Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Гамбіт Трампа
Додано 06 гру 2025

Гамбіт Трампа

@TrumpGambit
Кількість підписників: 7 111
Фото: 76
Відео: 20
Посилання: 410
Опис:
Автор: Марко Ко́пил — старший аналітик ADASTRA.org.ua. Вивчаю Сполучені Штати Америки, трансатлантичні відносини та оглядаю події у світі крізь призму інтересів України. Для зв'язку: @markkopyl.
Джерело

Гамбіт Трампа | Трамп одержимий Іраном більше, ніж вам здаєтьсяІноді політичні оглядач...

Логотип телеграм спільноти - Гамбіт Трампа Гамбіт Трампа @TrumpGambit
7 020 Охват/переглядів 2026-03-05 08:35 Повідомлення №891
Трамп одержимий Іраном більше, ніж вам здаєтьсяІноді політичні оглядачі зловживають тим фактом, що Трамп є легковажним лідером, який може прийняти рішення про вступ у війну, керуючись чи то особливим настроєм, чи то вузьконаправленою мотиацією як от Нобелівська премія миру.Безумовно, чинний очільник США схильний до імпульсивних рішень, але у нас є всі підстави вважати, що рішення про початок війни з Іраном — це трохи більше, ніж звичайний опуртунізм.У 1980 році NBC взяло інтерв’ю у молодого Трампа про триваючу кризу із заручниками в Ірані:«Те, що ця країна [США] сидить склавши руки і дозволяє такій країні, як Іран, утримувати наших заручників, на мій погляд, є жахливим, і я не думаю, що вони зробили б це з іншими країнами», — сказав Трамп. Коли інтерв'юер запитав, чи це означає, що він виступає за те, щоб США вторглися туди з військами, Трамп відповів:«Я абсолютно так вважаю. Так, я думаю, зараз ми були б нафтовдобувною країною». У 1987 році газета The New York Times повідомила, що Трамп під час промови у Нью-Гемпширі заявив:«Сполучені Штати повинні атакувати Іран і захопити частину його нафтових родовищ у відповідь на знущання Ірану над Америкою». У 1988 році Трамп заявив The Guardian:«Я буду жорстким щодо Ірану. Вони психологічно тиснуть на нас, змушуючи нас виглядати як купка дурнів». Ці ранні заяви Трампа дуже показові в тому, що він розмірковує про Іран не через призму міжнародного права, прав людини чи безпекових мірккувань. В його риториці домінує один крітерій — гідність і престиж Сполучених Штатів.Що тоді, що зараз іранське питання для Трампа — це перш за все ієрархічний виклик американський могутності. Підозрюю, що зацикленість на тому, хто виглядає сильним або слабким — є причиною розмитих цілей цієї військової кампанії.Можливо, для Трампа на етапі планування не було вирішальним знищення ракетної програми, денуклеаризація Ірану чи повалення режиму аятол. Головне — показати силу, під яку підлаштовувалися всі подальші тактичні кроки США.І як не парадоксально, обсесивне бажання виглядати сильним збільшує шанси на провал, адже детальне планування стає другорядним завданням.🇺🇸 Гамбіт Трампа