Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - АТ ''СУМИОБЛЕНЕРГО''💡
Додано 14 лип 2024

АТ ''СУМИОБЛЕНЕРГО''💡

@SumyEnergo
Кількість підписників: 57 795
Фото: 2,130
Відео: 63
Посилання: 812
Опис:
Офіційний канал

👥 Кількість підписників

57 795
Середній/День:: -51
Середній/Тиждень:: -224
Середній/Місяць:: -1454

👁️ Середній перегляд на повідомлення

34 207
Середній/День:: 27,600
Середній/Тиждень:: 38,400
ERR: 59.19%

📊 Кількість повідомлень на день

1.2
Останній день: 1
Середнє за тиждень: 1.3
Середнє за день: 1.2

Історія змін лого

Історія змін назви

АТ ''СУМИОБЛЕНЕРГО''💡 2025-04-19
АТ ''СУМИОБЛЕНЕРГО'' 2024-07-14

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

🎙 Електробезпека під час вимкнень електроенергії🤝Спільно з представником ДСНС взяли участь в етері "Українського радіо", присвяченому темі електробезпеки в умовах застосування графіків відключень.🔹Насправді, один із найнебезпечніших моментів для мережі та споживачів — це не саме вимкнення світла, а його відновлення. Коли електропостачання повертається, одночасне вмикання великої кількості електроприладів створює пікове навантаження на мережу та може призвести до перевантажень, аварій і пожеж.🔸Тому важливо дотримуватися простих, але життєво важливих правил електробезпеки у побуті:💡 під час знеструмлення від'єднайте від мережі електроприлади;💡після відновлення електропостачання не вмикайте всі потужні прилади одночасно — дайте мережі кілька хвилин;💡не користуйтеся електроприладами з пошкодженою ізоляцією;💡 не торкайтеся електроприладів, розеток, вимикачів і дротів вологими руками;💡 не перевантажуйте розетки та подовжувачі великою кількістю приладів одночасно.❗️ Якщо за графіком погодинних відключень електроенергія вже мала з’явитися, але в оселі її немає — перевірте автоматичні вимикачі та запобіжники. Під час подачі електроенергії вони могли спрацювати через стрибок напруги, щоб захистити вашу техніку.Якщо автомат або запобіжник вимкнувся — його можна обережно увімкнути.⚠️Але якщо ви помітили проблему в щитовій, відчули запах гару або побачили сліди пошкодження, необхідно негайно повідомити про аварійну ситуацію:🔹 якщо є підозра, що несправність виникла до ввідно-розподільчого пристрою (ВРП) — звертайтеся до АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" (0 800 300 247 або 0542 659 659 - "повідомити про аварійну ситуацію");🔹 якщо проблема у внутрішньобудинкових мережах (після ВРП) — обслуговуванням  займається ЖЕК або ОСББ і необхідно сповістити ці структури. Якщо будинок приватний — знайти фахового електрика.🆘 Якщо вже є задимлення чи пожежа — не зволікайте й набирайте 101.📻 Детальніше про всі ризики та правила електробезпеки — слухайте в етері за посиланням.
💡Енергетика незламностіОлександр Стрибак на варті світла прикордонної Сумщини🔹Свій шлях у енергетиці Олександр Анатолійович розпочав ще у 1993 році. Із тих пір залишився вірним енергетиці. Не тому, що так склалося, а тому, що відчув: це справа його серця! До Дня енергетика Олександра Стрибака, електромонтера Славгородської експлуатаційної бригади Краснопільської дільниці АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО", Орденом "За мужність" ІІІ ступеня нагородив Президент України Володимир Зеленський – за вагомий внесок у розвиток і забезпечення діяльності енергетичного комплексу в умовах воєнного стану, особисту мужність і самовідданість, виявлені у ліквідації наслідків аварій на об’єктах енергетичної інфраструктури, сумлінне виконання професійного обов’язку.🔸Енергетик працює та живе на прикордонні Сумщини. Це не просто робота "на лініях" – це щоденна відповідальність за населені пункти, що розташовані безпосередньо біля кордону з ворогом. Робота там дорівнює щоденній загрозі зі сторони рф.🔹Колеги кажуть про Олександра з теплом: надійний, саме той, хто не підведе. У колективі його поважають, мовляв – завжди уважний, спокійний, готовий підтримати словом і справою. 🔸Для молодших працівників – наставник, для рівних – опора. Він ніколи не підвищує голосу, але до нього прислухаються.🔹Повномасштабна війна росії проти України стала для всіх випробуванням, але для прикордонних енергетиків – особливо. Під артилерійськими обстрілами, під загрозою дронів, мінометів і повторних ударів Олександр Анатолійович разом із бригадою відновлюють повітряні лінії у прифронтових громадах Краснопільщини. Каже, часто буває так: тільки-но завершили ремонт – і знову обстріл, знову пошкодження, знову потрібно їхати.🔸Енергетик не приховує: буває страшно – всі ми люди. Інколи снаряди пролітали зовсім поруч, а від дронів доводилося ховатися під деревами чи парканами. Обстріли зачепили і його домівку. На запитання, чому досі не виїжджає, відповідає: "А як людей кинути?".🔹Олександр неодноразово був відзначений за сумлінну працю та професіоналізм. Ще у 2008 році він отримав Подяку Голови Правління, а у 2022-му – звання "Кращий за професією". Коли ж до Дня енергетика його нагородив Президент, зізнається, що відчуття були суперечливі: "Звісно, відчув гордість, але і зніяковів. Бо ця відзнака – заслуга всієї бригади. Ми ризикуємо разом".🔸У його історії немає пафосу, але є витримка, досвід і тепла людяність. Є оптимізм, який допомагає триматися навіть тоді, коли навколо надто темно.🇺🇦Олександр Стрибак – один із тих, хто не дає згаснути світлу на прикордонні. І саме з таких людей складається міцність нашої країни.
💡На Сумщині через несприятливі погодні умови (сильні пориви вітру, налипання мокрого снігу та обледеніння електромереж) є знеструмлення споживачів поза графіками погодинних відключень.🔹Станом на зараз без електропостачання через негоду перебувають понад 8 тисяч споживачів електроенергії - в Роменському, Конотопському, Сумському районах, а також у Глухівській і Середино-Будській громадах.🔸Фахівці АТ "Сумиобленерго" працюють над відновленням електропостачання в домівки жителів області.⚠️ Нагадуємо правила безпеки:якщо Ви побачили обірваний провід, не підходьте до нього ближче ніж на 8 метрів;повідомте про аварійну ситуацію через лінію кол-центру "Сумиобленерго" ("Повідомити про аварійну ситуацію"): 0 800 300 247 або 0542 659 659;за можливості - огородіть місце обриву, щоб убезпечити інших від ураження струмом.⚠️ Ні в якому разі не намагайтеся самостійно ремонтувати електромережі. Це несе загрозу для здоров’я та життя. ⚡️Відновлювальні роботи можуть виконувати лише кваліфіковані працівники.
🔹Зустріч провели заступники начальника Сумської ОВА Олексій Дрозденко та Олена Кірєєва. 🔸Захід був присвячений обговоренню наслідків енергетичного терору з боку російської армії, атак на критичну інфраструктуру регіону та на цивільних людей.🔹Прессекретар АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО"Світлана Калиш поінформувала представників Місії про виклики війни, з якими зіштовхуються енергетики під час відновлення розподілу електроенергії в умовах постійних обстрілів армією рф.🔸Зокрема, надала представникам Місії ООН задокументовані факти воєнних злочинів - атаки на енергетичні об’єкти та автівки працівників АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО", які  брендовані логотипом  енергокомпанії. Тож такі дії ворога свідомі, адже чітко видно, що атаковані ворожими БпЛА авто належать енергетикам. 🔹Удари армією росії по об’єктах енергетики в Україні призводять дотривалих відключень електроенергії, залишаючи населення без світла, тепла та водопостачання, особливо в холодний період. Це є неприйнятним і грубим порушенням прав людини та міжнародного гуманітарного права.🔸Під обстріли рф регулярно потрапляють українські медики, рятувальники, карети швидкої допомоги та інші служби, які ліквідовують наслідки атак. Частими є повторні удари по місцях, де вже працюють екстрені служби.🔹Як зазначив заступник керівника Харківського офісу Місії ООН з прав людини Діну Мітку, Місія здійснює фіксацію фактів порушень прав людини та готує звіти щодо регіонів, які постійно перебувають під обстрілами.🔸Учасники зустрічі наголосили на важливості міжнародної присутності та документування злочинів агресора. Сумщина як прикордонний регіон потребує постійної уваги світової спільноти, а енергетики готові й надалі співпрацювати з міжнародними партнерами в цьому напрямі.
Ситуація з електропостачанням на Сумщині та по всій Україні залишається складною. Тож ми повторюємо нашу рубрику #про_ГПВ, у якій відповідаємо на поширені запитання від споживачів.Чи можливі зміни черг за графіками погодинних відключень (ГПВ)? Так!Оскільки енергетики постійно проводять роботи в мережах, через це можуть змінюватися схеми заживлення споживачів. 🔹Це відбувається через:🔸регулярні ремонтні роботи після обстрілів;🔸планові ремонти для підвищення надійності мереж.Під час таких робіт частину споживачів ми можемо тимчасово переводити на резервні лінії електропостачання.⚠️А ці лінії можуть належати до іншої черги ГПВ, ніж була раніше за вашою адресою.Через це світло можуть вимикати не за "вашим" графіком (черга або підчерга може тимчасово змінитися).Окрім ГПВ, бувають планові та аварійні відключення:навіть якщо за ГПВ має бути світло, його може не бути через ремонт або аварію. Повітряні тривоги можуть затримувати відновлення електропостачання. Про заплановані за Вашою адресою планові відключення можна переглянути на сайті АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" в розділі Споживачам-Відключення-Планові відключення (за адресою або особовим рахунком) чи в особистому кабінеті E-Svitlo та однойменному додатку. Зареєстровані в E-Svitlo споживачі, які вказали при реєстрації свою електронну пошту, отримують попередження на неї.Важливо: можлива зміна ситуації з відключеннями для деяких адрес.Якщо вашу оселю певний час не знеструмлювали (на час виконання ремонтно-відновлювальних робіт), то по їх завершенню вас могли  знову повернути на лінію, що підпадає під графіки відключень.🔌 На території Сумщини діють аварійні схеми електропостачання, тому ситуація зі світлом динамічна.Графіки погодинних відключень — це єдиний прогнозований спосіб збалансувати роботу енергосистеми в нинішніх умовах.Тож:перевіряйте інформацію в особистому кабінеті або додатку E-Svitlo або ж звертайтеся до кол-центру АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО":📞 0 800 300 247 або 0542 659 659 (цілодобово, безкоштовно).💡Енергетики роблять усе можливе, щоб зберегти та відновити стабільну роботу енергосистеми в умовах війни.#про_ГПВ#пояснення #зміна_черг
Фахівці АТ «Сумиобленерго» разом із Сумською обласною військовою адміністрацією, громадами, рятувальниками та силовими структурами працюють над стабілізацією енергетичної ситуації в області.Після чергової атаки армії рф на енергетичну інфраструктуру України в Сумській області, як і по всій країні, другу добу діють жорсткі обмеження споживання електроенергії – одночасно аварійні та погодинні відключення.Сьогодні відбулася зустріч за участі енергетиків, представників влади, ДСНС, поліції та голів громад. Говорили про конкретні рішення, які допоможуть людям легше пережити період вимушених обмежень.Ситуація в енергосистемі  критична. В умовах морозів фактичне споживання і навантаження на мережі зростає, а в енергосистемі України виник дефіцит потужностей внаслідок пошкодження об’єктів генерації через ворожі удари.Саме тому без жорстких обмежень утримати стабільну роботу енергосистеми неможливо.Мова йде не просто про виконання лімітів, доведених НЕК «Укренерго». Енергетики спільно з обласною владою щоденно шукають можливості, щоб відключення були максимально рівномірними.Окрема увага – безперебійній роботі об’єктів критичної інфраструктури. Робота з балансування мережі триває цілодобово.
Коли діє максимальний обсяг обмежень, можливість ротації за графіками відключень неможлива.Тож чому частина будинків залишається зі світлом?Після вчорашньої масованої ракетно-дронової атаки ворога в об’єднаній енергетичній системі України виник значний дефіцит електроенергії. Міністр енергетики України Денис Шмигаль повідомив, що найближчі кілька днів будуть дуже складними для енергосистеми України, і в цей період діятимуть значні обмеження електропостачання.На Сумщині діють аварійні обмеження та графіки погодинних відключень одночасно, відповідно до розпоряджень із НЕК "Укренерго". Станом на зараз у Сумській області: застосовані графіки аварійних відключень (ГАВ) для 1-5 черг спрогнозувати, одночасно діють графіки погодинних відключень (ГПВ) у повному обсязі та СпецГАВ для 1 черги. Таким чином майже відсутня технічна можливість здійснювати ротацію, як це було до атаки армії рф (відключалися по кілька черг за ГАВ на 2 години, після чого черги змінювалися, щоб навантаження розподілялося більш рівномірно).За графіками відключень знеструмлюються цілі лінії.Електропостачання здійснюється не окремо до кожного будинку, а по лініях електропередач, які одночасно живлять кілька вулиць, мікрорайони або цілі населені пункти. Чому частина будинків не підпадає під графіки?Є об’єкти, які не можуть бути знеструмлені навіть під час аварійних відключень, оскільки це становить загрозу життю та безпеці людей. Це, зокрема: лікарні, водоканали, об’єкти зв’язку,інші елементи критичної інфраструктури. Дуже часто такі об’єкти живляться від тих самих ліній, що й житлові будинки. Якщо будинок заживлений від лінії з критичною інфраструктурою, ця лінія не може бути відключена, і будинок залишається зі світлом. Це не вибірковість і не «привілей», а технічна та безпекова необхідність.Чому зараз неможливо відключати всіх рівномірно?Енергосистема області проєктувалася і будувалася для надійного забезпечення людей електроенергією, а не для того, щоб у надзвичайних ситуаціях рівномірно всіх відключати.Тому різні підстанції від початку розраховані на різну кількість споживачів;від однієї підстанції можуть живитися тисячі людей, від іншої – значно менше;це залежить від щільності забудови, розташування об’єктів і їх класу та історичного розвитку мереж. Тому неможливо просто «перемкнути» частину будинків з однієї підстанції чи лінії на іншу (яка просто не витримає додаткового навантаження).Для цього потрібні нові лінії електропередач, нові трансформаторні підстанції -повна перебудова схем електропостачання. В умовах війни росії проти України реалізувати такі масштабні зміни фізично неможливо.⚠️На Сумщині застосовуються аварійні схеми електропостачання, а не режим нормальної роботи енергосистеми. У нормальних умовах є більша маневровість, можливість частішої ротації,більш рівномірний розподіл відключень. Зараз ці можливості суттєво обмежені через масштабні пошкодження ударами ворога та дефіцит генерації. АТ «Сумиобленерго» постійно оптимізує схеми живлення в межах технічних можливостей, але повністю усунути нерівномірність у нинішніх умовах неможливо.Ми розуміємо, що наявність світла – це найкраща комунікація енергетиків і споживачів, водночас отримуємо скарги про нерівномірні відключення з усіх куточків області (Суми не є виключенням), тож намагаємося вкотре донести, що така ситуація викликана:1) значними руйнівними атаками армії рф на енергетику України; 2) відсутністю технічної можливості «заживити» критичну інфраструктуру всієї області від окремих ліній без супутнього навантаження з іншими споживачами (це потребує побудови нових підстанцій і ліній, що в умовах війни є нереальним). 🛑Повноцінна відбудова або перебудова енергосистеми України можлива лише після завершення військової агресії рф. Зараз наше пріоритетне завдання – врятувати енергосистему від повного блекауту, під час якого можуть знеструмитися й об’єкти, що є критично важливими для життєдіяльності людей.
Найголовніше питання від вас – чому не знеструмлюється певна кількість будинків під час дії обмежень?🔸Не знеструмлюються під час дії графіків лінії,  від яких заживлена критична інфраструктура. Це бути об'єкти водопостачання, транспорту, охорони здоров'я, зв’язку - все, що забезпечує життєдіяльність громад.🔹На спільних із критичною інфраструктурою лініях також перебувають інші споживачі, тому вони не знеструмлюються також. Такі споруди можуть бути поруч із тими, які знеструмлюються під час дії графіків – бо навіть поруч розташовані споруди можуть бути заживлені від різних лінії. І не можна просто вимкнути один будинок і "перекинути" електроенергію на інший – для цього має бути наявна лінія, здатна витримати супутнє навантаження. А таких ліній майже не залишилося тому, що на території Сумщини діють аварійні схеми заживлення споживачів (на період проведення відновлювальних робіт на енергооб'єктах).🔸На превеликий жаль, забезпечити повністю рівномірне відключення електроенергії всім споживачам у таких умовах технічно неможливо, оскільки енергосистема Сумщини значно пошкоджена внаслідок численних ударів армією рф. Більше про це читайте в матеріалі з онлайн-брифінгу АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" за посиланням. Чому застосовуються графіки відключень?Причина – лише війна. росія вже майже чотири роки цілеспрямовано знищує енергетичну систему України. Удари наносяться по всіх її рівнях:🔹по об’єктах генерації;🔹по мережах передачі НЕК "Укренерго";🔹по мережах розподілу обленерго.Лише за 2025 рік на Сумщині ворог знищив і пошкодив понад пів тисячі енергетичних об’єктів АТ "Сумиобленерго". І це без урахування будівель, приміщень чи автівок. Лише мережі та підстанції. По низці об’єктів ворог бив неодноразово.⚠️Усе це призводить до дефіциту потужностей і ускладнює доставку електроенергії до кожної оселі. А оскільки Сумська область є "кутовою" в енергосистемі України (тобто майже всю генерацію ми отримуємо ззовні), то навіть при достатній генерації до нас надзвичайно важко передати та розподілити електроенергію в умовах постійних атак.🔸Щоб не допустити повного колапсу енергосистеми, енергетики змушені застосовувати обмеження – у вигляді погодинних або аварійних відключень. Це не "чиясь примха", а суто технічний механізм порятунку енергосистеми від блекауту.На початку осінньо-зимового періоду ми проводили інформаційну кампанію, щоб роз'яснити, чому в умовах війни в енергосистемі застосовуються графіки відключень. Матеріали на цю тему ви можете знайти за хештегом #про_ГПВ
🔼 На кадрах - зафіксовані випадки безоблікового споживання електричної енергії.🔹Протягом 2025 року фахівці АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" склали 568 актів про порушення Правил роздрібного ринку електроенергії по юридичних споживачах та 489 актів – по побутових споживачах.🔸Найбільша сума нарахування за 2025 рік склала:▶️по юридичних споживачах – на суму 2 268 235,73 грн з ПДВ;▶️по побутових споживачах – на суму 238 950,97 грн з ПДВ.🔹Перевірки точок обліку енергетики здійснюють майже цілодобово, часто – в присутності поліції.Несанкціоноване втручання в електричні мережі має кілька негативних наслідків. 🔸Додаткове навантаження на мережу. Безоблікові підключення до електричних мереж додають навантаження на енергетичну систему. Під час зниження температури повітря це навантаження значно зростає, оскільки всі ми частіше використовуємо засоби обігріву, вмикаємо чайники та інше електричне обладнання. А додаткові втручання в мережу поза обліком погіршують ситуацію з навантаженням і через це можуть виникати аварійні знеструмлення. Адже робота енергосистеми розрахована лише на санкціоновані, описані в умовах договору, підключення. Звісно, вона має запас надійності. Але постійні обстріли армією рф негативно впливають на роботу електромережі. Тож втручання ще й поза обліком тільки погіршує ситуацію.🔹Відповідальність перед законом. Згідно зі статтею 188-1. Кримінального кодексу України, викрадення електричної енергії шляхом її самовільного використання без приладів обліку, результати вимірювання яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків (якщо використання приладів обліку обов’язкове), або внаслідок умисного пошкодження приладів обліку чи у будь-який інший спосіб, якщо такими діями завдано значної шкоди, - карається штрафом або виправними роботами. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони завдали шкоду у великих розмірах, - караються позбавленням волі на строк до трьох років.🔸Фінансові збитки. Усі випадки втручання в мережі поза обліком обов’язково будуть викриті та відповідно – обраховані, згідно з ПРРЕЕ. Про "економію" у таких випадках не йдеться – вартість за кВт·год для "крадіїв" значно вища за ринкову. Порушники ПРРЕЕ завдають шкоди всім жителям Сумщини. Адже недоотримання коштів на відновлення електрообладнання тягне за собою його зношеність і як наслідок – додаткові відключення та збільшення аварійних ситуацій. Тож додаткове позаоблікове навантаження на мережі знижує їхню надійність.🔹Небезпека для життя. Проведення несанкціонованих схем підключень до електромережі небезпечні для життя та здоров’я електриків-аматорів. Адже робота під напругою потребує знань і відповідної освіти та обладнання.❗️Якщо ви стали свідком крадіжки електроенергії, помітили втручання в роботу мережі людей, що не є представниками АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО" (це можна розпізнати за відсутністю спецодягу та спецтехніки - у енергетиків це завжди є), повідомляйте до кол-центру АТ "СУМИОБЛЕНЕРГО": 0 800 300 247 (лінія безкоштовна і працює цілодобово) або 0542 659-659.Наостанок, підкреслимо, що електроенергія – це такий же товар, як газ чи вода, продукти чи мобільний зв'язок. Немає ніяких виправдань для її безоблікового споживання. Оскільки за кожною кВт·год стоїть величезна праця енергетиків!⚠️Нагадаємо, раніше ми публікували матеріал про те, як відбувається виявлення та фіксація безоблікового споживання електроенергії.
За ініціативою Президента Володимира Зеленського Уряд схвалив постанову про початок експериментального проєкту з підтримки працівників аварійно-ремонтних бригад, які сьогодні повертають світло, тепло та воду до осель українців та на підприємства. Щомісяця протягом січня-березня 2026 року вони будуть отримувати державну допомогу — додатково 20 тисяч гривень на руки. Це стосується працівників підприємств усіх форм власності:☑️ паливно-енергетичного комплексу☑️ житлово-комунального господарства☑️ «Укрзалізниці» — від бригадирів до рядових фахівців, які безпосередньо залучені до відновлювальних робіт. Механізм підтримки максимально простий, зручний та цифровізований:▫️ створення Єдиного переліку підприємств, що виконують роботи;▫️ подання ними онлайн заявок зі списками працівників бригад;▫️ інформування кожного через Дію або смс про право на отримання підтримки;▫️ перерахування коштів на вже діючі банківські рахунки в наступному місяці після виконаних робіт. Дякую енергетикам, тепловикам, газовикам, комунальникам, залізничникам — усім, хто рятує критичну інфраструктуру та зміцнює український тил.