Джерело
Блог Антона | 26-го січня відбувся II етап олімпіади з інформатики. Розкажу трохи пр...
2 220 Охват/переглядів
2026-01-30 08:46
Повідомлення №1842
26-го січня відбувся II етап олімпіади з інформатики. Розкажу трохи про підсумки цієї олімпіади.В олімпіаді взяло участь приблизно 1500 учасників по всій Україні. Це десь на тисячу менше, ніж ми очікували 13-14 грудня, і на кілька сотень менше ніж минулого року.Замість нормальної системи ми використовували міні-тестувальну систему на Google Colab. Чому саме він? Бо використання будь-яких інших ресурсів чи тестувальних систем могло означати, що наші західні "колеги" можуть написати відповідну скаргу і щодо неї. Ми уже перенесли олімпіаду на 26-те січня, останній можливий день відповідно до положення. Вибір був або проводити олімпіаду так, або II етап олімпіади з інформатики не відбудеться цього навчального року взагалі. Це означає, що не було б ні III етапу, ні офіційної поїздки на міжнародну, і відповідно, жодних стипендій переможцям та їх визнання зі сторони держави. Тому ми і пішли на такий крок.У мене було кілька днів, щоб придумати якусь систему і опублікувати її на мій день народження 14-го січня. Наскільки вийшло на ній провести олімпіаду - так собі. Найбільш популярні проблеми:* відсутність редактора онлайн;* відсутність можливості перевіряти свої рішення на повному наборі тесті і відразу бачити свої бали;* відсутність нормальної можливості ставити питання та особисто отримувати відповіді на них;* відсутність нормальної системи трекингу входу та запитів, щоб потім здійснити перевірки на порушення академічної доброчесності;* відсутність зберігання розв'язків;* потреба перезавантажувати систему кожні 90 хвилин.* складність встановлення системи;* нестабільність ресурсів Google Colab - один і той же код може виконуватись дуже по-різному;* відсутність обмеження на пам'ять;* ну й найбільш фундаментальне - Google Colab не створювався і не може використовуватись, як система для проведення олімпіад.Досвідчені учасники з нею розібрались та справились, тому ця зміна не сильно вплинула на найсильніших учасників. Проте менш досвідчені учасники мали велику кількість проблем з нею. Це досить погана реалізація олімпіади з інформатики саме для популяризації інформатики серед школярів. Після олімпіади у відгуках я прочитав дуже велику кількість незадоволених учасників, які були засмучені такою системою, і більшість з яких просила повернути Eolymp. Мені дуже шкода всіх учасників, яким прийшлось пережити такий формат, наша команда зробила все, щоб зменшити негативний вплив на олімпіаду від наших західних "колег" і провести олімпіаду найбільш адекватно, як це можливо у таких реаліях.І риторичне питання до моїх західних "колег". Ви таку олімпіаду хотіли? Чи ви хотіли, щоб всі області проводити олімпіаду на вашій системі, яка постійно падає при великій кількості користувачів? Чи, можливо, ви хотіли, як в радянські часи, на листочках писати код?Що буде наступного року? Ще не знаю. Але точно можу сказати, що я зроблю все, щоб такого формату більше ніколи не було на олімпіадах з інформатики, і щоб ми повернулись до звичного для всіх формату олімпіад, від I до III етапів.