Джерело
Club A.D. | Штраф 510 грн за «неувімкнену аварійку» - суд скасував постанову 🚓 Пол...
7 250 Охват/переглядів
2026-02-16 14:44
Повідомлення №411
🔥 Штраф 510 грн за «неувімкнену аварійку» - суд скасував постанову 🚓 Поліцейський виніс постанову за ч.2 ст.122 КУпАП: водійка нібито порушила п.9.9 «б» ПДР - не ввімкнула аварійну сигналізацію під час зупинки на вимогу поліцейського. Що встановив суд? ❗️ Так, п.9.9 «б» Правил дорожнього руху передбачає обов’язок водія увімкнути аварійну сигналізацію у разі зупинки на вимогу поліцейського. ❗️ Але! Частина друга ст.122 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил користування попереджувальними сигналами при початку руху або зміні його напрямку. Зупинка транспортного засобу на вимогу поліцейського — це не початок руху і не зміна його напрямку. 📌 Тобто навіть якщо аварійна сигналізація не була увімкнена - склад правопорушення за ч.2 ст.122 КУпАП відсутній. 🔎 У подібних випадках може застосовуватися лише ст.125 КУпАП (інші порушення ПДР), яка передбачає лише попередження, а не штраф. Аналогічна правова позиція викладена у постанові Третього апеляційного адміністративного суду від 13.03.2025 у справі №314/1238/24. ✅ Суд скасував постанову та надіслати справу на новий розгляд. Посилання на рішення суду тут.🫵 ДОЛУЧАЙСЯ до Клубу юридичного захисту водія A.D. - ми не просто говоримо про права, ми їх захищаємо! 👉 Щоб вступити до Клубу: https://adclub.com.ua/poslugy/ ⁉️ Дізнатися деталі - напиши в Viber або Telegram на номер 050-970-57-54 повідомлення зі змістом «ВСТУП»