Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Я з України
Додано 14 лип 2024

Я з України

@Ukraine1_000
Кількість підписників: 1 219
Фото: 11,500
Відео: 1,130
Посилання: 1,300
Опис:
Спільнота людей, які із гордістю говорять: я з України! Запитання ставте до @UA1_000
Джерело

Я з України | Німеччина: призов 2026 та ціна свободиНа тлі зростаючої напруги у Євро...

Логотип телеграм спільноти - Я з України Я з України @Ukraine1_000
163 Охват/переглядів 2025-12-06 11:16 Повідомлення №20609
Німеччина: призов 2026 та ціна свободиНа тлі зростаючої напруги у Європі, Бундестаг вчора схвалив законопроєкт про реформу призову до збройних сил ФРН. Згідно з цим рішенням, вже з 2026 року 18-річні німці почнуть отримувати анкети, а до 2027 року чоловіки, народжені після 2008-го, чекатимуть медогляду.Реакція не забарилася: студенти оголосили масштабний протест у 90 містах проти можливого призову.Але справжнім шоком стала заява 18-річного Яна Вагнера в ефірі ARD: “Краще жити в Німеччині під владою путіна, ніж воювати за Німеччину". Ця фраза показала нерозуміння того, що таке окупація, у покоління "кошенят із рожевими мордочками", вихованих у тепличних умовах демократії.Ці молоді люди, які ніколи не знали війни, тоталітаризму та дефіциту, вірять, що "жити під путіним" - це просто змінити табличку на дверях, зберігши при цьому свій високий рівень життя. Це трагічна ілюзія. Є такі наївні і в Україні.Як живеться "під владою Москви"? Старше покоління, особливо у Східній Німеччині (колишня НДР), пам'ятає це дуже добре: це нескінченна цензура, це "Штазі", це деградація культури, це вимушене забуття власної мови та нав’язування чужих "скрєп". Жити під путіним - це віддати своє майбутнє в руки тих, хто керує виключно за допомогою страху та сили. Це перетворитися або на принижену жертву, або, що гірше, на посібника окупаційного режиму. Землі колишньої НДР ще досі відхаркують наслідки.Досвід України кричить просту істину: коли не готовий воювати за власну державу, туди приходять мільйони "путіних", щоб забрати все, що ти створив і чим жив.Європейські суспільства не можуть називатися високорозвиненими тільки за рівнем ВВП. Їхня справжня цінність вимірюється готовністю громадян захищати свій вибір і свою свободу. Поки що цей урок Європа отримує лише завдяки українцям, які платять найвищу ціну, даючи світові час усвідомити: свобода - це не право, не данність від народження, це здобуток, який потрібно захищати.P.S.: Молодим німцям радимо переглянути захопливий фільм "Гуд бай, Ленін".(Дозвольте доповісти)