Джерело
РДУГ-спільнота 🥝 | questionВід підписників :Питання до тих хто має і РДУГ і РАС: Яке було...
1 630 Охват/переглядів
2025-11-27 21:35
Повідомлення №2610
#questionВід підписників :Питання до тих хто має і РДУГ і РАС: Яке було ваше (в тому числі і раннє) дитинство?Чи відрізняються вони від звичайної симптоматики РДУГу та РАСу? Чи мусять активно проявлятися обидва щоб поставити коморбітність?У мене ледь не з народження були симптоми РДУГу, але типічних проявів аутизму ("рядочки" мовчання до певного віку, відсутні навички гратися і фантазувати) не було - я почала говорити дуже рано, перші слова ще до року, в півтора вже прості речення а в три переказувала віршики. "відкатів" в навичках наче не було, як і неможливості дивитися в очі також (хоча зараз мені важко контролювати це. Я стараюсь не відволікатись, і дивитись в очі щоб люлина розуміла що я її слухаю, і в одначас не пирити на незнайомців, змушуючи їх нервувати). В школі що правда всі мої навички комунікації занепали, після кількох спроб зав'язати дружбу і відмови я просто не намагалась більше, бо не знала що говорити і як реагувати (чесно кажучи досі цього не знаю).Цікаво як було у вас, як відрізняється досвід.