Джерело
Андрій Закревський Channel | Укрлендфармінг» зіткнувся з перепонами при підключенні розподіленої ге...
1 500 Охват/переглядів
2024-07-25 18:34
Повідомлення №694
«Укрлендфармінг» зіткнувся з перепонами при підключенні розподіленої генерації Компанії "Агротермінал констракшн" та "Агрохолдинг "Авангард", що входять до групи «Укрлендфармінг», зіткнулися на практиці з бюрократичними перешкодами під час намагання отримати дозвіл на приєднання до мережі генеруючих установок.1️⃣У Сумах "Агротермінал констракшн" звернулося до місцевого оператора системи розподілу із заявою про тимчасове приєднання когенераційної установки потужністю 1 560 кВт.Придбаний компанією "великий генератор" працював би на забезпечення власних потреб, а залишки електроенергії вона віддавала б у мережу.Проте місцеве обленерго не керується рішеннями НКРЕКП, що унеможливлює приєднання компанії як виробника електроенергії до мережі.Місцевий ОСР зазначив, що в них відсутні матеріально-технічні ресурси для приєднання когенераційної установки та відсутня можливість виконати монтажно-будівельні роботи власними силами, ігноруючи наявність альтернативних точок приєднання, що є в підприємства.ОСР запропонував «Агротермінал Констракшн» почати "велике будівництво", що відстрочило б можливість передавання надлишків електроенергії майже на рік.2️⃣На птахофабриці АВІС у Хмельницькій області встановили сонячні панелі на 3,5 МВт та когенераційну установку потужністю 1 МВт.Підприємство хотіло скористатися механізмом самостійного виробництва електроенергії, отримати статус активного споживача і передавати надлишки електроенергії в мережу.У відповідь на заяву підприємства ОСР апелювала до закону про альтернативні джерела електроенергії, статті "Стимулювання виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії за механізмом самовиробництва".Насправді ж дія статті поширюється на всі генеруючі установки, введені до 31 грудня 2029 року, незалежно від того, чи використовується на них відновлювальна енергетика. Поки представники підприємства пишуть листи та оббивають пороги, надлишки електроенергії йдуть у повітря.🟢Підписатись на канал