Джерело
КOVALENKO | Чому Китай «зливає» режим в ірані.Бачив помилкові думки, що Китай авто...
26 500 Охват/переглядів
2026-03-05 20:21
Повідомлення №10487
Чому Китай «зливає» режим в ірані.Бачив помилкові думки, що Китай автоматично стане на бік ірану у війні зі США та Ізраїлем. Але реальність інша.Для Пекіна іран - це передусім джерело енергії, а не союзник, за якого потрібно боротися.У 2025 році понад 55% імпорту нафти Китаю йшло з Близького Сходу, з них приблизно 13% - з ірану. Весь цей потік проходить через Ормузьку протоку. Саме тому для Китаю головне завдання - щоб нафта продовжувала йти, а не щоб режим у Тегерані вижив будь-якою ціною. Китай проти перекриття протоки іраном. Китай взагалі не вважає іран конструктивною регіональною силою.Китайські аналітики вважають, що реальна потужність ірану сильно перебільшена. Попри населення, яке у десять разів більше за ізраїльське, економіка ірану менша за економіку Ізраїлю. Значна частина сили ірану - це проксі і асиметричні операції, які приховують внутрішню слабкість держави як такої. Китайські аналітики взагалі вважають, що іран воює хаотично, не має системності і не може протистояти Ізраїлю навіть без США. Також Китай дедалі більше сумнівається у самому режимі в ірані. У Пекіні відкрито говорять про корупцію, слабке управління і те, що ізраїльські спецслужби змогли глибоко проникнути в іранську систему безпеки, що доводить вбивство Хаменеї та верхівки режиму.Тому Китай сьогодні займає дуже прагматичну позицію.Пекін не прив’язаний до конкретного режиму в ірані. Його цікавлять безперебійні поставки нафти. Якщо влада в Тегерані зміниться, Китай просто працюватиме з нею. Бо Китай завжди робить ставку на інтереси, а не режими.