Джерело
AUTO.RIA | У поліції доповіли про суттєве зменшення аварійності в лютомуПохмура с...
1 300 Охват/переглядів
2025-03-25 15:05
Повідомлення №2013
У поліції доповіли про суттєве зменшення аварійності в лютомуПохмура статистика січня виявилась тимчасовим явищем: наприкінці зими аварійність істотно зменшилась.На початку лютого Патрульна поліція України повідомила, що протягом першого місяця 2025 року було зафіксовано 1657 дорожньо-транспортних пригод з загиблими й травмованими. Показник був на 17,3% вищим за дані січня попереднього року, але незабаром аварійність знову вщухла.У лютому патрульна поліція зафіксувала 1373 ДТП, в яких були травмовані 1693 людей і 156 загинули. Лідером антирейтингу стала Львівська область, де відбулось 144 таких інциденти, недалеко відстали Дніпропетровська область (133) і місто Київ (122). Однак проти аналогічного періоду минулого року кількість пригод із сумними наслідками зменшилась у Кіровоградській (-28,6%), Рівненській (-27,1%) і Чернівецькій (-25,9%) областях, тим часом як зростання кількості ДТП зафіксоване у прифронтових Сумській (+68,8%) та Херсонській (+55,6%) областях, а також на Житомирщині (+40%).Найбільше шкоди від початку цього року принесли наїзди на пішоходів, через які загинули 159 людей і ще 874 отримали травми. Найпоширенішими ж причинами аварій стали перевищення швидкості та порушення правил проїзду нерегульованих пішохідних переходів.Найбільш аварійно-небезпечними днями тижня дедалі залишаються п’ятниця, четвер та понеділок, а найменше шансів потрапити у ДТП у неділю й вівторок. Найнебезпечніший час для руху — з четвертої до восьмої години вечора, а найаварійнішими трасами цього року визнані дороги М-30 (Стрий-Умань-Дніпро-Ізварине) і М-06 (Київ-Чоп).Окремо варто відзначити кількість ДТП з постраждалими, скоєних через незадовільний стаж дорожнього покриття. Цьогоріч поліція зафіксувала їх тричі: по одній у Волинській, Миколаївській і Тернопільській областях.