Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Канапа
Додано 14 лип 2024

Канапа

@Sofadream
Кількість підписників: 2 169
Фото: 2,500
Відео: 232
Посилання: 138
Опис:
Канапа це місце, де ти можеш лампово відпочити від важкої буденності. Цікавий канал для цікавих людей.
Джерело

Канапа | 4 липня 1922 р. розстріляний знаменитий отаман Причорномор'я Семен ЗАБ...

Логотип телеграм спільноти - Канапа Канапа @Sofadream
420 Охват/переглядів 2025-07-04 07:21 Повідомлення №2357
4 липня 1922 р. розстріляний знаменитий отаман Причорномор'я Семен ЗАБОЛОТНИЙ — організатор антибільшовицького повстанського руху на Одещині, начальник 5-го повстанського району, ватажок «Чорноморського повстанського козацького війська».Перебіг полювання за отаманом Заболотним зафіксований у двох джерелах: звіт Балтського повітового НК-ДПУ та книга агента Дмитра Бузька (агент ДПУ "Професор") "Лісовий звір".Після чергового важкого бою загін Заболотного було розсіяно. Учасників переслідували, по слідах отамана було вислано "летючий загін". Інформацію про те, що Семен планує кілька днів відпочити у селі Фернатія, передав до Балтського ДПУ Дмитро Бузько.Хату, в якій перебував отаман з найближчими повстанцями, оточили чекісти. Вібулась коротка перестрілка, оточені відмовились здаватись і тримали оборону. Радянські окупанти зігнали на подвір'я заручників - мирних мешканців села, пригрозивши вбити їх. Заболотний не міг ризикувати життям людей, тому здався. Це сталось 7 серпня 1921 року. Арештованого отамана етапували до Харкова. Але йому вдалось втекти з в'язниці і продовжити боротьбу з радянською владою на Поділлі. Загинув в ніч на 4 липня 1922 року.Із звернення отамана Заболотного до населення: «...Чи не чуєте ви, як жалібно дзвонить великий дзвін КИЇВСЬКОЇ ЛАВРИ, котру большовики-комуністи хотят перебудувати в лікарню? Невже вас самих не тягне нестерпне ярмо, яке наклали на вас представники червоноі, замурзанноі в крові неповинних людей, совітськоі влади? Невже ви не чуєте стогін землі украінськоі?.. Сини Украіни! Вставайте як один, і голосно гукнувши: "Гетьте руки вражі сини!" ідіть на бій з ворогами і допомагайте як найскоріщому визволенню від них Украіни! Знищіть іх і високо і гордо підійміть свій жовто-блакітний прапор, і тоді знову засіяє сонце над нашою Матірью-Вкраіною! Тоді настане воля, порядок, законне і щасливе життя для всього українського народу! Почнуть ржавити рушниці, шаблі й пістолі і будуть яскраво блищати на сонці серпи, коси і плуги! НЕХАЙ ЖЕ БУДЕ ТАК! Отаман Селянського повстанчеського отряду Балтського повіту ЗАБОЛОТНИЙ Начальник штабу СОВЕНКО Губерніяльний інструк. Інформац. бюро Директорії НЕЧИТАЛЮК».І слова не розходились з ділом. Газета "Рідний край" № 33 від 12 лютого 1922 року писала:«....Відділом повстанського отамана Заболотного переведено в околицях Умані цілий рядок успішних наскоків на карні відділи червоних та на карні сотні. 22 січня на передмістю Умані захоплено велику валку з продналогом, вози захоплено, а 18 комуністів забито. Оповідають, що забитим вже порозпорювано серпами животи, насипано в нутро пшениці. На кожному замордованому катові стреміла табличка з написом "Развйорстка закончена!"».