Джерело
МЗС України 🇺🇦 | Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга: "В результаті дій Рос...
1 340 Охват/переглядів
2025-09-27 16:35
Повідомлення №7001
💬 Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга: "В результаті дій Росії Запорізька АЕС вже четвертий день залишається без електропостачання. Це вже десяте відключення електроенергії на станції, спричинене діями Росії.Крім того, Росія проклала 200 кілометрів ліній електропередач, готуючись до спроби захопити станцію, підключити її до енергомережі та запустити знову.Найстрашніше те, що російські керівники, які працюють над цим планом, так прагнуть догодити своїм босам у Москві, що ігнорують будь-які питання ядерної безпеки. Ми вже бачили таку модель поведінки в 1986 році.Невідповідальні дії Москви призвели до надто багатьох ризиків протягом багатьох років. Навмисні удари поблизу ядерних об'єктів, такі як вибух дрона поблизу Південно-Української АЕС цього тижня, попередній удар дрона по Чорнобильському контейнменті та інші безрозсудні дії.Однак спроба Росії відновити роботу ЗНПП може бути найгіршою з усіх і становити найбільший ризик. Москва активно намагається залучити МАГАТЕ до цієї авантюри та виправдати своє захоплення ЗНПП.Такий сценарій веде до незворотного краху мирного ядерного порядку, створеного МАГАТЕ. Ми вимагаємо, щоб агентство зайняло принципову позицію. Запорізька атомна електростанція повинна бути повернута Україні, її законному власнику.Ми закликаємо всі країни, зацікавлені в ядерній безпеці та захисті, чітко дати зрозуміти Москві, що її ядерна авантюра має закінчитися".