Де гроші в ТБ-рекламі і хто «вбиває» класичні телеканали? Як заробляти на контенті в Україні?Прямо зараз на каналі «Переговорка» інтерв`ю Олександра Глущенка з керівником компанії «Vidzone» Євгеном Левченком Класичне лінійне ТБ помирає чи просто «перевзувається»? Поки великі медіагрупи рахують збитки, OTT-платформи та FAST-канали тихо забирають собі найдорожче — увагу глядача та рекламні бюджети. Сьогодні реклама на телевізорі — це вже не про «коврове бомбардування» всіх підряд, а про хірургічну точність, де кожен клік і перегляд має свою ціну.У цьому випуску «ПЕРЕГОВОРКИ» говорили про:✅ Смерть лінійного ТБ: Чому традиційне ТБ програє війну за рекламні бюджети✅ Економіка FAST-каналів: Як працює модель Vidzone і хто ділить «рекламний пиріг»✅ Таргетинг-кілер: Як персоналізація реклами змінює правила гри для брендів✅ Конфлікт інтересів: Платформи проти контент-мейкерів — хто кому винен гроші✅ Україна vs Світ: Чи зможуть наші ОТТ вижити в тіні Netflix та YouTube✅ Прогноз: Коли останній глядач вимкне лінійне ТБ і перейде в ОТТПриємного перегляду - https://youtu.be/n301Q4r9QFE📹 YouTube | 🎬 Телеканал | 🌐 TikTok | 😎 Facebook | ✉️ СПІВПРАЦЯ | 🏦 Задонатити |
🕵️♀️Сотні мільйонів без реформ: як місцева влада нарощує фінансування комунальних медіа📈 У 2025 році загальна сума витрат на комунальні медіа становила понад 620 мільйонів гривень, а цьогоріч зросла ще майже на 40 мільйонів.📺 Найдорожчим комунальним медіа був і залишається телеканал «Київ», робота якого торік обійшлася жителям столиці в 200 мільйонів гривень. У бюджеті-2026 передбачено лише незначне скорочення витрат — на 3 млн грн. ℹ️ Другу позицію займає «Дніпро TV» (75 млн грн у 2025-му та 79 млн у 2026-му), третю — вінницька «Віта» (майже 47 млн грн торік і 57 млн цьогоріч). «Віта» замкнула п’ятірку лідерів за динамікою зростання у відсотковому значенні — понад 20%. А справжній стрибок (167%, з 1,27 млн проти 3,39 млн грн) здійснив створений у 2025-му «Перший муніципальний канал» Білгород-Дністровської міської ради.🔍 Рух «Чесно» дослідив, наскільки ради планують збільшити цю статтю витрат у поточному році на висвітлення діяльності.📎Детальніше огляд за посиланнямДМ | ДМ WhatsApp | ДМ Viber
Тиждень тому на росії відбулась подія на яку мало хто звернув увагу 4 березня росіяни "втратили" супутник Експрес АТ-1 в позиції 56гр.сх.д. За останні 35 років - це нормальна практика для російського космічного флоту. Якщо болванка не взірвалась на старті, то обов`язково будуть проблеми або при розгортанні сонячних панелей, або криво запустять і частина палива піде на те щоб досягти своєї точки на орбіті, або частина транспондерів відваляться. Особливість супутникового апарату Експрес АТ-1 - зона покриття від калінінграду до сибіруНа ньому хостились: тріколор-сібірь, нтв+сібірь і супутникова платформа без номерних знаків - "рускій мір" для тимчасово окупованих територій України. На нього зробив ставку тріколор, коли росіяни були змушені "повернути" в сторону сибіру супутник в позиції 36гр.сх.д., і акцент йшов що в Калінінграді тепер дивитись пропаганду можна тільки з 56 градуса. І таких назбиралось декілька мільйонів від Калініграду до Новосибірська. На цей апарат зробили ставку і для платформи "рускій мір", яку жоден притомний оператор у себе б не розмістив, тому вона може існувати тільки на російському супутнику, як частина інформаційної інфраструктури для окупованих територій. І таких абонентів окупанти "назбирали" 300 000. Слід відмітити, що з 2023 року на ТОТ окупаційна влада займалась деукраїнізацією інформаційного простору. Домогосподарствам, де були встановлені супутникові антени, які приймали українські та європейські телеканали, так званий "горинич", було запропоновано в односторонньому порядку: - замінити антену, тобто, повернути її на 56 градус- замінити конвертор, з лінійної на кругову поляризацію- замінити приймач на абонентський "рускій мір"Вихід супутника із чату призвів до колапсу, коли всі хто стали абонентами "руского міра" взагалі залишились без телебачення. В авральному режимі "космічна держава" почала шукати заміну. Від ідей взяти в оренду напівмертвий китайський супутник, який має транспондери із круговою поляризацією, до перевести "тріколор сібірь" на супутник ABS-2 в позиції 75.гр.сх.д., який також "китайський". Всім абонентам замінити конвертори, повернути антени за рахунок Тріколора, тобто, Дженерал Сателайт. А це все час, незадоволені фанати кісєльова і соловйова, які заплатили кровні за доступ до пропаганди явно не в захваті. Та й проблему "руского міра" це не вирішує ніяк. Бо треба десь замовити в Китаї та привезти 300 000 конверторів, повернути антену у "клієнта", який сидить без доступ до пропаганди. А новий супутник в позиції 56гр.сх.д. за планами очікувася не раніше 2030 року. Тобто, він тільки в планах. Ні грошей, ні корисного навантаження під нього немає від слова зовсім.До цього сплила ще одна проблема - у росії вільних супутників немає. вільних ємностей на орбіті немає, супутниковий флот в напівмертвому стані. Знайшли радикальний спосіб - забрати супутник, який роздавав нтв-плюс на далекий схід в позиції 140гр.сх.д. і почали тягти його в точку 56гр. тобто, цілих 84 градуси на орбіті буде пхатись супутник, щоб дати телебачення на ТОТ. При цьому абоненти нтв+дальні востой вже з малєвічем.тому, якщо буде хтось казати, що росія - вєлікая кАсмічєская дєржава - не вірте жодному слову. бо вся мікроелектроніка на російських супутниках була чия завгодно, тільки не російськану і головне питання: донесення інформації до українців на ТОТ - знову задача із зірочкою, де країна-окупант бореться усіма можливими способами від сувєрєнного інторнет до деукраїнізації.продовження - https://t.me/tkukr/21049📹 Підписатись | 🏦 Задонатити😎 Долучитись | 📩 Надіслати новину
📺 Просять дозволити тимчасово зупиняти ефірне мовлення через кризу в енергетиціЕксперт Ради Європи в Україні та член правління Інтернет-асоціації Андрій Соломаха звернувся до Нацради з питань телебачення та радіомовлення з проханням розробити норми, які дозволять ліцензіатам тимчасово припиняти ефірне мовлення в умовах надзвичайного стану в енергетиці. 🧠 За його словами, ситуація з енергопостачанням створює серйозні ризики для цифрового ефірного мовлення: від планових відключень та зниження охоплення аудиторії до зростання витрат на електроенергію та роботу студій на генераторах. ⚠️ Наразі нормативні акти не передбачають можливості призупиняти мовлення саме через надзвичайний стан в енергетиці. Через це деякі мовники вимушені або здавати ліцензії, або ризикувати санкціями за відсутність сигналу. 👉 Соломаха також просить першочергово розглянути всі заяви на лінійне мовлення без використання радіочастотного спектра (ОТТ), які наразі затягуються у розгляді. 📎 Джерело: Детектор медіаПідписатися
🎅 Що покажуть канали на Новий рік📺 Канали зосередяться на кінопоказі, марафонах своїх серіалів, а також в ефір вийдуть гумористичні концерти «Вечірній квартал» та «Дизель шоу». А деякі мовники залишили звичне програмування.🔹Суспільне: упродовж дня показуватиме свій марафон, а ввечері, перед привітанням президента, о 22:20 покаже свій документальний фільм «Щедрик проти “русского міра”», який розповідає про світові гастролі хору Олександра Кошиця у період створення УНР.🔹ICTV2: «Дизель шоу» та кінопоказ. Гумористичний проєкт вийде ввечері о 19:00. А кінопоказ — упродовж дня: шість фільмів «Поліцейська академія», також фільми, які канал показував на Різдво: «Збори ОСББ» та «Потяг у 31».🔹СТБ 31 грудня планує показати марафони серіалів. Спершу з 6:50 в ефір вийде «Обмежено придатні» — 8-серійна комедійна драма про життя, яке змінила, але не зламала війна. З 13:00 канал покаже всі серії сучасної інтерпретації повісті Івана Нечуя-Левицького «Спіймати Кайдаша».🔹Новий канал 31 грудня та 1 січня планує транслювати мультфільми та фільми для сімейного перегляду. Напередодні Нового року в ефір вийдуть дві частини мультфільму «Співай» о 12:00 та 14:05 31 грудня. Далі глядачів Нового чекають «Красуня та чудовисько» (о 16:15), «Заплутана історія» (о 18:00) і дві частини «Крижаного серця» о 19:55 і 21:50. Після привітання президента стартує мультик «Рататуй».🔹Канал «1+1 Україна» покаже останній у цьому році випуск «Сніданку з 1+1», він буде присвячений підсумкам року та мріям на майбутнє. Далі в ефір вийдуть усі чотири фільми з циклу «Сам удома», які «Плюси» показують на новорічні свята щороку. А по їх завершенню о 19:00 планується показ новорічного «Вечірнього кварталу».🔹Зранку 31 грудня ТЕТ покаже мультфільм «Вартові легенд» (12:30), а після нього — усі три частини «Шрека». Ввечері о 20:40 в ефір вийде «Аватар». Після звернення президента у новорічну ніч вийде в ефір прем’єра «Різдвяного льодового шоу з Roxolana»👉 Інші канали та програма на 1 січня за посиланням ДМ | ДМ WhatsApp | ДМ Viber
“Дилема ТБ-інноватора”: 📺 Основні тези- Телебачення трансформується: традиційне ТБ втрачає позиції через стрімінг, YouTube та OTT-платформи.- YouTube як підривна технологія: він вже обганяє класичні медіагрупи за охопленням, особливо на смарт-ТБ.- Подкасти еволюціонують: від аудіо до відео, стаючи основою персональних медіапроєктів.- Український контекст: війна прискорила перехід аудиторії на цифрові платформи, ТБ-канали адаптуються до YouTube, але ризики зростають.- OTT-платформи зростають: Megogo, Sweet TV, Київстар ТБ активно нарощують аудиторію, але залежать від західного контенту.- Криза інституційного ТБ: старі формати застарівають, новий контент дорогий, рекламні бюджети мігрують в діджитал.- Що робити: - Інвестувати в YouTube-first формати. - Створювати оригінальний контент для OTT. - Розвивати партнерства між кріейторами, медіа та платформами.📣 Автор закликає до поширення тексту серед медіа-гіків і колег, адже це не просто аналіз — це стратегічна дорожня карта для всієї індустрії.👉 Прочитати повний текст можна за цим посиланням або в додатку Substack.Підписатися
«Чорноморка» змінює бренд? ☕️По результатам сьогоднішнього засідання Нацради з питань ТБ та радіо було повідомлено про зміну логотипа компанії:Логотип київського ТОВ «ТРК-Чорноморська» відтепер матиме стилізоване зображення чашки. Під чашкою напис «КАПУЧИНО TV».
ТОВ «ТРК-Чорноморська» — нова юридична особа, яку створила команда Чорноморської телерадіокомпанії, що після російської окупації Криму перебралася в Київ. Представники «ТРК-Чорноморська» зазначили, що компанія орієнтується на внутрішньо переміщених осіб з окупованого Криму. Фінансування вони отримують від інвесторів з бізнесу. За словами представників каналу, ці інвестори не мають стосунку до політики. 6 лютого цього року Нацрада визначила ТОВ «ТРК-Чорноморська» переможцем у конкурсі на місце в київському телевізійному цифровому мультиплексі на 43 ТВК. А вже 28 лютого - реєстрацію ТОВ «Чорноморська телерадіокомпанія», власником якої є Андрій Сенченко (народний депутат, член ВО «Батьківщина»), було скасовано Нацрадою за бажанням самої компанії.
Дивіться: телеканал «Твоє Кіно Relax», що входить до складу StarLightMedia, транслює фільм «Поліцейська академія».При цьому StarLightMedia має власний закадровий переклад цього фільму, який раніше виходив в ефір на каналах ICTV та Новий канал.Проте той самий мовник транслює стрічку у перекладі від 1+1.Більше того, згідно з прикладеним відео та якістю звукової доріжки — з характерними “стрибками” гучності й тональності — виникає враження, що копію фільму було взято з піратських джерел.Ніхто прямо не звинувачує канал у піратстві. Зрозуміло, що якщо мовник володіє правами на показ, то навіть копія з інтернету — за умови наявності ліцензії — може транслюватися без юридичних наслідків.Але постає логічне питання: навіщо дивитися телебачення, якщо навіть легальна трансляція не гарантує якості?Чи припустимо, щоб у межах правомірного ефіру використовувалась доріжка, зведена аматорами з мережі, з технічними вадами — перепадами гучності, стрибками між моно й стерео та спотвореною тональністю?Хіба це відповідає базовим стандартам технічної якості, яких очікує глядач від ліцензійного контенту?На другому відео — уривок з інтерв’ю CEO StarLightMedia. І він говорить цілком правильні речі, з якими я повністю згоден.Проте це дещо не узгоджується з тим, звідки телеканали його групи фактично беруть контент для показу.А ще проблема в тому, що це — не поодинокий випадок.У різних формах така практика спостерігається і серед телеканалів, і на стримінгових платформах: піратські копії часто стають “тимчасовим рішенням”, яке з часом ніхто не поспішає замінити.І виходить дивна ситуація: ніби все по закону, але по суті — якось не по-людськи.Якщо навіть ті, хто відкрито виступає проти піратства, використовують його результати у своєму контенті, то дуже важко пояснити глядачу, чому він має довіряти “легальній альтернативі”.
Затримки зарплат на "Інтері" можуть бути пов’язані з продажем медіагрупиВ Україні набирає обертів скандал довкола затримок виплат заробітних плат працівникам телеканалу "Інтер". За інформацією з джерел, близьких до медіагрупи, ця ситуація може бути пов’язана з процесом продажу медіагрупи "Інтер".Експерти припускають, що нинішній власник медіагрупи втратив інтерес до її утримання та фінансування, тоді як потенційний новий власник ще не отримав повного контролю над активами і не поспішає вкладати кошти до завершення передачі корпоративних прав. Така практика не нова для українського медіаринку — окремі телеканали вже стикалися з подібними проблемами в процесі зміни власників. Проте випадок, коли ціла медіагрупа переживає подібну кризу, є безпрецедентним.Додатковим підтвердженням чуток про можливий продаж медіагрупи є нещодавня зміна банківського партнера. За інформацією джерел, усі компанії медіагрупи "Інтер" перейшли з обслуговування в державному Укрексімбанку до маловідомого кептивного банку "Альянс". Такий крок часто є характерним для нових власників, які прагнуть консолідувати фінансові потоки перед або після придбання активу.Чутки про зміну власника медіагрупи "Інтер" також підігріваються інформацією про активні переговори, які, за даними інсайдерів, ведуть представники бізнесмена Максима Кріппи. Хоча офіційних підтверджень цих переговорів немає, ім’я Кріппи неодноразово згадувалося у контексті купівлі медіаактивів в Україні. Зокрема, раніше ЗМІ пов’язували його з придбанням медіахолдингу "Економіка+" та інтернет-видання "Главком".Наразі представники медіагрупи "Інтер" та Максима Кріппи не коментують ситуацію. Працівники телеканалу, своєю чергою, висловлюють занепокоєння щодо затримок зарплат і невизначеності з майбутнім компанії. Ситуація залишається напруженою, і подальший розвиток подій може пролити світло на долю однієї з найбільших медіагруп України.Підписатися
Якось ми пропустили цю новину, але це повинно бути дуже крутоSweet.tv придбав права на надзвичайно популярний зараз формат The TraitorsПро це ще у лютому повідомив правовласник All3Media (вони, до речі, також розробили шоу "Куб" та реаліті-версію "Гри в кальмара"). Зокрема про це товсто натякають у самому Sweet.tv: на осінь планується запуск "великого форматного реаліті"The Traitors - це як гра у "Мафію", за якою ми спостерігаємо цілий сезон. Але цього опису непристойно мало, щоб описати всю крутість формату: тут тобі й іспити, як в "Останньому герої", і знайомі елементи реаліті по типу "Мастершефу". На вищому рівні і кінематографічність шоу: учасники гри живуть у шикарному стародавньому замку, де протягом декількох тижнів повинні шукати імпостера, вибудовувати знайомства та відносини і при цьому залишатись в тініНаразі вже більше 50 країн транслюють відзняті сезони The Traitors (британська, американська версії тощо) і вже більше 30 країн виробляють свої версії шоу. Формат настільки популярний, що, наприклад, в Британії випускають офіційний мерч, а після кожного випуску в онлайн виходило пост-шоу у форматі подкасту. Особисто я просто проковтнув всі три сезони, що зараз вийшли на BBCNikita Lytovchenko, велика дяка за наводку)