Джерело
54-та окрема механізована бригада|Повертайся живим | Отримає чи НЕ отримає сім'я загиблого захисника 15 мільйонів, залежати...
4 800 Охват/переглядів
2024-08-03 17:46
Повідомлення №2017
Отримає чи НЕ отримає сім'я загиблого захисника 15 мільйонів, залежатиме від діловода військової частини.Те, що кілька років тому вважалось немислимим, сьогодні, на жаль, стає нагальною проблемою - рідні можуть не отримати одноразове грошове забезпечення у зв’язку з загибеллю військового (15млн.грн.), якщо протягом трьох років не буде ідентифіковано його тіло. Поясню на прикладі. Військовослужбовець зник 28 лютого 2022 року захищаючи Батьківщину на самому початку широкомасштабного вторгнення агресора.В березні 2024 року тіло було знайдено та передано до бюро СМЕ для ідентифікації. Ідентифікаційна експертиза встановила, що тіло належить зниклому військовому.При цьому бюро СМЕ також має встановити дату загибелі військовослужбовця. І зазвичай ця інформація отримується зі сповіщення про зникнення особи, яке ТЦК надає родичам на підставі даних, отриманих від військової частини. Зі сповіщення вбачається, що військовий зник безвісти 28 лютого 2022 року і морг дату його зникнення зазначає як дату смерті, що є законним, оскільки немає іншої об'єктивної інформації. На підставі лікарського свідоцтва про смерть, складеного моргом, відділ ДРАЦС видає свідоцтво про смерть із зазначенням дати смерті - 28 лютого 2022 року. А далі все за законом - треба рахувати чи пройшло три роки з дати смерті. Так, згідно з постановою Кабінету Міністрів України #168 від 28.02.2022р., особи, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги, можуть його реалізувати протягом трьох років з дня виникнення у них такого права. Днем виникнення такого права є дата, зазначена у свідоцтві про смерть особи.Отже, трирічний строк для звернення родичів за отриманням ОГД починається не з дати ідентифікації тіла, а з дати смерті, яку фактично визначає військова частина.Від дати, яку вказав діловод військової частини як дату зникнення військовослужбовця, залежить чи пройшов трирічний строк для отримання ОГД, чи ні. Зрозуміло, що питання тут не до діловода військової частини, він теж не має права писати що заманеться. Проблема в тому, що в лютому наступного, 2025 року, закінчується трирічний термін для звернення за виплатою ОГД тих людей, чиї близькі загинули на початку цієї жахливої війни, але досі вважаються зниклими безвісти. При цьому тіло може навіть знаходитись в морзі, просто ще не ідентифіковане.І кожного дня, починаючи з 24 лютого 2025 року десь в Україні хтось буде втрачати право на виплати у зв’язку з загибеллю рідної людини. Чи відома ця проблема державі? Ця проблема державі відома. Чи вирішиться вона до 24 лютого 2025 року? Будемо сподіватись, але ми не хочемо чекати.Спільно з Громадською організацією "Українська група судової антропології" нами розроблено пропозиції по зміні постанови #168, які вже надіслані на адресу Кабінету Міністрів України. Справа Уряду за малим - прийняти наш варіант або розробити власний. Крім того, моєю колегою та добрим другом Анною Донець, яка опікується сім'ями зниклих безвісти в Черкаській області, підготовлено відповідну петицію до Офіційного представництва Президента України, яку я прошу підтримати за посиланням внизу.Вірю в те, що всі наші зниклі захисники невдовзі повернуться з полону, точно знаю, що кожна сім'я чекає додому свого рідного, а не гроші, але впевнений також, що ми повинні підтримати тих, чиї близькі віддали найдорожче за нашу свободу і незалежність. Дякую. https://petition.president.gov.ua/petition/229336