Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Канапа
Додано 14 лип 2024

Канапа

@Sofadream
Кількість підписників: 2 169
Фото: 2,500
Відео: 232
Посилання: 138
Опис:
Канапа це місце, де ти можеш лампово відпочити від важкої буденності. Цікавий канал для цікавих людей.
Джерело

Канапа | підпільниця ОУН-УПА, розвідниця, зв'язкова, Лицарка Бронзового Хреста ...

Логотип телеграм спільноти - Канапа Канапа @Sofadream
507 Охват/переглядів 2025-07-12 10:24 Повідомлення №2376
підпільниця ОУН-УПА, розвідниця, зв'язкова, Лицарка Бронзового Хреста Заслуги Юлія Ганущак «Галичанка». 1946р. "Коли били в Дрогобичі не витирала кров, аби бачив, що мені робить. Помилування не просила, бо не так була вихована...."Юлія Ганущак народилася в 1914 на Калущині, Прикарпаття. Навчаючись в Дрогобичі вступила до Пласту. З 1930 організація перейша в підпілля, була курінною, збирала кошти на допомогу жертвам голодомору. Була секретаркою просвітницького товариства «Відродження» в Калуші. Організовувала юнацькі гуртки від «Союзу українок» і «Рідної школи» в селах Мостище, Болохів, Бережниця, Збора, Верхня в Калуському повіті. Вчителювала.З лютого 1941 р. через загрозу арешту перейшла у підпілля. З весни 1941-го в ОУН. У травні цього року большевики репресували її батьків як «зрадників батьківщини». З весни 1943 р. до лютого 1944-го була провідницею жіночої сітки Калуського окружного проводу, потім — жіночої сітки і референтури Українського Червоного Хреста Станіславівського обласного проводу ОУН. Від січня 1945 р. Галичанка стала першою референткою УЧХ новоствореного Дрогобицького обласного проводу ОУН. Самовіддану працю Галичанки належно оцінило командування УПА. Наказом Головного військового штабу від 25 квітня 1945 р. її нагородили Бронзовим Хрестом Заслуги.Арештована через зраду 3 червня 1946 р., була під жорстокими допитами спершу у Дрогобицькій, потім Лук'янівській тюрмі в Києві.1 листопада 1946 р. Військовий трибунал засудив Юлію Ганущак до 10 років таборів і 5 років позбавлення громадянських прав. Відбувши 10 років ув'язнення в Мордовії, а потім Новосибірську 1956 р. повернулася в рідний Довпотів з інвалідністю І групи."