Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - ВІДВЕРТО
Додано 14 лип 2024

ВІДВЕРТО

@UAvidverto
Кількість підписників: 707
Фото: 2,140
Відео: 438
Посилання: 445
Опис:
🇺🇦За українське в Україні! Наш сайт: https://www.info.kropyvnytskyi.ua Україна має очиститись від російсько-радянських штампів та наративів. Підписуйтесь на наш канал, запрошуйте відвертих, свідомих і незламних.
Джерело

ВІДВЕРТО | Час позбутися зв’язку з Москвою": Пишний розповів, коли "копійки" замі...

Логотип телеграм спільноти - ВІДВЕРТО ВІДВЕРТО @UAvidverto
116 Охват/переглядів 2025-11-06 09:54 Повідомлення №2858
"Час позбутися зв’язку з Москвою": Пишний розповів, коли "копійки" замінять на "шаги"Україна замінить поточну назву розмінної монети з "копійок" на "шаги" в межах грошової реформи вже у 2025 році. Цей крок стане останнім у відході від символічного домінування Росії.Про це заявив голова Національного банку України Андрій Пишний.Він зауважив, що запозичену з російської назву "копійка" використовують лише в трьох пострадянських країнах: Україні, Росії та Білорусі.Заміна цієї назви дозволить позбутися будь-якого зв’язку із Росією. Термін "шаг" використовувався як грошова одиниця в Україні у 16-17 століттях, а також під час Української революції 1917-1921 років."Ми повинні нарешті завершити грошову реформу та позбутися будь-якої спорідненості, будь-якого зв’язку з Москвою. Бо у нас є своя (назва, - ред.). І настав час нарешті її повернути", - наголосив Пишний.Він додав, що зараз Верховна Рада готується до обговорення відповідного законопроєкту. Нацбанк проводить публічні обговорення та заходи для підвищення обізнаності українців.За словами Пишного, заміна назви розмінної монети не спричинить додаткового навантаження на бюджет. Він повідомив, що буде замінена лише одна монета, яка перебуває в обігу, - 50 "шагів".Варто додати, що наразі в українському обігу перебуває майже 1 млрд 400 млн монет номіналом 50 копійок. При цьому Нацбанку кожного року необхідно їх докарбовувати, щоби підтримувати якість готівкового обігу.Нагадаємо, Національний банк України ініціював заміну назви розмінних монет з "копійка" на "шаг" у вересні минулого року. Цей крок потрібен для відновлення історичної справедливості, дерусифікації та відродження національних традицій.