Джерело
ПЕРЕМОГА УКРАЇНСЬКОЇ АРМІЇ SHUTIAK_ | Офіційний Вашингтон соромʼязливо мовчить коли американські конгресмени...
59 Охват/переглядів
2026-03-29 09:54
Повідомлення №44603
Офіційний Вашингтон соромʼязливо мовчить коли американські конгресмени, європейські та українська розвідки надають докази прямого розвідувального забезпечення росією іранських ударів по базах СШАСучасні технології контролю орбітальних угруповань і прихованого перехвату сигналів з супутників дозволяють досить точно розуміти який російський супутник на що був націлений і що знімав. Україна такими технологіями володіє давно і впевнено, а в міжнародному клубі космічної розвідки ми на поважному місці (доречі, якщо це новина для когось, нехай буде приємною😉👌). Відомо що російські супутники здійснили зйомку військових об’єктів США на Близькому Сході та в регіоні Перської затоки в інтересах Ірану.Про це повідомив президент України із посиланням на дані української розвідки.зокрема, 24 березня росіяни зняли американо-британську базу «Дієго-Гарсія» на острові Чагос в Індійському океані.Також проводилася зйомка міжнародного аеропорту Кувейту й частини території нафтового промислу на базі родовища Великий Бурган. 25 березня — авіабази «Принц Султан» у Саудівській Аравії. 26 березня — нафтогазове родовище «Шайбах» (Саудівська Аравія), авіабази «Інджирлік» (Туреччина) та авіабази «Аль-Удейд» у Катарі.Загалом, Росія експлуатує щонайменше 17 оптичних супутників, 5 радіолокаційних SAR-супутників і 8 супутників радіоелектронної розвідки.Одним із супутників, які пролітали над базою «Дієго-Гарсія», був російський SAR-супутник «Нейтрон» (Kosmos 2553), який 24 березня здійснив два прольоти над об’єктом.Офіційно цей супутник заявлено як «технологічний апарат для випробувань умов впливу радіації», але дані космічного спостереження та інформація західних розвідок вказують на те, що це розвідувальний супутник.«Нейтрон» запустили на початку 2022 року на незвично високу орбіту — близько 2000 км. Це дає йому змогу мати значно більшу зону огляду, ніж у низькоорбітальних супутників, хоча й дещо знижує максимальну деталізацію знімків.Він схожий на супутники серії «Кондор», оснащені SAR-радаром S-діапазону. Можуть робити знімки з роздільною здатністю близько 1–2 метрів за ширини смуги 10–20 км.Нагадаємо, що 21 березня Іран атакував двома балістичними ракетами, ймовірно Khorramshahr, спільну американо-британську базу на острові Дієго-Гарсія, розташовану за 4000 кілометрів від країни.Вашингтон соромʼязливо мовчить, бо Трамп наказав не конфліктувати з цього приводу з москвою. Разом з тим в самих США почалась внутріполітична турбулентність - росія вбиває американців надаючи розвіддані Ірану, а президент мовчить. І це вже факт.