Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Рита читає, а Ада перекладає
Додано 06 гру 2025

Рита читає, а Ада перекладає

@adaleyent
Кількість підписників: 572
Фото: 1,140
Відео: 4
Посилання: 162
Опис:
Рита і Ада це я в двох особах :) Коли є час - читаю, коли немає - перекладаю кіно і нещодавно почала перекладати книжки. А взагалі я Марина, живу в селі з кішкою Марусею і павуком Петром. Ось тут трохи докладніше: https://t.me/adaleyent/1725
Джерело

Рита читає, а Ада перекладає | Ну читати це, звісно, цікаво. Але треба пам'ятати, що книжку написано ...

Логотип телеграм спільноти - Рита читає, а Ада перекладає Рита читає, а Ада перекладає @adaleyent
179 Охват/переглядів 2026-02-25 05:57 Повідомлення №1671
Ну читати це, звісно, цікаво. Але треба пам'ятати, що книжку написано в 1996 році, коли бурхливі процеси ще не закінчилися, і навіть основні тенденції ще важко було визначити. Словом, коменти не настоялися.Наприклад, вона дуже, дуже багато пише про те, що Хорватія ризикує перетворитися на націоналістичну мало не фашистську державу. Я розумію, чому їй тоді так здавалося (мені не здавалося, але я і в Хорватію вперше поїхала за пару років після виходу книжки, і не жити там, звісно), але цього не сталося, як ми всі знаємо.Ну тобто на це треба дивитися як на книжку про Україну, яку написали б у 2018, наприклад, році.Про туалетний папір, звісно, знову згадується, але є більш цікаві для нас моменти, доведеться ручками переписувати, нема ел. версії.Про "ну а вот німці, всі ж забули і пробачили і німецьку вчать". Славенка народилася в 1949."Коли в п'ятому класі треба було обрати іноземну мову для вивчення, лише кілька учнів наважилося спинити свій вибір на німецькій. Всі, хто обрав англійську, з жалем дивилися на цих нещасних, яких до німецької змусили батьки. Єдиною мовною групою, меншою за німецьку, була російська..."Цікавий також розділ про її візит до Ізраїлю і почуття колективної провини, але то треба весь розділ передруковувати, тому ось ще одна сумна цитата про інше."Боснійці були такими болісно наївними. Пам'ятаю, як дехто з них казав, уже навіть після початку війни: "Європа не дозволить, щоб нас поділили". (...) Якщо не знати, що таке "Європа", то можна було подумати, ніби вони говорять (...) про якусь могутню богоподібну істоту. (...) Парадоксальним чином, сотні тисяч із них стали біженцями в європейських державах, і лише тоді їм нарешті погодилися допомогти".Такі справи. Прочитати книжку, мабуть, варто, але здебільшого як документ свого часу. Якщо хочете прочитати одну книжку Дракуліч (з тих двох, що я читала 😁), візьміть краще ту іншу, як вони пережили комунізм з сірим туалетним папером і навіть сміялися.І на цій оптимістичній ноті починаємо робочий день (власне, я вже поредагувала всякого зранку). Сьогодні середа, день лекцій з античної літератури і вивозу сміття. Почну з другого. Доріжка до воріт повністю перетворилася на лід, піду цілиною :)