Статистика telegram каналу - @agropolitcom

AgroPolit.com

Subscribers: 1918
Photos: 1830  Videos: 119  Links: 6040 
Гаряча агрополітика З питань реклами та взаємопіару пишіть: reklama@latifundistmedia.com
2021-07-25

Кількість підписників

Історія змін лого

2024-07-12
2024-07-05
2024-07-03

Історія змін назви

AgroPolit.com
2024-07-13
Telegram: Contact @AgroPolitCom
2024-07-12
AgroPolit.com
2024-07-05

Історія зміни типу аккаунта

Публічна группа чи канал
2024-07-13
Акаунт Telegram
2024-07-12
Публічна группа чи канал
2024-07-05

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена
2022-05-25
​​🗺️ Одна велика аграрна компанія «У», прийняла рішення виділити в натурі орендовані земельні ділянки. 

😮 Сказати, що аграрії, які працюють в зоні присутності цієї компанії шоковані — нічого не сказати. 
У 20-30% випадків земельні ділянки обробляють не юридичні орендарі, а фактичні користувачі. 

🗺️ Простими словами: щоб не було «шахматки» на полях, великі та малі агрокомпанії понятійно (як усно так і письмово) домовляються про обробіток земель масивами.

Резон в цьому є: кількість переїздів в полі, де 100 га обробляється одним масивом і кількість переїздів, де обробляється 50 земельних ділянок на площу тих самих 100 га відрізняється в 50 разів.

🤔 А що робити, коли з сусідом не можна обмінятися правом на землю?

У новому блозі керівник відділу земельних та майнових відносин МХП Володимир Нагорний пояснює, чому в нашій країні майже неможливо подолати проблему «шахматки» і консолідоване землекористування є утопією https://latifundist.com/blog/read/3039-shahmatka-na-ukrayinskih-polyah-chi-mozhlivo-yiyi-podolati
🇪🇺Євросоюз не планує скасовувати транспортний безвіз для України, незважаючи на відповідні вимоги польських перевізників, які заблокували кордон.

🤝Сторони погодили дію транспортного безвізу, щонайменше до червня наступного року.

🚧Польським страйкарям запропонували декілька варіантів розв'язання проблеми, однак перевізників вони не задовольнили.

🚚6 листопада перевізники Польщі розпочали акцію протесту на польсько – українському кордоні. Вони заблокували рух українських вантажівок, що експортують агропродукцію та інші товари до Євросоюзу. Акцію організатори обіцяють продовжувати ще два місяці, тому вона може затягнутися до кінця 2023 року.
🇮🇳У Міністерстві сільського господарства і добробуту фермерів Індії звільнили експортерів українських зернових культур від додаткової пені.

🌾Рішенням індійського міністерства Україну внесли у перелік країн, які не використовують фуміганти з метилбромідом для обробки зернових.

🚚Тепер українським експортерам не треба сплачувати передбачені місцевим законодавством додаткові платежі та вони можуть експортувати зернові культури, якщо відповідні вантажі знезаражені препаратами, в основі яких міститься фосфід алюмінію.

😕Раніше ввезення до Індії українських зернових значно ускладнювали обов’язкові вимоги до зерна.
🚢У 2023 році морські порти України встигли обробити більше 46 млн т вантажів, незважаючи на російські погрози і атаки по експортній інфраструктурі.

📈За підсумками січня і жовтня українські портові оператори обробили об’єм вантажів, який на 5,4 млн т перевищує показники аналогічного періоду 2022 року.

📆Перевалка експортних вантажів у звітному періоді збільшилась до 41,7 млн т. Це на 22,8% перевищує показники минулого року. Найбільше порти обробили зернових вантажів, яких було 34,9 млн т. Цей показник на 70% перевищує результати аналогічного періоду минулого року.

🌾У липні рф вийшла із зернової угоди і почала масовані обстріли портів Одещини.
⛽️Через тарифи на газ, ціни на сушіння кукурудзи на деяких підприємствах підвищилися, але підйом є несуттєвим і загалом показники близькі до минулорічних. Про це повідомив керівник Greco Group Іван Корженко.

💵У листопаді вартість газу для промислових підприємств сягає 17 – 18 тис. грн за кубометр.

📈Іван Корженко підкреслив, що в деяких областях, вона може доходити до 21 тисячі грн. Компанія «Прометей» сушить кукурудзу по 180 грн за тону. Щодо «НІБУЛОНу», там розподіл залежить від області.

💬«Деякі аграрії залишають, на жаль, кукурудзу в полях, але це не пов'язано з ціною сушіння. Основна маса залишає через недостатні ємності зберігання», — розповів Іван Корженко.
♿️У Верховній Раді зареєстрували альтернативний законопроєкт про працевлаштування в агросекторі людей з інвалідністю 10185-1.

💰Проєкт передбачає, що отримувачем державної підтримки на поточний рік не може бути суб’єкт агропромислового комплексу, на якого накладалися санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю.

Пропонується також встановити, що зазначені норми не поширюються на агрокомпанії, до яких не звертались особи з інвалідністю для працевлаштування за попередній рік.

🌾На думку авторів, прийняття законопроекту забезпечить стимулювання дотримання агрокомпаніями нормативу робочих місць для працевлаштування людей з інвалідністю.
🌾У Держрезерві вирішили реалізувати незатребуване майно з вичерпаним терміном зберігання, серед якого є і зерно, зібране у період 2007 – 2018 років.

⚖️Зазначене зерно та інше майно планують продати на конкурсних засадах. Кабмін дозволив реалізувати на торгах прострочене зерно, яке зараз зберігають у Держрезерві.

💰В Мінекономіки пояснили, що термін у два роки визначили для зберігання зерна у резерві. Там додали, що держава може понести більші збитки, якщо не реалізує зерно зараз, оскільки його вартість зменшується, а якість погіршується.

В Україні запустили реформу Держрезерву. Вона спрямована на створення раціональної та сучасної системи державних резервів.
💰Компанія «Володар» оголосила додатковий набір інвесторів, щоб придбати землі в усіх регіонах України, які відносяться до кукурудзяного поясу – лісостепової зони.

🧑🏻‍💻Серед переваг інвестицій в землю виділяють наступні:

Стабільний дохід, який можна порівняти з депозитом,
Річний дохід близько 7% від володіння землею,
Земля захищена від знецінення і ризиків втрати, оскільки вона є нерухомим майном,
Ліквідність земельних ділянок дозволяє з легкістю їх продавати,
Від підвищення ринкових цін на землю можна отримати додатковий дохід,

🟢Земельні ділянки обходяться без ремонту та обслуговування, необхідних для іншої нерухомості.
🚚Черга на польсько-українському кордоні через страйк перевізників досягла сотень вантажівок, а три пункти пропуску залишаються заблокованими.

🚧Пункт пропуску «Краковець – Корчова» працює, але близько 150 вантажівок утворили чергу з української сторони.

😕За словами прикордонників, до початку протестів за ніч через цю ділянку кордону вдавалося пропустити близько 200 фур, а зараз їх – в десять раз менше.

🔴Учасники протесту заявляють про дві основні умови. По-перше, вони вимагають, щоб водії з України знову отримували дозволи для роботи в Євросоюзі. Також перевізники вимагають від України доступу до системи «Шлях».
🚧Близько 30% експорту України до країн Євросоюзу може бути втрачено, якщо польські перевізники заблокують спільний кордон. Про це повідомив керуючий партнер Бюро інвестиційних програм Олександр Бондаренко.

💬«Якщо ми говоримо про всі прикордонні пункти пропуску з Польщею, то мова йде про 3 із них, які польські перевізники планують блокувати. 7 будуть працювати. Перевізники обрали найбільші. 60% експорту України до ЄС проходить через Польщу. 30% українського експорту до ЄС буде заблоковано», – зазначив Олександр Бондаренко.

🚚Перевізники оголосили про майбутній страйк на кордоні.

🔴Вони скаржаться на надмірну конкуренцію до якої призвела лібералізація перевезень.
💣Профільний заступник міністра економіки, ветеран Ігор Безкаравайний розповів про нюанси надання компенсацій аграріям за використання офіційних послуг з розмінування земель.

💰В бюджеті наступного року для компенсації відповідних витрат передбачили 2 млрд грн.

😕Ігор Безкаравайний розповів, що оскільки підходи до цивільного розмінування почали розробляти тільки у 2023 році, досі відсутні чіткі державні програми.

🤨Ігор Безкаравайний розповів, що у випадку компенсації 100% ціни, держава зможе допомогти обмеженій кількості аграріїв, але при сплаті за рахунок бюджету 50-80% від вартості послуги, підтримку отримають значно більше фермерів.
📝Кабмін затвердив проєкт, який передбачає підготовку до оновлених правил експорту і верифікації експортерів.

📄На урядовому порталі оприлюднили відповідну постанову №1132.

📆У документі заявлені терміни реалізації експериментального проєкту: 1 листопада 2023 року – 31 грудня 2024 року.

Проєкт передбачає створення переліку верифікованих агропідприємств, які експортують пшеницю, жито, ячмінь, овес, кукурудзу, соєві боби, насіння ріпаку, соняшник, соєвої, ріпакову та соняшникову олію, макуху. У перелік верифікованих суб’єктів обіцяють безкоштовно вносити компанії, які зареєстровані у Державному аграрному реєстрі та відповідають критеріям.
🏦Світовий банк почав реалізацію екстреного проєкту підтримки України у відновленні сільського господарства ARISE, який передбачає надання допомоги 90 тис. аграріям у залученні грантів та пільгового кредитування.

💬«Проєкт допоможе фермерам мобілізувати близько $1,5 млрд оборотного капіталу. Малі фермерські господарства отримають гранти на сільськогосподарське виробництво», – зазначили у Світовому банку.

💰Фінансування проєкту включає позику Світового банку на $230 млн із фонду ADVANCE Ukraine, який підтримує уряд Японії.

💵Проєктом передбачено фінансування гранту у $320 млн з фонду URTF.
🌾Перший заступник генерального директора агрофірми «Хлібодар» Сергій Коренюк розкрив секрети зберігання зерна в рукавах.

🚛«Хлібодар» має власний елеватор із складами, але фірмі не вистачає потужностей, тому там протягом 14 років практикують зберігання зерна в полімерних рукавах.

В агрофірмі спочатку використовували рукави імпортного виробництва, але потім перейшли на рукави TM Harwell, які виробляють на українському заводі «Планета Пластик».

💬«Рукави — це додаткова затрата на тонні зерна від двох до п'яти доларів. Але це одноразова витрата: купив, заклав, і до моменту, поки ти його не вивантажиш, більше не потребує ніяких капіталовкладень», — зазначив Сергій Коренюк.
🇺🇦Президент Володимир Зеленський заявив, що тимчасовий зерновий коридор у Чорному морі не зупинявся і він продовжить працювати.

🛳Володимир Зеленський підкреслив, що зараз цивільні кораблі продовжують рух у порти Великої Одеси.

🛥Президент сказав, що зерновий коридор функціонує завдяки захисту Військово-морських сил Збройних сил України, а також партнерів, які діють у нейтральних водах. 27 жовтня рух на вихід з одеських портів почали три корабля.

💬«Я повідомив Ріші про дії Росії в Чорному морі, які загрожують цивільному судноплавству. Український зерновий коридор продовжить працювати, попри все», — сказав Володимир Зеленський.
🇵🇱У питанні експорту зерна з Україною необхідно знайти компроміс, щоб українська агропродукція не загрожувала польським аграріям, а також це рішення змогло влаштувати Україну. Про це заявив кандидат опозиційних сил на посаду прем’єр-міністра Польщі Дональд Туск.

💬«Без сумніву, ми стоїмо на твердій позиції, що українське зерно не може становити загрози для польських фермерів. Пані президент Єврокомісії дуже добре розуміє, що нам потрібно знайти таке рішення, яке буде прийнятним з точки зору України, адже ми хочемо допомогти Україні. Проте в жодному разі воно не може загрожувати інтересам польських фермерів», – зазначив Дональд Туск.
♿️У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10185, який має зобов’язати агропрідприємців приймати на роботу людей з інвалідністю, зокрема набутою на війні.

Документ передбачає, що забороняється надавати державну підтримку суб’єктам агропромислового комплексу, які не виконують нормативи щодо робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю.

На думку авторів, цей законопроект стимулюватиме агропідприємців працевлаштовувати осіб з інвалідністю.

🌾В умовах війни можуть виникати складнощі з оперативним задоволенням кадрових потреб у працівниках, необхідних агросектору.
🚛У Верховній Раді зареєстрували законопроєтк 10169, який пропонує включити додаткові підстави для відмови в проходженні митного оформлення олійних та зернових культур.

Перелік виглядає так:

🔴відсутність реєстрації податкової накладної,
🔴з дати реєстрації податкової минуло 30 днів;
🔴контрактна вартість товарів є нижчою, ніж мінімальні експортні ціни,
🔴фактурна вартість товарів перевищує обсяг постачання,
🔴невідповідність коду за УКТ ЗЕД товарів, кількості, податкового номера платника в митній декларації;
🔴зазначення у митній декларації номера та дати податкової накладної, реквізити якої зазначені в іншій митній декларації.
🚜У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №10165, мета якого – спрощення оформлення права оренди землі за типовим договором в електронній формі.

🔖Типовий договір оренди земельної ділянки може бути укладений сторонами в електронній формі шляхом подачі орендодавцем чи орендарем до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяви про реєстрацію права оренди.

🖊Заява має бути засвідчена кваліфікованими електронними підписами орендодавця та орендаря земельної ділянки.

💻Державна реєстрація права оренди земельної ділянки у електронній формі має відбуватися протягом п’яти робочих днів.
🇹🇷Турецька сторона переконана, що відновлення зернової угоди у взаємодії з рф є можливим, тому продовжує на ньому наполягати. Про це заявив Надзвичайний та Повноважний Посол Туреччини в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере.

💬«Ми вважаємо, що зернову ініціативу можна відродити. Наші профільні департаменти підтримують зв’язок зі своїми колегами. Таким чином, наші контакти з усіма цими гравцями тривають. Ми підтримуємо зв’язок з іншими сторонами, які також можуть відіграти роль у відновленні дії угоди», – сказав Ягмур Гюльдере.

🤝Дипломат завершує каденцію на посаді посла.

🇺🇳Ягмур Гюльдере підкреслив, що зернова угода стала реальністю, оскільки Туреччина співпрацювала з Україною, рф та ООН.