Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Новини Запоріжжя / Запорожье
Додано 31 гру 2021

Новини Запоріжжя / Запорожье

@ZaporizhzhiaNovyny
Кількість підписників: 279
Фото: 2,870
Відео: 788
Посилання: 3,020
Опис:
Новини Запоріжжя - події та життя міста сьогодні. Тільки головні та свіжі репортажі, читайте
Джерело

Новини Запоріжжя / Запорожье | ​Художник запропонував, як перетворити зруйнований у центрі Запоріжжя ...

Логотип телеграм спільноти - Новости Запорожье / Запоріжжя Новини Запоріжжя / Запорожье @ZaporizhzhiaNovyny
131 Охват/переглядів 2022-12-06 09:39 Повідомлення №2090
Художник запропонував, як перетворити зруйнований у центрі Запоріжжя будинок на арт-об'єкт про крихкість життяХудожник Андрій Сагач запропонував ескіз, що можна зробити зі зруйнованим рашистами будинком на "Сталеварів" Прозорі стіни, прозора підлога, на якій стоять декілька предметів меблів замість зруйновного ворожою ракетою під'їзду - так художник Андрій Сагач запропонував відобразити крихкість людського життя та побуту у післявоєнних пам'ятках. Це, підкреслює художник, тільки ідея, якою він поділився на своїй стрінці в "Інстваграм".За основу Андрій Сагач взяв пошкоджений будинок у самому центрі Запоріжжя (художник із нашого міста). Але, як він вважає, це може бути будь-яке місто та будинок в Україні.-Я вирішив намалювати цей ескіз будівлі, щоб люди і через 20 років могли побачити наслідки втoргнeння, - написав Андрій Сагач. - Це був просто будинок, для кожного він мав своє значення. Для одних - це магазин на першому поверсі, в котрому завжди можна було купити щось смачненьке. Сусід з другого поверху обожнював проводити вечори перед телевізором разом зі своїм котом, але йому постійно заважало молоде подружжя з третього. Десь вище завжди було чутно дитячий сміх. Вони просто жили, планували майбутнє… Все виявилось наче зі скла, а не з масивної цегли та бетону.Ескіз вийшов дуже образний, дивитись на нього болісно - робота емоційно сильна. А от чи потрібно втілювати його в життя - думки коментаторів розділились. Ось деякі з них:"Чудова ідея, якщо мешканці не будуть проти"."Я виросла у цьому дворі, повірте, меморіальної дошки буде досить. Це чиїсь дім, його треба лікувати, а не лишати навіки скаліченим"."Чудова й глибока ідея. Сподіваюся, одного дня її реалізують. Бо ми завжди маємо пам'ятати, наскільки крихке людське життя"."Це нереально забути. Іноді після рани приємно бачити, що вона все ж «загоїлася»... Таких домів по всій Україні безліч. Ми ж не можемо весь Маріуполь зі скла зробити, наприклад"."Робота супер. Хоч і з болем по сенсу, але людям потрібно бачити це, знати і не повторювати ніколи"."Для мене був шок, коли побачила перші світлини цієї трагедії, і шок й досі. Але для мене буде шоком й якщо будівлю відреставрують, як нічого і не було". "Це самий центр міста, історична забудова. Це лише моя думка, але мені, як запоріжцю, хотілося б реконструкції до початкового вигляду. Сподіваюся, після перемоги буде якесь опитування".