Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Андрій Вітренко
Додано 14 лип 2024

Андрій Вітренко

@Vitrenko_AO
Кількість підписників: 343
Фото: 1,680
Відео: 283
Посилання: 146
Опис:
Заступник Міністра освіти і науки України, Доктор економічних наук. Депутат Київської міської ради IX скликання; Голова ПК з питань бюджету та соціально-економічного розвитку. Facebook: https://www.facebook.com/andrey.vitrenko.7 Пишіть свої питання та
Джерело

Андрій Вітренко | Бачу багато запитань про те, чому для університетів рекомендуємо диста...

Логотип телеграм спільноти - Андрій Вітренко Андрій Вітренко @Vitrenko_AO
134 Охват/переглядів 2026-01-30 11:03 Повідомлення №1643
Бачу багато запитань про те, чому для університетів рекомендуємо дистанційний формат / подовження канікул до 8 лютого, а школи в Києві можуть відновлювати навчання вже з 2 лютого.Рішення про роботу закладу освіти ухвалює його засновник (так визначено чинним законодавством).•⁠ ⁠Для університетів засновником переважно є МОН, тому ми й дали рекомендацію перейти на дистанційне навчання/канікули.•⁠ ⁠Для шкіл засновниками є органи місцевого самоврядування, тому рішення приймаються на рівні громад і міста.Чому для вишів – дистанційно:Університети — це великі кампуси, які споживають набагато більше електроенергії та тепла. В умовах складної ситуації в енергосистемі країни наше завдання — зменшити навантаження і водночас не зупиняти освіту.Що зі школами Києва:Ситуація в Києві різна від району до району і від школи до школи: десь стабільніше з опаленням, десь складніше. Частина шкіл має розгорнуті пункти незламності, і якщо школа працює як базовий пункт — навчання може відбуватися в онлайн-форматі.Тобто районні управління будуть, наскільки мені відомо, кінцевими такими суб'єктами прийняття рішення в кожному конкретному випадку. А далі — кінцеве рішення щодо формату роботи (очно чи онлайн) приймає безпосередньо керівництво вашої школи на основі рішення педагогічної ради.Міністерство вже впроваджує програми подолання освітніх втрат, ми розуміємо наслідки і ковідних перерв, і повномасштабної війни, і енергетичного терору. Якщо буде потрібно — коригуватимемо структуру навчального року: перенесення канікул, додаткові заняття, рішення педагогічних рад.Інструменти для навчання є: Всеукраїнська школа онлайн, LMS-платформи, дистанційні модулі. Ми адаптуємося так, щоб діти вчилися максимально безпечно.Дякую всім освітянам і батькам за взаємодію та терпіння.