Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Андрій Вітренко
Додано 14 лип 2024

Андрій Вітренко

@Vitrenko_AO
Кількість підписників: 344
Фото: 1,670
Відео: 283
Посилання: 146
Опис:
Заступник Міністра освіти і науки України, Доктор економічних наук. Депутат Київської міської ради IX скликання; Голова ПК з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Facebook: https://www.facebook.com/andrey.vitrenko.7 Пишіть свої питання та
Джерело

Андрій Вітренко | Сьогодні пріоритетом для Києва має бути План стійкості столиці: підгот...

Логотип телеграм спільноти - Андрій Вітренко Андрій Вітренко @Vitrenko_AO
104 Охват/переглядів 2026-04-02 11:09 Повідомлення №1851
Сьогодні пріоритетом для Києва має бути План стійкості столиці: підготовка критичної інфраструктури до зими, енергетична безпека, резервні рішення для транспорту та захист базових послуг для киян. Натомість КМДА знову займається паперовим “будівництвом” метрополітену в документах, а не системною підготовкою столиці до зимових викликів. Так звана «Програма технічного розвитку Київського метрополітену на 2026 рік» — це не план дій, а декларація про наміри, відірвана від реальних фінансових можливостей міста і самого КП «Київський метрополітен».На папері КМДА малює 9,9 млрд грн капітальних інвестицій з бюджету Києва. У реальності ж у міському бюджеті на ці цілі передбачено лише 2,1 млрд грн. Тобто майже в 5 разів менше, ніж записано в програмі.Ще більш показовою є інша цифра: 6,4 млрд грн «власних коштів» метрополітену. Такі кошти метрополітен не може заробити без кардинальних змін в управлінні. Доходи підприємства у 2024 році становили близько 6 мільярдів гривень проти 9,5 мільярда гривень видатків. У 2025 році розрив ще більший. Тут важливо говорити не лише про збільшення собівартості перевезень, а й про структуру доходів, які підприємство може отримувати.Наприклад, метрополітен узагалі не отримує коштів від розміщення реклами на своїх об’єктах. Доходи від цієї діяльності отримує окреме управління КМДА. За розміщення реклами у метрополітені та наземному громадському транспорті місто отримало 160 мільйонів гривень за 6 років. Тобто в середньому близько 13 мільйонів гривень на рік приносив саме метрополітен.Це і є системна маніпуляція цифрами, які не відповідають реальним можливостям підприємства, адже коштів можна було б отримувати значно більше. Але навіщо робити метрополітен прибутковішим, якщо можна щороку виділяти мільярди дотацій з бюджету і ще й маніпулювати темою підвищення тарифу?На цьому тлі план на 2026 рік у 16,3 млрд грн виглядає не як економічно обґрунтований документ, а як спроба штучно роздути цифри. Після років, коли реальні обсяги інвестицій були в рази меншими, нам пропонують повірити в стрибок, який нічим не підкріплений — ані доходами підприємства, ані можливостями бюджету.По суті, маємо стару схему КМДА: у звітах і програмах — мільярди на «розвиток» і «модернізацію», у реальному житті — латання аварійних ділянок і ручне гасіння інфраструктурних провалів. Це не системне оновлення метро. Це політика імітації, коли гучні цифри потрібні не для результату, а для красивої картинки в документах КМДА.