Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Вадим Трюхан
Додано 14 лип 2024

Вадим Трюхан

@Triukhan
Кількість підписників: 280
Фото: 1,630
Відео: 1,040
Посилання: 1,960
Опис:
Цей канал створено для обміну думками, ідеями й аналізу стану справ в Україні і світі. #политика, #Украина , #новости, #авторскийблог, #ЄС, #Росія, #НАТО, #право, #EU, #NATO, #європейськаінтеграція, #міжнароднеправо, #internationalLaw
Джерело

Вадим Трюхан | Енергетичний шок 2026: Перська затока, ціни і нові “переможці”Після 28...

Логотип телеграм спільноти - Вадим Трюхан Вадим Трюхан @Triukhan
54 Охват/переглядів 2026-03-19 07:00 Повідомлення №4961
🌍 Енергетичний шок 2026: Перська затока, ціни і нові “переможці”Після 28 лютого світ отримав найбільший збій постачання енергоносіїв за десятиліття.Після 15 березня — вже системну кризу.Розкладаю коротко 👇⚠️ 1. Що зламалося?До кризи:— ~20 млн бар./день нафти через Ормуз— ~20% світового LNG (переважно Катар)Зараз:— морський трафік через Ормуз для більшості країн майже зупинений— Катарський LNG фактично випав із ринку— частина потоків пішла в обхід (Саудівська Аравія, ОАЕ), але це лише часткова компенсація👉 Результат: глобальний дефіцит енергії💸 2. Ціни вже “вистрілили”— нафта: ~$69 → ~$110+ (+60%)— газ: +60–70% (Європа, Азія)👉 Це не просто ріст — це новий інфляційний шок для світу🌍 3. Наслідки для економіки— дорожча енергія → дорожче все (логістика, виробництво, їжа)— центробанки змушені тримати високі ставки— ризик стагфляції (слабке зростання + висока інфляція)📌 Найбільше страждають імпортери:Індія, Єгипет, частина ЄС🇷🇺 4. Росія: головний короткостроковий бенефіціар✔️ отримує вигоду від високих цін✔️ попит з Азії зростає✔️ повертає роль критичного постачальника але:— не може різко збільшити видобуток— залежить від високих цін— ризикує при глобальному спаді👉 Висновок: тактичний виграш, не стратегічний🇻🇪 5. Венесуела: шанс без можливості✔️ виграє від цін✔️ може частково замістити важку нафту але:— інфраструктура деградована— видобуток обмежений— санкції залишаються👉 Висновок: пасивний бенефіціар без масштабу🧠 Загальний висновокСвіт зіткнувся не просто з кризою постачання, а з перерозподілом енергетичної влади:— Перська затока втратила функцію стабілізатора— ціни визначають політику— “проблемні” експортери (РФ, Венесуела) отримали друге дихання Але ключове:👉 чим довше триває ця криза, тим швидше світ буде змінювати саму систему —диверсифікувати постачання, інвестувати в альтернативи і зменшувати залежність від нафти як такої.Це не просто енергетичний шок. Це початок нової архітектури глобального ринку.