під час візиту було приділено особливу увагу дітям з обох громад, троє з яких наразі перебувають на оздоровленні у центрі - щасливі, усміхнені й вдячні! Директорка центру пані Галина Демченко провела змістовну екскурсію територією, розповіла про організацію дозвілля, харчування, психологічну підтримку та навчальний процес. На території діє низка сучасних об'єктів: навчальні кімнати, простора кімната безпеки, спортивний зал, великий стадіон, майданчики для дозвілля. Піклуючись про безпеку дітей, в закладі зроблено просторе укриття, де, між іншим, є кімната з тренажерами, тенісний стіл.Медичний пункт у центрі організовано на високому рівні: є ізолятори, стаціонарні ліжка, бокси для окремого розміщення та щоденний нагляд медперсоналу. Під час візиту представники громади також потрапили на репетицію яскравого танцю індіанців із бубнами, пір’ям і ритмами — діти готували виступ і з радістю поділилися емоціями.У межах візиту відбулося тепле спілкування з дітьми, які з радістю прийняли делегацію, розповіли про своє дозвілля, поділилися враженнями від перебування в центрі та передали привітання своїм рідним. Також дітям були вручені невеликі подарунки — як символ підтримки з боку рідних громад.Щиро дякуємо керівництву та працівникам центру за теплий прийом, професіоналізм і турботу про наших дітей. Це справжнє місце сили, де кожна дитина знаходить спокій, радість і нові емоції навіть у складний час.
🏚 Дистанційне обстеження житла на територіях активних бойових дій – подробиці від МінрозвиткуДистанційне обстеження проводитимуть комісії, створені органами місцевого самоврядування або обласними військовими адміністраціями. Вони зможуть використовувати всі доступні інструменти дистанційного спостереження, зокрема:▪️ супутникові знімки;▪️ матеріали, отримані за допомогою зйомки з БПЛА;▪️ фото та відео, зняті на мобільний телефон власником житла. До знімків, зроблених заявниками, висуваються чіткі вимоги: ▪️ фото має бути кольоровим, чітким і без дефектів; ▪️ файл має містити дату та час зйомки, геолокацію;▪️ має бути зафіксована земельна ділянка, на якій розташована зруйнована оселя;▪️ загальний і ще мінімум 3 різні ракурси житла, які підтверджують факт знищення;▪️ на знімках мають бути чітко зафіксовані зруйновані конструкції, зокрема несучі стіни, перекриття, дах;▪️ світлини мають містити ідентифікаційні ознаки об'єкта: таблички з адресою, номери будинків, вивіски та інші орієнтири.За потреби можна подавати додаткові підтвердження – акти ДСНС, поліції, свідчення очевидців. На першому етапі механізм діятиме в громадах, де тривають бойові дії. У разі успішного впровадження його буде масштабовано на інші території, зокрема тимчасово окуповані.Подробиці – на нашому сайті.
Корисна зустріч з фахівчинею Пенсійного фонду в Авдіївському хабі в Кривому РозіВже вдруге до Авдіївського хабу допомоги ВПО "Новим криворіжцям", що діє на базі дитячої бібліотеки 9 «Green Planet», завітала Олена Сергієнко — головний спеціаліст відділу обслуговування громадян №5 (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області.Ця зустріч стала важливою нагодою для внутрішньо переміщених осіб отримати кваліфіковану підтримку з питань, які турбують багатьох переселенців. У форматі живого спілкування обговорювались актуальні теми:Призначення та перерахунок пенсійних виплат — хто має право, як оформити, які документи потрібні;Відновлення втраченого трудового стажу, зокрема з підприємств на тимчасово окупованих територіях;Підготовка документів до виходу на пенсію — як не втратити важливі деталі та уникнути помилок.Присутні мали змогу отримати індивідуальні консультації, задати особисті запитання та отримати фахові поради від досвідченої спеціалістки. Особливу увагу було приділено тим, хто втратив документи через війну.Авдіївський хаб допомоги ВПО щиро дякує пані Олені Сергієнко за співпрацю, відкритість, компетентність і щиру турботу про людей.
23 червня відбулося урочисте вручення документів про освіту випускникам 9 та 11 класів. У теплій атмосфері Авдіівського хабу в місті Дніпро зустрілися учні, вчителі, батьки, керівництво нашої громади. В цьому році 9 класс закінчили 94 випускника з них 15 з відзнакою, свідоцтва про повну загальну середню освіту отримали 79 випускників 11 класів, з яких 12 учнів отримають свідоцтва з відзнакою. Відмінники навчання отримали подарунки від адміністрації нашого міста та благодійного фонду "Спілки "Поруч", яка з радістю приєдналась до привітань пам'ятними подарунками наших випускників. Начальник Авдіївської МВА Віталій Барабаш та його заступник Сергій Легенький нагородили особливим цінним подарунком та відзнакою Авдіївської громади випускника ЗОШ № 6 Прайс Ігоря, який набрав найвищий бал НМТ з математики (200 балів) та став лауреатом Всеукраїнського етапу олімпіади з математики.Шкільні роки пролетіли дуже швидко. Це випуск, учні якого стали першокласниками у буремному 2014/2015 навчальному році. За ці роки діти подорослішали і зі зворушливих пташенят перетворилися на справжніх птахів, готових летіти, розправивши свої крила. Попереду — довге цікаве життя, і ми бажаємо кожному знайти свою дорогу. Нехай всі ті знання і навички, отримані в школі, стануть міцним фундаментом для подальших звершень, а люди, які були з вами всі ці роки, надовго залишаться в серці кожного.Дорогі наші випускники, більшість з вас стануть студентами і переживуть ще чимало чудових хвилин, але школа і наше місто залишаться у ваших спогадах на все життя.Збережіть в собі жагу до життя і знань! Від усього серця бажаємо вам мирного неба та Божої благодаті. Хай легким буде для вас шлях самостійного життя, завжди поруч будуть вірні друзі та мудрі наставники!Детальніше
📸 Свято посмішок та яскравих кадрів – «День селфі» у клубі СуперВІК! 🌟🤳21 червня в гуманітарному хабі «Авдіївка. ВПОраємось! Бровари» відбулася ще одна тепла зустріч для наших друзів поважного віку. Цього разу — з телефонами в руках і усмішками в об’єктиві! Ми разом створювали емоційні миті, які хочеться зберегти.🎭🎉 Атмосфера заходу була легкою й дружньою: жартували, позували, фантазували! Селфі «по-нашому» — це не просто мода, це спогади, які надихають.📱🤔 Учасники дізналися цікаві факти про селфі: наприклад, перше «автопортретне» фото було зроблене ще в 1839 році! А сьогодні селфі — це ще й спосіб комунікації. Ми вчилися тримати камеру, обирати ракурси, працювати зі світлом і навіть позувати з настроєм.☕️💬 А після фотосесії — тепле чаювання, обмін враженнями, щирі розмови. Дехто вперше зробив селфі, дехто — відкрив нову грань себе. Було цікаво, весело, пізнавально та щиро.📷💌 Найкращі фото залишаються не лише у телефонах, а й у серці. Дякуємо кожному, хто прийшов, усміхався, підтримував!Чекаємо на вас на наступних зустрічах у нашому клубі — буде ще більше світла і радості! 🌞
🇷🇺 Ворог просунувся біля Олександро-Калинового 🟡Ситуація навколо Костянтинівки продовжує бути однією з найгарячіших, а плани ворога на неї утворюють постійні загострення. Колись ми писали про населені пункти Олександро-Калинове і Катеринівка, які є важливими в районі Торецька, адже вихід кацапів до цих сіл може утворити загрозу логістиці на місто, взявши її під вогневий контроль. А також поставить в неприємне положення район утримання Щербинівки та Петрівки. 🏹 Наразі противник з Новооленівки намагається підібратися до Яблунівки, а із Зорі та Романівки постійно тисне в напрямку Катеринівки. Сили Оборони докладають зусиль, щоб не допустити просувань, але, на жаль, ефективна робота дронами противника та кількісна перевага піхоти дається взнаки. Одночасно з цим ускладнюється ситуація на північ від Торецька, в районі населених пунктів Дачне-Диліївка. Там ворог мав нещодавно просування та здійснює постійний тиск, з метою обійти місто. А вихід ворога на іншу Деліївку, ставить в неприємну ситуацію підрозділи, які утримують район біля Курдюмівки. Ця ділянка фронту потребує взагалі окремої уваги, адже кацапи провели там накопичення, штурмують без перестану позиції українських бійців, а у бригади, яка відповідає за цю зону має за досить довгий період служби великі проблеми і їм, як мінімум, потрібне посилення. ℹ️ Коротко про район населених пунктів Попів Яр та Малинівка. Перший для кацапів важливий, щоб в подальшому просуватися в глиб і завести пілотів для роботи по логістиці, яка йде аж в районі Дружківки. І у них вже були такі спроби роботи, от тільки вони змушені виводити свої екіпажі буквально на нуль. Малинівка — це шлях спочатку на Новоекономічне, яке може стати опорним пунктом для противника, а потім на Мирноград-Покровськ. Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
ВЕТЕРАН 110-Ї НА КНИЖКОВОМУ АРСЕНАЛІ📚 Колишній боєць нашої бригади, відомий лікар та автор книги про оборону Авдіївки Євген Дубровський відвідав Книжковий Арсенал. Захід став майданчиком сили, пам’яті й культури - саме такої, яку захищають наші воїни.💬 Разом із поетесою Анастасією Дмитрук та азовцем Дмитром Козацьким він узяв участь у події, присвяченій полоненим захисникам «Азовсталі». Презентація книги «Очі Маріуполя» викликала глибокі емоції - пам’ять і повага до героїв звучала в кожному слові.🤝 Багато теплих зустрічей - з побратимами, читачами, відомими українцями. Серед них - правозахисник і ветеран Андрій Шараскін, Олександр Алфьоров, письменник Віталій Капранов, журналісти, митці, історики. Ігор мав за честь підписати свою книгу для тих, хто творить сучасну українську ідентичність.💔 Особливо зворушливою була зустріч із донькою загиблого бійця бригади - розмова, в якій жива памʼять і спільний біль переплелися в спогадах.🇺🇦 Ми пишаємося своїми побратимами, які після фронту продовжують служити Україні - словом, знанням, прикладом!🗡 Підтримай 110-ку | Наш сайт | Instagram |Facebook
Костянтинівський напрямокВорог здійснив перегрупування та поновив попередню інтенсивність штурмів у напрямку Русиного Яру.Від Новооленівки та Олександрополя просування ворога склало до 2,5 км в залежності від ділянки. Загальний вектор - південно-західні підходи до Костянтинівки.Фактично, бої ведуться вже за західні околиці Яблунівки...За Гнатівку та Стару Миколаївку ще тривають бої. Але робити це в напівоточенні дедалі складніше.З району східніше Малинівки окупант просувається перпендикулярно трасі Т0504 (Покровськ-Констаха) вектором на північ та північний захід.Це приносить плоди - є суттєве просування до Попового Яру, остаточно захоплена Нова Полтавка та створюються умови для виходу на лінію Софіївка-Шахове-Володимирівка.Ця лінія являє собою плацдарм у бік Дружківки та траси Н20 на ділянці між Дружківкою та Констахою.Вважаю, що на тій ділянці ворог буде більше сковувати наші резерви задля проведення основної операції - костянтинівської.Там, в принципі, ділянка зручна, щоб також проводити демонстраційні дії в намрямку Мирнограда чи Добропілля.Але все ж слід бути уважними, бо ворог однозначно хоче захопити всю Донеччину.Окупант на Донеччині має повну ініціативу, і на жаль, наші війська вимушені реагувати на "ходи" ворога. Перехопити там ініціативу - це на даний момент щось з розряду польоту на Марс. Але звісно, ситуація може змінитися."Ховати" Констаху дуже рано та передчасно. Нічого там ще незрозуміло.Ворог поки що зайнятий підходами до міста, щоб захопити більш вигідні рубежі.Звісно, зупиняти окупанта в 2-3 км від Констахи не є гарною ідеєю, але поки це максимум, на який можна розраховувати.🇺🇦Підписатися на канал🇺🇦