Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Січ🇺🇦Україна
Додано 14 лип 2024

Січ🇺🇦Україна

@Sich_Ukraine
Кількість підписників: 176
Фото: 19,200
Відео: 6,470
Посилання: 1,890
Опис:
Новини України і міста Запоріжжя

👥 Кількість підписників

176
Середній/День:: -1
Середній/Тиждень:: -1
Середній/Місяць:: -6

👁️ Середній перегляд на повідомлення

29
Середній/День:: 18
Середній/Тиждень:: 27
ERR: 16.48%

📊 Кількість повідомлень на день

2.1
Останній день: 0
Середнє за тиждень: 6.1
Середнє за день: 2.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

👁 40 26-01-19 05:48
❗️Троє людей поранено внаслідок ворожих атак на Запоріжжя та ВільнянськЗагалом упродовж доби окупанти завдали 684 удари по 34 населених пунктах Запорізької області.▪️Війська рф здійснили 19 авіаударів по Різдвянці, Таврійському, Зірниці, Жовтій Кручі, Гуляйполю, Залізничному, Верхній Терсі, Воздвижівці, Долинці, Гуляйпільському та Свободі.▪️424 БпЛА різної модифікації (переважно FPV) атакували Вільнянськ, Ніжинку, Українку, Михайло-Лукашеве, Степногірськ, Приморське, Степове, Щербаки, Гуляйполе, Новоандріївку, Новоданилівку, Малу Токмачку, Білогір’я, Святопетрівку, Зелене, Варварівку, Добропілля та Солодке.▪️6 обстрілів з РСЗВ завдано по території Запоріжжя, Залізничного, Новоандріївки, Чарівного, Цвіткового та Нового Запоріжжя.▪️235 артударів нанесено по території Червонодніпровки, Степногірська, Степового, Лукʼянівського, Гуляйполя, Новоандріївки, Новоданилівки, Малої Токмачки, Білогір’я, Зеленого, Варварівки, Добропілля та Солодкого.Надійшло 43 повідомлення про пошкодження житла та об’єктів інфраструктури.
👁 43 25-12-25 05:55
У США розсекретили стенограми розмов путіна та Буша у 2001 та 2008 роках: «Україна – штучно створена складна держава»Дослівні розшифрування було опубліковано на сайті прес-центру Національного архіву безпеки США:Путін каже Бушу, що вступ України до НАТО створить поле конфлікту між рф та США. На просте запитання Буша «Чому?» Путін відповідає, що Україна – штучно створена складна держава, яка сформувалася із територій сусідніх країн: Це не нація, побудована природним чином. Це штучна держава, створена за радянських часів. Після Другої світової війни Україна отримала територію від Польщі, Румунії та Угорщини – це практично вся західна Україна. У 1920-1930-х роках Україна отримала території від росії – це східна частина країни. 1956 року Кримський півострів було передано Україні. При цьому він наголошує, що третину населення України складають росіяни – і значна частина її мешканців сприймає НАТО як ворожу структуру.Зустріч у 2008 році – ті ж наративи та страшилки: путін пророкує конфлікт між США та рф, а також «розкол» України. Він знову повторює свій наратив Бушу, що Україна – «штучно створена держава» часів СРСР і висловлює побоювання щодо наближення НАТО до російських кордонів: росія працюватиме над тим, щоб позбавити НАТО можливості розширюватися. рф створюватиме проблеми тут увесь час. Навіщо? Який сенс в українському членстві НАТО? Яка користь від цього для НАТО та США?
👁 29 25-12-24 11:27
❗️Мирний план для України: Зеленський назвав всі 20 пунктів ▫️ Підтвердження суверенітету України.▫️ Угода про ненапад між Росією та Україною, моніторинг на лінії зіткнення.▫️ Гарантії безпеки.▫️ Чисельність ЗСУ — 800 тисяч у мирний час.▫️ США, НАТО та Європа нададуть Україні гарантії безпеки за прикладом статті 5. Якщо РФ вторгнеться — військова відповідь і відновлення санкцій.▫️ Росія закріпить політику ненападу щодо Європи та України у законах.▫️ Україна стане членом ЄС у визначений час.▫️ Пакет глобального розвитку — окрема угода про інвестиції.▫️ Створення фондів для відновлення, мета — залучити $800 млрд.▫️ Прискорення угоди про вільну торгівлю зі США.▫️ Без’ядерний статус України.▫️ ЗАЕС: компроміс у співуправлінні з США.▫️ Освітні програми для толерантності та усунення упереджень.▫️ Території: компроміси щодо окремих областей, можливий референдум.▫️ РФ та Україна не змінюватимуть домовленості силою.▫️ Росія не перешкоджатиме Україні використовувати річку Дніпро та Чорне море, Кінбурнська коса буде демілітаризована.▫️ Обмін полоненими всіх на всіх, повернення цивільних, дітей та політв’язнів.▫️ Україна має провести вибори якомога швидше після підписання угоди.▫️ Угода буде юридично обов’язковою, контроль — Рада миру на чолі з Трампом.▫️ Після погодження усіма сторонами негайно набуде чинності повне припинення вогню.
👁 20 25-12-21 14:28
The Financial Times: Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц робив останню спробу переконати лідерів ЄС використати 210 мільярдів євро заморожених російських суверенних активів для допомоги Україні, коли зрозумів, що йому бракує ключового союзника — Емманюеля Макрона.У тижні, що передували саміту в Брюсселі, французький президент публічно не виступав проти німецької пропозиції. Однак приватно його команда висловлювала застереження щодо законності такої позики та попереджала, що його країна з високим державним боргом матиме труднощі з наданням національної гарантії на випадок, якщо активи доведеться швидко повернути Москві.Коли все більше країн, включно з Італією, приєдналися до Бельгії — де зберігається основна частина російських активів і уряд якої від початку виступав проти плану, — Макрон також підтримав цю позицію.💬 Макрон зрадив Мерца, і він знає, що за це доведеться заплатити, — сказав високопосадовий дипломат ЄС, обізнаний із перебігом переговорів. — Але він настільки слабкий, що не мав іншого вибору, окрім як приєднатися до МелоніЦей конфлікт підкреслює нову динаміку між двома найсильнішими державами Європи. У Берліні після приходу Мерца до влади в травні запанувала нова впевненість — розблоковано до 1 трильйона євро на оборону та інфраструктуру на наступне десятиліття, — тоді як Париж скутий високим державним боргом і політичною нестабільністю. Цей дисбаланс розбив надії на серйозне перезавантаження франко-німецького двигуна.Мерц прагнув перегорнути сторінку після трьох років німецької нерішучості за часів свого попередника Шольца. Після перемоги християнських демократів Мерц зробив пріоритетом відновлення відносин із Францією. Цей порядок денний включав обіцянку посилити європейську оборону на тлі ненадійності американської адміністрації, відмову від німецької опозиції до ядерної енергетики та скорочення регуляцій ЄС. Відтоді німецькому лідеру доводиться мати справу з Макроном, який перебуває в статусі «кульгавої качки» та серйозно обмежений у можливості брати на себе будь-які фінансові зобов’язання.💬Протягом останніх чотирьох-п’яти років у Єлисейському палаці панувала думка, що німецька слабкість послаблює здатність Європи діяти. Тепер є канцлер, який розуміє геополітику, хоче активніше брати участь і робити більше для Європи... але саме Париж нині не може виконати свою частину угоди, — сказав Муджтаба Рахман, керівник європейського напрямку в Eurasia Group.Іншим пунктом напруги на саміті стала торгівельна угода ЄС з Mercosur — групою латиноамериканських країн. Після 25 років переговорів Мерц місяцями наполягав на підписанні угоди до кінця грудня. Але Макрон знайшов несподіваного союзника в особі правої євроскептичної прем’єрки Італії Мелоні, яка домоглася відтермінування цього питання на кілька тижнів.Попри видиму розбіжність між Мерцом і Макроном, на саміті все ж вдалося досягти прориву — блок погодився видати Україні кредит у розмірі 90 мільярдів євро, забезпечений бюджетом ЄС. Посадовець Єлисейського палацу наполягав, що Макрон відіграв ключову роль у досягненні угоди.Обидві країни згодні щодо підтримки України та необхідності для континенту активніше брати участь у мирних переговорах через «коаліцію охочих», до якої входить також Британія. Мерц підтримав концепції, які довго просувала Франція, зокрема європейську стратегічну автономію, перевагу «купувати європейське» в оборонних закупівлях.Німецькі посадовці наголошували, що кредит ЄС Україні буде забезпечений невикористаними частинами бюджету ЄС, без впливу на національні фінанси. Сам Мерц заявив, що задоволений результатом цього тижня, навіть назвавши його кращим рішенням, ніж його власне, і наполягаючи, що російські активи все одно можуть бути використані для відшкодування кредиту ЄС.
👁 22 25-12-19 16:04
🏹 Через саботаж деяких офіцерів 102 ОБр ТрО існує ризик втрати Гуляйполя — бійців підмовляють на самовільне залишення позицій, а активістам надсилають російські фейки🤷🏻‍♂️ На світлині наші бійці з 102 ОБр ТрО, яких спочатку було прийнято за ворожих штурмовиків та наведено артилерію, але завдяки тому, що вчасно вдалося перевірити приналежність, то лише чудом було уникнено дружнього вогню.👤 Зараз ситуацію намагаються врятувати елітні 1 ОШП (Філатов), 225 ОШП (Ширяєв), 33 ОШП (група Борзого), а також БТГр 154 ОМБр та 25 прикз. Але це все не матиме сенсу, якщо не буде бригади, яка зможе тримати дану ділянку. Понесені в кінці листопада втрати у штурмових військах в рази перевищують ті, якби підрозділи узгоджували відхід.🔄 Як стало нам відомо, у 102 ОБр ТрО є група офіцерів, які заохочують СЗП. Паралельно з цим, у бригаді не знають обстановку у сусідніх батальйонах, думаючи що сусіди стоять, а вони вже за межами області. Ротні зі 102 ОБр ТрО на власному прикладі намагаються утримати людей. Відомо що є і поранені командири рот на позиціях.📹 В той же час, активістам підсовують і поширюють відео кацапських мувімейкерів, де буцімто бійці одного підрозділу б'ють бійців іншого на кривій українській мові та на всю кричать назву свого полку. Цирк, але воно створює велику тривогу у родин тих, хто зараз на передньому краю.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
👁 32 25-12-16 12:04
Ці перемовини одночасно настільки ж безсенсовні, як і надважливі 💬 Я підтримую думку, що Кремль не прийме більш-менш поміркований, назвемо його компромісний, документ. Оскільки для московії є два завдання: перше — знищення суб’єктності України, друге (план «Б») — створення умов для посиленої деградації економіки, суспільства та політичних інститутів України з метою поглинання в середньостроковій перспективі. Тобто для Кремля важливо, щоб в Україні не працювала економіка, біженці не поверталися, країна не мала гарантій безпеки, а від того будь-який адекватний інвестор не зайде і так далі. Тому в поточному стані можливостей Кремля вести війну він не піде на конструктив. ➡️ Тому ключове — це зменшувати можливості в різних сферах Кремля та поглиблювати для них економічні, політичні (витіснення Кремля з регіонів світу та поглиблення залежності від Китаю), репутаційні (Куп’янськ, підводний човен) втрати.Тому все, що відбувається з нашого боку: ▶️ 1) Це традиційна вистава для Трампа, щоб він був задоволений і зрештою в певний момент перемкнув увагу і тиск на Кремль, оскільки той не буде схильний підписувати щось конструктивне. Про це багато сказано, у тому числі мною, і  тому не бачу сенсу повторюватися.▶️ 2) Це унеможливлення розколу в Європі щодо питань України: чим радикальнішими та вирішальнішими будуть ставати питання, тим полярнішими стають думки, а нам потрібна цілісна Європа щодо питань України в принципових сферах. Це все немає значення? Ні, навпаки. Це надважливо — змістити майбутню рамку реальних стартових перемовин, яку нав’язав Кремль у Стамбулі 2022 та Анкоріджі 2025 року як продовження Стамбула. І зараз нам вдається змістити рамку: створюються умови, що гарантії на кшталт статті 5 для України — це нормально, прискорений вступ в ЄС — це нормально, вже зараз планувати США та ЄС кошти на відбудову — це нормально. Визнавати юридично окуповані території — ненормально. Обмежувати чисельність ЗСУ — це ненормально, але 800 тис. — це не мало (не факт, що в мирний час ми зможемо підтримувати і таку армію), і так далі.І коли Кремль буде в кондиції більшої поступливості через вичерпання, в першу чергу, економічних можливостей, які обслуговують війну, а, на мою думку, з наявним темпом це між кінцем першої половини 2026 року — початком 2027 року, — ось тоді будуть стартувати перемовини, які потенційно зможуть призвести до якогось компромісного бачення. Бо зараз проблема не в позиції України, яка не хоче капітулювати або наражати себе на майбутню небезпеку, зараз проблема в Кремлі, позиції якого треба приземлити, а зробити це можна тільки через створення їм стратегічних загроз в різних сферах. ❗️ І тут важливо, яку рамку нормальності ми вибудовуємо зараз у цих перемовинах, бо коли складуться обставини й прийде час та можливості реальних перемовин, то важливо стартувати не з рамки Стамбула, а з іншої — сподіватимемось, кращої, яка зараз утворюється і до якої, насправді, примушують і Кремль через легітимізуюче обговорення як процес.Тому і поєднується дві протилежності: як повна  безсенсовність поки цих перемовин, бо Кремль не піде, так і надважливість, бо необхідно створити сприятливий для нас дискурс (від чого відштовхуватися), коли прийде час і, головне, можливості отримати результат.🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 26 25-12-14 09:23
⚡️⚡️Уражено Афіпський НПЗ, нафтобазу в Урюпінську та низку об’єктів ворога на ТОТ України⚡️У межах заходів зі зниження наступального потенціалу противника та ускладнення логістичного забезпечення військових частин російських окупаційних військ, підрозділи Сил оборони України уразили потужності Афіпського нафтопереробного заводу (Краснодарський край, рф).У районі цілі зафіксовано вибухи та масштабну пожежу. Ступінь завданих збитків уточнюється.⚡️Крім того, уражено нафтобазу "Урюпінська" у Волгоградській області рф. На об’єкті зафіксовано вибухи та пожежу.🔥Також завдано ударів по об’єктах і цілях противника на тимчасово окупованих територіях (ТОТ) України. ⚡️Так, на ТОТ Донецької області уражено станцію радіоелектронної боротьби "Волна-2", два пункти управління різних підрозділів 76-ї десантно-штурмової дивізії окупантів, станцію радіоелектронної боротьби, а також радіолокаційну станцію «Імбир».⚡️На тимчасово окупованих територіях Запорізької області під удари потрапили зенітний ракетний комплекс "Тор-М2" та ворожа лабораторія безпілотних комплексів.⚡️Окрім того, на ТОТ українського Криму, наші воїни уразили дві бази ПММ, радіолокаційну станцію "Каста-2Е2" і дороговартісний елемент для систем ППО С-300/С-400 - радіолокаційну станцію 96Л6Е.Ступінь пошкоджень уточнюється.❗️Сили оборони України й надалі здійснюватимуть комплекс заходів, спрямованих на послаблення наступальних спроможностей російських окупаційних військ та примушення російської федерації припинити збройну агресію проти України.💥Далі буде. Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦
👁 23 25-12-13 11:55
🇺🇸 Вічна ніч для республіканців чи ніч перед світанком: чи перезавантажать республіканську партію відцентрові тенденції довкола Трампа?Прореспубліканська преса рясніє песимістичними настроями щодо майбутніх мідтермів, але справжньою недооціненою сенсацією стало «повстання республіканців в Індіані», які об’єдналися з демократами задля блокування ініціативи Трампа щодо перерозподілу виборчих округів напередодні мідтермів.🔗 Для контексту. Перерозподіл виборчих округів — одна з ідей штабу Трампа, у якій за допомогою джерімейндерінгу (нарізання округів під себе) планується зберегти більшість в обох палатах Конгресу. Індіана — червоний (республіканський штат), де 7 з 9 округів Конгресу контролюють республіканці. Перерізання округів мало б зменшити шанси на переобрання 2 демократів. Республіканці Індіани від початку скептично поставилися до ідеї з Білого дому маніпулювати округами, але тиск команди Трампа був шалений: найняті місцеві лобістські компанії для «легалізації» ідеї, погрози та викликання місцевих республіканців на килим у Білий дім, відправка політичного десанту на чолі з Джеєм Ді Венсом у столицю штату, погроза Трампа зупинити будь-яке федеральне фінансування, нагадаю, для червоного штату.Але останньою краплею для місцевих республіканців стали прямі погрози з Білого дому. Як повідомляє AP, напередодні голосування ще не було визначено, куди схиляться шальки терезів, але публічна критика Трампа своїх же однопартійців, яка мала б їх залякати та «мотивувати голосувати», спрацювала навпаки. Трамп публічно називав місцевих республіканців-сенаторів «поганими та тупими хлопцями», і це стало останньою краплею. Як сказав республіканець-сенатор штату Тревіс Холдман: «Така поведінка (Трампа) не сприяє». 21 республіканець червоного штату доєднались  до демократів та з рахунком 31-19 республіканці провалили голосування в Сенаті штату, на яке розраховував Трамп, тим самим підірвавши кампанію «зміни округів».Це стало першим подібним масовим саботажем республіканців рівня штату ініціатив Трампа/Білого дому, що може бути лише початком процесу на тлі слабких електоральних показників, переважно через неоднозначну політику Трампа.Критика Трампа обережно лунає й з Конгресу, особливо щодо останніх дій у перемовинах з Кремлем. Наприклад, виступ сенатора Дон Бейкона, який прямо розкритикував Трампа щодо «неправильної політики стосовно Кремля» і висловив нерозуміння, чому президент продовжує робити помилки.Якщо ще на початку року було неприпустимо думати, що республіканці цілого штату повстануть проти Трампа, то мідтерми можуть стати відправною точкою дистанціювання від американського президента, який не приносить популярності партії. Це, зрештою, послаблює Трампа, а від того його позиції будуть надалі лише слабшати, у тому числі щодо можливостей вчиняти контроверсійні дії щодо України, які можуть викликати додаткові голоси невдоволення.Тож республіканці постають перед вибором: або зручна лояльність до Трампа, але майже гарантований програш на мідтермах, або дистанціювання від Трампа, посилення критики президента та спроба відновлення внутрішнього управлінського балансу, що може зберегти шанси партії на виборах, але неодмінно призведе до спроб Трампа «відсікти голови повстанцям».🛑Тelegram🛑Сайт🛑Instagram🛑Twitter🛑Мерч 🛑 Підтримати
👁 20 25-10-11 18:39
Геноцид окупантів 😎ДШВ: Дев’ятого жовтня було зірвано спробу прориву сил противника на Добропільському напрямку.Усього в  ході наступальних дій ворогом було задіяно 6 танків, майже 40 ББМ, більше 40-ка одиниць мототехніки та декілька сотень особового складу.Українські підрозділи заздалегідь підготували рубежі оборони, встановили мінно-вибухові загородження та чітко координували дії артилерії й операторів БпЛА. Завдяки цьому ворога вдалося дезорієнтувати — колони противника втрачали напрямок руху, залишали техніку та хаотично висаджували піхоту на непідготовлених рубежах.Як наслідок чіткого планування, розвідки та ефективного бойового управління, було знищено наступні сили противника: 3 танки, 13 ББМ, 41 одиницю мототехніки, пошкоджено один тягач та близько сотні живої сили.Такий результат став можливим завдяки залагоджених спільних дій військових частин та підрозділів ДШВ, штурмових полків та батальйонів, розрахунків БпЛА СБС та частинами 1 корпусу НГУ “Азов”.Обов'язково перегляньте відео
👁 41 25-06-06 13:53
Днями Human Rights Watch опублікували великий звіт на 90 сторінок, складений на основі 36 інтерв’ю з мешканцями Херсона та його околиць, яким пощастило вижити після свідомих атак російських операторів безпілотних систем з травня по грудень 2024 року.Вже не секрет, що росіян влаштовують своєрідне “сафарі” на цивільних херсонців і навіть цього не приховують. Вони так роблять, бо знають, що Сили оборони так робити не будуть як мінімум, тому що по інший берег Дніпра – теж українці. Росіяни цим користуються.Отже, щодо звіту.▪️ Human Rights Watch проаналізували 83 відео атак дронів, завантажені на пов'язані з російськими військовими канали Telegram, а також відео та фотографії, зроблені свідками▪️ За даними виконавчого комітету Херсонської міської ради, у період з 1 травня по 16 грудня 2024 року внаслідок атак дронів у Херсоні загинуло щонайменше 30 мирних жителів та ще 483 отримали поранення▪️ Російські підрозділи безпілотних систем, такі як підрозділ “Хабр”, систематично полюють на українських цивільних. Ці операції називають «сафарі», і росіяни відкрито цим хвалятьсяДекілька верифікованих випадків:  - у березні 2025 року дрон атакував автобус, убивши одну людину та поранивши 11.  - у травні 2025 року атаковано сміттєвоз, унаслідок чого загинули троє працівників.  - у жовтні 2024 року жінку на велосипеді атакували гранатою з касетними суббоєприпасамиНатомість, пише Human Rights Watch, такі інциденти трапляються майже щодня▪️ Росіяни атакують також рятувальників і критично важливі цивільні соціальні об’єкти, як-от лікарні та школи, використовуючи тактику «подвійного удару», яку раніше застосовували в Сирії [коли умовно поранений цивіл виступає “наживкою”]▪️ Цивільні жителі Херсона живуть у постійному страху перед дронами, уникаючи громадського транспорту та ринків. Але цього росіянам замало: вони розкидають протипіхотні міни, створюючи постійну загрозу навіть біля домівок цивільних.▪️ За січень 2025 року 70% цивільних втрат в Херсоні – внаслідок атак російських дронів▪️ Найбільше атак припадає на район Антонівка.  Наслідком атак стало те, що цивільне населення було змушене покинути цей район. За даними виконавчого комітету Херсонської міської ради, у період з травня по грудень 2024 року населення Антонівки скоротилося з 4570 мешканців до 2300...▪️ графік 1 — атаки на цивільних▪️ графік 2 — атаки на критичні цивільні служби (медичні служби, ДСНС та інші)