Джерело
ПАЛАТНИЙ | Президент знову шукає “винних” у Києві. Бо інколи простіше перевести с...
123 Охват/переглядів
2026-01-15 11:49
Повідомлення №2393
Президент знову шукає “винних” у Києві. Бо інколи простіше перевести стрілки, ніж чесно відповісти на питання до власних рішень.Перед великою війною людям роками продавали “спокій”: «не панікуйте», «загроз немає», «все під контролем». А сьогодні, коли країна живе в умовах ударів і криз, дуже зручно говорити: «ви не підготувалися». Але українці добре пам’ятають, хто і що казав до 24 лютого.Київ готувався до оборони ще до початку повномасштабного вторгнення. Формувалася ТРО, вибудовувалась логістика, готувалися служби, системи реагування, комунікація. Столиця стала опорою в той момент, коли державна машина лише переходила від режиму “все нормально” до усвідомлення реальності.І тут виникає просте питання: як можна вимагати від міста “зробити більше”, якщо паралельно центральна влада забирає в Києва ресурси? Вилучили військовий ПДФО у громад. Забрали мільярди з бюджету столиці. А потім висловлюють претензії й звинувачення. Це виглядає як мінімум нелогічно.Так, про управлінські рішення треба говорити. Де були помилки, їх потрібно визнавати. Де були недопрацювання, їх слід виправляти. Але не можна підміняти аналіз проблем політичними атаками своїх. Бо є один реальний ворог, який створює блекаути, руйнування і загрози - це росія, яка веде війну проти нашої держави.Всі ці внутрішні “срачі” - це прямий подарунок ворогу. Саме для цього вони б’ють по енергетиці і роблять ставку на “генерала зиму”: щоб послабити тил, посіяти хаос, стравити між собою громади і центральну владу. Нам потрібно не грати їм на руку, а триматися разом.Киянам потрібні не гучні заяви і пошук винних, а конкретні рішення. Щодня. І якщо говорити про відповідальність серйозно, починати треба з чесної розмови про власні рішення та реальні пріоритети держави.ПАЛАТНИЙ