Джерело
Укренерго | Чергова спостережна місія Міжнародного агентства з атомної енергії зав...
18 200 Охват/переглядів
2025-08-08 08:37
Повідомлення №4076
Чергова спостережна місія Міжнародного агентства з атомної енергії завершила роботу на підстанціях НЕК «Укренерго». Експерти МАГАТЕ моніторили наслідки російських обстрілів високовольтної інфраструктури, яка забезпечує видачу потужності з атомних електростанцій та живлення власних потреб самих АЕС. «Метою роботи моніторингової місії МАГАТЕ на ключових підстанціях української системи передачі було і залишається відвернення загрози ядерної катастрофи внаслідок обстрілів росією нашої енергетичної інфраструктури. Для стримування агресора – дуже важливо, щоб весь світ бачив наслідки російських ударів по високовольтних підстанціях, що забезпечують надійну і безпечну роботу АЕС. Рішуче засудження таких атак світовою спільнотою, жорстке реагування на кожен випадок порушення всіх можливих вимог щодо ядерної безпеки – це те, що ми ставимо за мету у спільній із МАГАТЕ роботі», – зазначив голова Правління НЕК «Укренерго» Віталій Зайченко. Нагадаємо, про розширення мандата спостережної місії Міжнародного агентства з атомної енергії в Україні – у вересні минулого року домовились Президент Володимир Зеленський та генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі. Інспектори Агентства мають відстежувати ситуацію не лише на атомних електростанціях, а й на ключових об’єктах системи передачі, які безпосередньо впливають на безпеку роботи всіх українських АЕС (зокрема – і тимчасово окупованої Запорізької). З осені минулого року відбулося вже кілька моніторингових місій представників МАГАТЕ на підстанції НЕК «Укренерго».💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin