Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Armchair General UA ✙
Додано 06 січ 2025

Armchair General UA ✙

@armchairgeneralUA
Кількість підписників: 38 371
Фото: 1,210
Відео: 88
Посилання: 1,750
Опис:
Власність Миколи Бєлєскова
Джерело

Armchair General UA ✙ | В світі, де знову важить питання скільки в кого дивізій, можна зрозумі...

Логотип телеграм спільноти - Armchair General UA ✙ Armchair General UA ✙ @armchairgeneralUA
9 690 Охват/переглядів 2026-01-21 11:26 Повідомлення №2831
В світі, де знову важить питання скільки в кого дивізій, можна зрозуміти чому в Дональда Трампа виникає спокуса викручувати руки Європі. В 1980-ті роки НАТО для дій на передньому краї оборони в ФРН тут і зараз мало 24 лінійних дивізії в 9 корпусах, із яких в двох американських корпусах (V і VII) було 4 дивізії, 2 полки і 1 бригада - решта то були європейці і, перш за все, німці (12 дивізій). Звичайно, США в рамках операцій REFORGER по перекиданню сил із Північної Америки відпрацьовували нарощення своїх сил в Європі за рахунок 5 дивізій, 1 полку і 1 бригади, але в 1980-ті роки відносини США-Європа в сфері безпеки були більш менш збалансовані - Європа (і особливо ФРН) несла відповідальність за свою безпеку. Зараз же, після 35 років демілітаризації, Велика Британія, ФРН і Франція можуть виставити по 1 дивізії для коаліційних дій в рамках крайньої потреби. Якщо забрати Україну, Польщу і Фінляндію (які всі в ЦСЄ) із рівняння, решта Європи виглядає максимально беззахисно і, як наслідок, сумно. В той час як США мають 10 дивізій в Сухопутних військах і ще 8 в нацгвардії - так більшість сил зараз в Північній Америці, але частина цих сил в випадку чого мала б посилити НАТО в Європі. Це все до теми на скільки розбалансувалися відносини в сфері воєнної безпеки між США і Європою в останні 35 років. Це все окупант Білого Дому розуміє підсвідомо і мапінулює.