До Міжнародного дня молоді в рамках масштабної програми для юних житомирян, яка розпочалась ще 11 серпня, Волонтерський штаб Житомира спільно з кінотеатром Multiplex та Житомирською політехнікою зі підтримки Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Житомирської міської ради провів благодійний сеанс перегляду мультфільму “Думками навиворіт - 2” для дітей з родин ВПО, з родин загиблих захисників і захисниць, дітей з інвалідністю та багатодітних родин.По завершенню перегляду діти та молодь ділились враженнями від крутезного мультфільму, слухали розповідь студентів - психологів про те, що немає “поганих” емоцій, бо всі вони служать нашій адаптації у світі. Треба бути уважним до себе, вчитись розпізнавати свої емоції та вміти їми керувати. Діти спробували кілька практичних вправ для, які допоможуть у цій справі.А на довершення всі юні глядачі отримали неймовірні м’які іграшки, які приїхали до Житомира з Дортмунду - нашого міста-побратима.Свято вдалось! І ми щиро радіємо, що сьогодні зробили дітей трішки щасливішими!
Разом з Управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту Житомирської міської ради готуємо до Дня молоді благодійний сеанс для дітей та молоді (до 35 років) із соціально вразливих категорій:- багатодітні родини, - родини ВПО, - родини загиблого Захисника або загиблої Захисниці,- діти та молодь з інвалідністю,- діти та молодь, позбавлені батьківської опіки.Сеанс відбудеться 12 серпня о 10.00 в кітонеатрі MULTIPLEX (ТРЦ "Глобал UA"). Подивимось крутий мульт "Думками навиворіт - 2" , а після того обговоримо його зі студентами кафедри психології та соціального забезпечення @Державний університет "Житомирська політехніка".Проаналізуємо як Радість, Печаль, Гнів, Страх, Відраза, а також Тривожність, Заздрість і Хандра керують нашими мінливими реакціями й настроями. І не забудемо про те, як непросто підлітку приборкувати емоції, які дорослішають разом з ним. 📍 12 серпня о 10.00, вул. Київська 77, ТРЦ "Глобал UA" кінотеатр MULTIPLEX, ЗАЛ №1Реєстрація за посиланням https://forms.gle/fvxQWitCo5PF3KEC8 ОБОВ'ЯЗКОВА! Після реєстрації Ви отримаєте ЗАПРОШЕННЯ. КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ ОБМЕЖЕНА! Вхід за ЗАПРОШЕННЯМИ!
В Житомирі з’явиться Алея Вдячності ВПОРаді повдомити, що проєкт Волонтерського штаб Житомира “Алея Вдячності” став одним з суспільно корисних соціальних проєктів, які на конкурсній основі отримали фінансову підтримку місцевого бюджету, і буде реалізований разом з Житомирською Міською Радою .Завдяки цьому проєкту на улюбленому місці прогулянок містян та гостей Житомира - оглядовому майданчику над річкою Тетерів - з’явиться алея бузку, яку висадять переселенці. Це стане своєрідним знаком вдячності від переселенців, місту Житомиру та його мешканцям за прихисток. Ідея посадити декоративні дерева виникла ще весною, коли за ініціативи нашого Штабу переселенці та активні місцеві мешканці прибирали прилеглу територію Місцевої дитячої стоматології та вирішили продовжити акції на користь міста та його мешканців. Обираючи місце для Алеї Вдячності ми хотіли, щоб алея дійсно прикрасила місто. Ми провели опитування серед місцевих мешканців, громадських діячів, місцевих депутатів та інших, отримали консультацію від КП Зеленбуд і в результаті визначили оглядовий майданчик на Замковій горі.Проєкт буде реалізовано у співпраці з Координаційною радою з питань ВПО при Житомирській міські раді.Реалізація цього соціального проєкту здійснюється за підтримки Житомирської міської ради.
👧👦🍇Український Центр Освіти у Вроцлаві (Польща) звернувся до #Волонтерський_штаб_Житомира по допомогу. Потрібні підручники для українських школярів, які вчаться в Польщі. Діти вчаться по двох програмах - українській та польській. Українських підручників критично не вистачає. Наш Штаб звернувся в громади України з проханням по допомогу. І ось перші 100 підручників для 8-11 класу з Широківської територіальної громади Запорізької області чекають відправлення до Вроцлава.Дякуємо особисто голові Широківській громади Запорізького району Денису Коротенко та Денису Іваніченку за надані книжки.Окрема подяка програмі "Постійного партнерства" Гуманітарна Нова пошта за підтримку проєкту по збору та доставку підручників в Польщу. Навчання дітей по український програмі - це на просто про здобуття середньої освіти. Це значною мірою те, щоб тримати зв’язок з Україною, відчувати себе українцем, планувати своє майбутнє в Україні. Ми щиро тішимося можливості сприяти цьому! Згуртованість нашого суспільства - бізнесу, місцевої влади та громадського активу - роблять дуже круті речі!🤝
Продовжуємо робити практичні кроки для підтримки ментального здоров’я в громаді. Волонтерський штаб Житомира ініціював та провів тренінг психосоціальної допомоги для співробітниць Департаменту соціальної політики Житомирська Міська Рада . Соціальні працівники самі знаходяться в тривалому та повторюваному стресі, разом з тим працюють із людьми які мали психотравматичний досвід (військові, ветерани, родини загиблих Героїв, ВПО тощо). Така робота вимагає великого рівню співчуття та багато емпатії. Для того, щоб надавати якісну послугу, соцпрацівники самі мають бути в ресурсі і емоційно стабільними.З початку 2023 року реалізуємо проєкти по темі психологічної підтримки для різних людей, серед них вчителі житомирських ліцеїв, батьки школярів, діти та підлітки. Крім того, проводимо соціологічні дослідження в цій тематиці. Отже напрацювали значний практичний досвід і розуміння важливості такої роботи для громадськості. Дякуємо нашому тренеру Наталії Харитоновій та Державному університету "Житомирська політехніка" за співпрацю.
Волонтерський штаб Житомира, у особі голови організації Галини Чибуровської, взяв участь у програмі від EID Ukraine , спрямованої на обмін досвідом між українськими та польськими активістами й представниками місцевого самоврядування.У межах проєкту громадські активісти з Києва, Житомира, Кривого Рогу та Острога спілкувалися з представниками громадського сектору та держслужбовцями у м.Гдиня (Польща), відвідали музей Солідарності у Гданську.Польські колеги ділились своїм досвідом і знаннями, демонстрували свої здобутки та досягнення. Перейняти досвід співпраці громадського сектору із місцевими органами самоврядування та впровадження соціальних інновацій - було головною метою цієї програми для української сторони. Віце-мер Гдині, Катажина Грушецька-Спихала, розповіла учасницям делегації про роль активних жінок в розвитку громади. Про громадський транспорт міста та залучення коштів від Єврокомісії на купівлю транспортних засобів розказав Лех Журек, керівник автотранспортного муніципального підприємства. Проєкт реновації депресивного району Гдині, який передбачав модернізацію багатоквартирних будинків, капітальний ремонт прилеглих територій, створення муніципальних громадських центрів для комунікації та нетворкінгу, представив заступник голови міської ради, науковець Марчін Волек. Жінки - представниці української делегації ознайомились із молодіжним простором Wymiennikownia , створеним Martyna Winnicka разом із своєю командою. Ці та інші соціальні проєкти, реалізовані в Гдині, демонструють вражаючі можливості співпраці з Євросоюзом. А в основі цієї співпраці лежить модель ефективної комунікації ті взаємодії між трома ключовими групами в громаді - активісти, місцева влада та звичайні мешканці міста.По завершенню війни ми, українці, маємо так само завзято, як зараз боремось із загарбником, взятись за відновлення та відбудову України. А планувати цю діяльність потрібно вже зараз. Все те чому Польща та інші європейські країни вчились роками, нам потрібно опанувати за дуже короткий час. Такий собі екстернат!
Волонтерський штаб Житомира виник в лютому 2022 року у відповідь на біди, спричинені війною росії проти України. Наш Штаб об’єднав величезну кількість активістів та волонтерів, які робили та продовжують робити дуже важливі справи: - автівки для ЗСУ, - військові аптечки та окремо десятки ящиків ліків для ЗСУ, - наші фірмові сухпаї “на нуль”, - тонни гуманітарної допомоги для ВПО, - допомога переселенцям щоб зібрати дітей до школи, - дитяче та доросле взуття для родин у тяжких життєвих обставинах, - допомога товариствам сліпих та глухих Житомира, - допомога багатодітним родинам, - підтримка культурних та мистецьких проєктів, - навчання цивільних основам базових військових навичок та домедичної допомоги,- навчання психологічній та психосоціальній підтримці вчителів та батьків житомирських шкіл, - проведення заходів з елементами арт-терапії для дітей (живопис, сторітеллінг), Волонтерський мистецький десант “Відсіч”, в тому числі для дітей ВПО.- та багато, багато іншого. Ми продовжуємо працювати у напрямку вирішення різноманітних гуманітарних питань. Наші проєкти змінюються у відповідності до нагальних потреб суспільства.Сьогодні Волонтерський штаб Житомира підписав Меморандум про співпрацю із Житомирський місцевий центр з надання БВПД з метою надання безкоштовної правничої допомоги мешканцям Житомирщини самих різних категорій, серед яких військові, ВПО та інші.Тож тепер на наших сторінках в соцмережах буде з'являтися оперативна корисна інформація щодо правових питань та заходів, направлених на підвищення правової поінформованості громадян, яка особливо актуальна у військовий час.Не зупиняємось! Робимо те, що приносить найбільшу користь тут і зараз!
В Житомирській області на сьогодні мешкає близько 63 тис. внутрішньо переміщених осіб. Вимушені переселенці мають стати повноцінною частиною громади області, підсилити її, отримавши необхідну допомогу та підтримку від держави та міжнародних організацій. Саме з цією метою створюються Ради ВПО в громадах України. Тепер така Рада працює і в Житомирській області. До складі Ради ВПО увійшли активісти з числа ВПО, громадські та благодійні організації, представники структурних підрозділів обласної військової адміністрації.Державі необхідно забезпечити ВПО безпечні та гідні умови проживання у громадах області. Крім житла працевлаштування, доступу до освіти, існує проблеми адаптації до нових умов, прозмети психологічного стану людей, які вимушено залишили свої рідні домівки часто під обстрілами, переживши знущання та ворожий полон. Проблем багато, але ми знаємо з власного досвіду - згуртованість навколо проблеми - це шлях до їх вирішення.Волонтерський штаб Житомира приєднався до складу Ради ВПО в Житомирська ОДА та продовжить працювати над подоланням нагальних проблем у складі поважної та, впевнені, потужної команди! Більше інформації за посиланням - http://surl.li/lbyrs#разомдоперемоги 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Виставковий проєкт #Незламна розпочинає свою роботу в артросторі Водонапірна вежа вже 20 липня.Проєкт покликаний показати різні сторони протистояння російським окупантам. Так молодий фотограф Максим Вознюк представить виставку "Один день з життя ВПО", під час роботи над яким він провів три дні з людьми, які були вимушені покинути свої домівки та переїхали до Житомира. Серед них багатодітна родина, дівчина з малою дитиною та молодий хлопець. Наступний поверх - "Вогнетривкі". Це проєкт відомої художниці Анастасії Сладковської, в якому вона передала враження від спілкування з працівниками ДСНС, які щодня стикаються з наслідками терористичних атак на Україну, та створила серію емоційних портретів вогнеборців. На самій верхівці Вежі проєкт житомирського художника Захара Беркута ''Червоні лінії" в якому він через графіку осмислює героїзм українських воїнів та реакцію міжнародної спільноти на дії окупантів. Центром його експозиції є оригінальна просторова інсталяція "Руїни Собору душ". Червоною ниткою, крізь виставковий простір нас вестимуть роботи дітей та підлітків, переможців конкурсу "Відсіч. Арт. Весна", які по своєму переживають події військового часу. Розвіяти смуток та вселити віру в неминучу Перемогу, покликана гумористична серія робіт Марії Ратинської "Гуси", яка в характерній позитивній манері художниці зображає самобутню ідентичність, єдність та непереможність українців. Презентація проєкту та зустріч з авторами відбудеться 22 липня о 16.00.Вхід до виставкової зали - будь-який донат на підтримку ЗСУ, а саме підрозділу відомого житомирського митця Сергія Носка, який зараз боронить Україну зі зброєю в руках.Відвідати експозицію можна можна 20 та 21 липня з 14.00 до 18.00, а також кожної суботи та неділі до 20 серпня з 12.00 до 18.00. "#Незламна - це аллюзія до України, а також нашої Вежі, яка є свідком вже третьої великої війни на теренах України за останні сто років. На привеликий жаль, для деяких мешканців доволі спокійного Житомира війна стала чимось далеким, тим, що не стосується їх напряму. А проєкт #Незламна має нагадати кожному, що Україна стоятиме на своєму до останнього, а дії кожнооо українця мають бути спрямовані на невідворотну Перемогу!" - так коментує мету виставки куратор проєкту Ілля Грицанюк. Проєкт відбувається за підтримки Агенції розвитку міста в рамках урбаністичного фестивалю Майстерня міста 2023. Організатори виставкового проєкту #Незламна ГО " Цілком природно".
Волонтерський штаб Житомира став переможцем Національного конкурсу "Благодійна Україна-2022": благодійність на захисті України», посівши І місце в номінації “Колективне волонтерство”. На участь в цій номінації було подано 187 (!!!) заявок волонтерських організацій зі всієї України.26 конкурснй номінацій, 1463 подані заявки! Сьогодні в Україні практично кожна людина волонтер, доброчинець, благодійник. Майже півтора роки війни згуртували нас, загартували, довели, що ми спроможні стати єдиним фронтом, монолітом, який тримає жорстокий натиск ворога, не знаючи втоми.Ця премія для нас - велика честь і велика відповідальність, бо маємо з гідністю нести почесне звання кращих, потужних, креативних, дієвих. Волонтерський штаб Житомира - спільнота людей, для яких Свобода - це право творити Добро! І сьогднішня нагорода - це визнання кожної людини, яка долучилась до волонтерської діяльності в Штабі. Пишаємось неймовірно за нашу команду, вдячні неосяжно кожному волонтеру, партнеру та донору. Знаємо, що на нас чекає ще багато роботи - спільно наближати Перемогу, а потім відновлювати та розбудовувати Україну!Вітажмо, друзі!! Та тримаємо волонтерський фронт! Слава Україні! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦