Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Андрій Лучик - про Луцьк
Додано 14 лип 2024

Андрій Лучик - про Луцьк

@a_luchyk
Кількість підписників: 2 638
Фото: 471
Відео: 61
Посилання: 645
Опис:
Неформальний канал головного редактора ІА "Конкурент" і депутата Луцької міської ради Андрія Лучика
Джерело

Андрій Лучик - про Луцьк | У Луцьку з будинку незаконно зробили новий храм УПЦ «МП»На вулиці Ярем...

Логотип телеграм спільноти - Андрій Лучик - про Луцьк Андрій Лучик - про Луцьк @a_luchyk
1 900 Охват/переглядів 2025-05-24 06:08 Повідомлення №534
🗣У Луцьку з будинку незаконно зробили новий храм УПЦ «МП»На вулиці Яремчука Назарія (колишня Єршова), біля ЖК «Британія Hall» днями освятили новий храм УПЦ. Тільки-от ніякого храму там бути не мало і не має, бо та земля для цього не призначена. На кадастровій карті земельна ділянка, де виріс «храм» має призначення для індивідуальної житлової забудови. Проте для релігійних споруд воно має бути іншим. По факту там звели один поверх та накрили його куполами.Чи є дозволиЗа даними реєстру будівельної діяльності, у грудні 2022-го виконком міськради видав будівельний паспорт для будівництва на цій землі двоповерхового будинку. Згодом власники повідомили, що почали там будівництво того ж таки будинку. Про появу храму ані слова. Крім того, саму споруду в експлуатацію ніхто не здавав. За документами, вона вважається недобудованою.👉🏼Мій колега Михайло Наход під час засідання профільної депутатської комісії питав у головного архітектора міста Веніаміна Туза, які документи є у власника, щоб здійснювати там релігійну діяльність. Туз каже, що є тільки згаданий будівельний паспорт на будівництво двоповерхового будівництва і більше нічого. На питання, чи буде якась реакція з боку мерії, відповів, що є відділ Держархбудконтролю, який має займатися дотриманням правил у сфері будівництва. Тільки-от цей відділ під час війни не може здійснювати ніякі перевірки, тому з тим храмом вочевидь нічого й не робитимуть.Як зміг з'явитися незаконний храмНагадаю, що ще в листопаді 2023-го писав про те, як на території найбільшого храму УПЦ «МП» в Луцьку здійснюють незаконну підприємницьку діяльність. Там продавали товари з Європи, чистили подушки тощо. Проте на території, згідно з призначенням землі, можна було здійснювати тільки культову діяльність. По-простому – молитися. Порушував це питання на сесії та пропонував припинити право користування землею через її нецільове використання. Тоді луцька мерія це покривала, швиденько зам'яла, ті МАФи з товарами й подушками вивезли й забули. ❗️Але непокаране зло зростаєЗараз бачимо, що після того, як ситуацію з незаконними МАФами спустили з рук, ми дійшли до незаконного будівництва цілого храму.🌚Якщо так піде далі, то в багатоповерхівках монахи московські заведуться.🟠там ЛУЧИК сям🟠