Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Аккерман 🇺🇦 Новини 2025 Білгород-Дністровський
Додано 14 лип 2024

Аккерман 🇺🇦 Новини 2025 Білгород-Дністровський

@akkermaninfo
Кількість підписників: 4 595
Фото: 10,800
Відео: 2,050
Посилання: 8,750
Опис:
Наш загальний міський чат: https://t.me/akkerman_live
Джерело

Аккерман 🇺🇦 Новини 2025 Білгород-Дністровський | У Білгороді-Дністровському вшанували учасників ліквідації аварії на Чо...

Логотип телеграм спільноти - Аккерман 🇺🇦 Новини 2025 Білгород-Дністровський Аккерман 🇺🇦 Новини 2025 Білгород-Дністровський @akkermaninfo
1 450 Охват/переглядів 2025-12-14 12:09 Повідомлення №24989
У Білгороді-Дністровському вшанували учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції. З цієї нагоди у Білгороді-Дністровському відбувся пам’ятний захід біля меморіального комплексу «Тим, хто врятував світ».У заході взяли участь секретар Білгород-Дністровської міської ради Олександр Скалозуб, члени громадської організації «Союз Чорнобиль» на чолі з керівником Анатолієм Кірсано-вим, депутати міської ради, військовослужбовці, представники духовенства та мешканці міста. Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятного знаку, встановленого на честь лікві-даторів аварії.Аварія на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року внаслідок вибуху на четвер-тому енергоблоці, стала однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства. За офіційними даними, у ліквідації її наслідків взяли участь близько 600 тисяч осіб, ще понад мільйон людей були залучені до робіт у 30-кілометровій зоні відчуження.Завдяки самовідданості ліквідаторів до кінця травня 1986 року вдалося зупинити реакцію, а в листопаді того ж року завершити будівництво захисного саркофагу над зруйнованим ене-ргоблоком. 14 грудня 1986 року комплекс захисних споруд було введено в експлуатацію. З 2006 року ця дата в Україні відзначається як День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.Усі ліквідатори зазнали значного радіаційного опромінення, для багатьох з них наслідки участі в ліквідації стали фатальними. Їхній подвиг є прикладом мужності, самопожертви та відповідальності перед майбутніми поколіннями.Пам’ять про героїв-чорнобильців житиме завжди, адже їхній внесок у подолання наслідків катастрофи став вирішальним для збереження життя і безпеки мільйонів людей.