🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 8 березня❗Внаслідок російських обстрілів території області за добу є загиблий та постраждалі серед мирних жителів.⚫У Степанівській громаді внаслідок удару ворожого БпЛА по цивільній автівці загинув 24-річний чоловік, поранений 22-річний чоловік.⚫У Глухівській громаді росіяни внаслідок удару дроном по цивільному автомобілю поранений 47-річний чоловік.⚫У Річківській громаді через атаки ворожих безпілотників на цивільні автівки постраждали чоловіки 72, 43 та 38 років.⚫У Великописарівській громаді через удар ворожого безпілотника поранені двоє людей.Протягом доби, з ранку 7 березня до ранку 8 березня 2026 року, російські війська здійснили понад 100 обстрілів по 36 населених пунктах у 18 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах. Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Сумська▪️Бездрицька▪️Степанівська▪️Миколаївська сільська▪️Миропільська▪️Юнаківська▪️Білопільська▪️Річківська▪️Краснопільська▪️Березівська▪️Глухівська▪️Есманьська▪️Шалигинська▪️Середино-Будська▪️Хутір-Михайлівська▪️Зноб-Новгородська▪️Ямпільська▪️Новослобідська▪️Великописарівська.Ворог застосовував міномети, артилерію, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Зноб-Новгородській громаді зруйновано приватний житловий будинок;▪️у Середино-Будській громаді пошкоджено багатоповерхівку;▪️у Річківській громаді пошкоджено легкові автомобілі;▪️у Степанівській громаді пошкоджено приміщення будинку культури, об’єкт цивільної інфраструктури та легковий автомобіль;▪️у Глухівській громаді пошкоджено легковий автомобіль;▪️у Краснопільській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Білопільській громаді пошкоджено легкові автомобілі;▪️у Бездрицькій громаді пошкоджено вантажний та легковий автомобілі, об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Миколаївській сільській громаді пошкоджено вантажний автомобіль;▪️у Сумській громаді пошкоджено будівлю магазину, об'єкт цивільної інфраструктури;▪️у Великописарівській громаді пошкоджено приватний будинок.📢За добу повітряна тривога в області тривала 19 годин 47 хвилин.
У Шосткинській громаді зафіксовано зростання захворюваності на туберкульоз органів дихання За даними Шосткинського районного відділу Сумського обласного центру контролю а профілактики хвороб, за 2025 рік зареєстровано 42 нові випадки, тоді як у 2024 році їх було 36. Це означає, що показник захворюваності зріс до 46,36 на 100 тисяч населення, і він вищий, ніж середній по області та по Україні.👶 Серед дітей також зареєстровано випадки захворювання — 2 дитини, що ще раз нагадує: туберкульоз може торкнутися людей будь-якого віку.⚠️ Примітно, що 71,4% випадків — це бацилярні форми туберкульозу. Тобто хвора людина виділяє бактерії у повітря і може інфікувати інших під час кашлю, розмови або навіть чхання. Саме такі випадки становлять найбільший ризик для поширення інфекції.👨Статистика показує, що більшість хворих — чоловіки (71,4%), а 78,6% усіх випадків припадає на людей працездатного віку — від 18 до 60 років. Тобто хвороба вражає активну частину населення, яка щодня контактує з великою кількістю людей.
🔘Провів засідання в межах платформи «Діалог влади та бізнесу»Попри щоденні обстріли підприємці Сумщини залишаються та працюють у прикордонному регіоні. Підтримка бізнесу в прикордонному регіоні – питання економічної безпеки.
▫️Держава надала можливість підприємствам долучатися до посилення ППО у взаємодії із силами оборони. В Україні до ініціативи вже долучилися 14 підприємств, на Сумщині є перше, яке готове працювати в цьому напрямку. Забезпечуємо супровід та консультації.
▫️Обговорили питання очищення стічних вод. Наголосив на необхідності зрозумілої роз’яснювальної роботи з бізнесом щодо вимог законодавства.▫️Служба зайнятості продовжує підтримку роботодавців:– до 129 705 грн компенсації за працевлаштування осіб з інвалідністю І групи;– 8 647 грн щомісяця за працевлаштування ВПО (до шести місяців).🫱🏻🫲🏼Дякую підприємцям Сумщини за стійкість.Ми на постійному зв’язку з бізнесом. Кожен підприємець може звернутися і отримати необхідну підтримку. Формування довіри й діалогу – наша спільна робота.
Фальсифікований висновок ВЛК: на Сумщині викрили посадовицю у службовому підробленніСлідчі поліції за оперативного супроводу співробітників Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції за процесуального керівництва обласної прокуратури задокументували протиправну діяльність голови ВЛК одного з районних ТЦК та СП, яка незаконно вплинула на результати медогляду військовозобов’язаного.Посадовиця сприяла, щоб військовозобов’язаний отримав статус «обмежено придатний» до військової служби. Цей висновок давав можливість залишатися на військовому обліку, працевлаштуватися на підприємство критичної інфраструктури та уникнути мобілізації.Правоохоронці встановили, що фактичного медогляду не проводилося, а чоловік не був присутній на засіданні комісії. Попри це, було оформлено документ із зазначенням нібито встановленого діагнозу та рішення комісії.Крім того, посадовиця підробила підпис одного з лікарів-членів комісії, щоб створити видимість законності процедури.Слідчі повідомили їй про підозру за ч. 1 ст. 366 ККУ
💔Надскладна евакуація тіл загиблих на Шосткинщині: поліцейські шість годин працювали під постійною небезпекою з повітря У суботу, російські терористи атакували безпілотником карету швидкої медичної допомоги, в якій перебували люди. Унаслідок удару в Зноб-Новгородської громаді загинули четверо осіб: 32-річний поліцейський офіцер громади, його 25-річна дружина — фельдшер та двоє цивільних віком 24 та 17 років. Водій екстреної медичної допомоги отримав поранення.Після трагедії перед правоохоронцями постало надскладне завдання — евакуювати тіла загиблих із місця влучання, яке перебувало під прицілом російських військових.Рано вранці начальник сектору поліцейської діяльності №1 Шосткинського РУП Шупік Андрій виїхав на місце події, щоб оцінити обстановку та вибудувати чіткий алгоритм дій. Ситуація залишалася вкрай напруженою: у небі безперервно кружляли ворожі безпілотники.Після проведення розвідки до місця події вирушили т.в.о. заступника начальника ГУНП в Сумській області Іванченко Євген, начальник сектору взаємодії з громадськістю УПД ГУНП Коваленко Дмитро та ст. інспектор сектору поліцейської діяльності №1 Шосткинського РУП Ковальов Іван. Евакуація здійснювалася під прикриттям прикордонників, які контролювали повітряний простір.Дістатися до тіл загиблих із першої спроби не вдалося. Через активність безпілотників поліцейські були змушені кілька разів відходити на безпечну відстань, перечікувати загрозу та знову повертатися. Кожен виїзд був пов’язаний із реальним ризиком для життя.Особливо складною стала евакуація одного із загиблих — тіло було притиснуте згорілим транспортним засобом. Для того, щоб відтягнути понівечену карету швидкої допомоги, довелося залучити трактор місцевих жителів.Попри всі загрози, поліцейські не залишили місце трагедії, доки не евакуювали всіх загиблих. Правоохоронці зробили все можливе, щоб повернути загиблих з місця трагедії та забезпечити гідне прощання з ними.🕯️Світла пам’ять кожному, чиє життя обірвала росія.#поліція_на_війні
Родині загиблого прикордонника із Шосткинської громади вручили державну нагороду Днями, на Сумщині, у Охтирському районі та м.Шостка, Глухів, Путивль, за участі громад та представників органів місцевої влади, передали державні нагороди родинам полеглих воїнів-прикордонників 5 прикордонного загону та 3 прикордонного загону ім.Героя України полковника Євгенія Пікуса, які віддали життя за незалежність і свободу України.Відповідно до Указів Президента України, за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння народові посмертно нагороджено :Орденом «За мужність» ІІІ ст: штаб-сержанта Максима Комашка.Медаллю «За військову службу Україні» та медаллю «Захиснику Вітчизни»: військовослужбовця 3 прикордонного загону ім.Героя України полковника Євгенія Пікуса ст.сержанта Олександра Череповського із с. Клишки Шосткинської громади.Медаллю «Захиснику Вітчизни»: молодшого сержанта Андрія Чернігова та ст. солдата Олександра Шкурка із Глухова.
🚔Мороз і темрява: поліцейські допомогли чоловікові повернутися додому💢Співробітники ВП № 1 (м. Білопілля) оперативно розшукали та повернули додому 65-річного жителя Сумського району, який впав у яму та тривалий час не міг самостійно вибратися з неї. Ситуацію ускладнював сильний мороз.🚨На лінію 102 звернулась жінка та повідомила про зникнення чоловіка. За її словами, після погіршення самопочуття він прийняв ліки, вийшов на подвір’я та близько години не повертається. Самостійні пошуки результату не дали. 🔷На місце події негайно прибули поліцейські сектору реагування патрульної поліції. Обстежуючи прилеглу територію, правоохоронці виявили сліди, які вели в напрямку польової дороги. ⭕Прослідувавши за ними, поліцейські знайшли чоловіка за декілька кілометрів від домівки – він знаходився у глибокій ямі. Як виявилось, в темноті чоловік втратив орієнтир, впав, травмував ногу та вже не міг самостійно вибратися. ✅Правоохоронці допомогли постраждалому піднятися, підтримуючи, супроводили його додому.
У філії «Північний лісовий офіс» діє багаторівнева система охорони лісів. На базі кожного надлісництва працюють рейдові бригади, а додатково у філії створено дві спеціальні оперативні рейдові групи, повідомляє Філія "Північний лісовий офіс".На Сумщині у складі такої бригади працюють Андрій Герман та Олександр Логвін.Андрій — демобілізований працівник, представник Спілка воїнів-лісівників України. Наприкінці 2025 року він долучився до оперативної рейдової бригади й нині відповідає за охорону лісових масивів Північної філії.Його напарник Олександр займається рейдовою роботою з 2010 року та має багаторічний досвід боротьби з порушниками.Лише з початку цього року бригада затримала три групи браконьєрів — на всіх складено відповідні протоколи 📄Найчастіше порушники полюють на кабанів та козуль.До обов’язків оперативної бригади входить патрулювання лісових масивів, виявлення чорних лісорубів і браконьєрів, а також контроль за прийомом і відпуском деревини працівниками ДП «Ліси України». Рейди проводять по всій території Сумської області — у різних надлісництвах і без прив’язки до конкретного маршруту .💬 «Ми не маємо чіткого графіку — інакше це не працює. Ніхто не повинен знати, коли саме виїжджає рейдова бригада. Сьогодні ми тут, завтра — в іншому районі, у різний час доби. Їздимо і зранку, і пізньої ночі, бо лише несподіванка дає результат», — розповідають лісівники.❄️Найбільший виклик зараз — погодні умови. Сильні морози ускладнюють роботу: інколи важко завести машину, та й самим доводиться працювати в холоді.💬 «Але це нас не зупиняє. Гріємося гарячим чаєм і працюємо далі», — кажуть вони.Про браконьєрів оперативна група дізнається як під час патрулювання, так і за повідомленнями небайдужих громадян. Так, три групи порушників вдалося затримати буквально за один виїзд.
🔺Прокурори Сумщини відстояли реальне покарання для прибічника окупантівЗа публічного обвинувачення прокурорів Сумської обласної прокуратури апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції, яким 50-річного прибічника росії було звільнено від відбування покарання з іспитовим строком. Натомість суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді 4 років обмеження волі. Мова йде про чоловіка, який у перші дні війни в соцмережі оприлюднив символіку комуністичного тоталітарного режиму. Більш того, під час спілкування зі знайомими він відкрито підтримував дії президента росії щодо повномасштабного вторгнення на територію України та стверджував, що чекає на військових країни-агресора. При цьому нашим захисникам, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, він погрожував убивством.Попри вагомі докази на підтвердження злочинних дій обвинуваченого, суд першої інстанції, врахувавши нібито щире каяття, звільнив його від відбування покарання, встановивши іспитовий строк на 2 роки.Прокуратура категорично не погодилась з таким рішенням суду та оскаржила його. Апеляційний суд врахував доводи прокурора, відтак наступні 4 роки прибічник окупантів проведе в місцях несвободи.
Контррозвідка Служби безпеки та Національна поліція ліквідували ще одну шахрайську схему виманювання грошей у родичів українських військових. У результаті комплексних заходів у Вінниці затримано зловмисника, який ошукав родину захисника України, повідомляє Управління СБ України в Сумській області. За матеріалами слідства, фігурантом виявився житель м. Суми, який раніше відбував покарання на території рф. На початку січня цього року він прибув до Вінниці, де зустрівся з потерпілою - родичкою військовослужбовця ЗСУ. Під час спілкування зловмисник видавав себе за українського правоохоронця.Погрожуючи жінці кримінальною відповідальністю, він безпідставно звинувачував її у нібито зв’язках з рф. Згодом ділок запропонував свою «допомогу» у «вирішенні питання» та уникненні кримінальної відповідальності.Для цього шахрай переконав потерпілу передати йому всі заощадження нібито для «перевірки». Він запевнив, що поверне гроші наступного дня, а для переконливості залишив жінці так звану «офіційну розписку».За даними слідства, йому вдалося виманити у пенсіонерки майже 2 млн грн в іноземній валюті. Потім шахрай планував перерахувати кошти на криптогаманець російського куратора.Під час обшуку у фігуранта правоохоронці вилучили грошові кошти потерпілої, мобільні телефони з доказами протиправної діяльності, а також психотропні речовини.Наразі фігуранту повідомлено про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:- ч. 5 ст. 190 (шахрайство, вчинене у особливо великих розмірах)- ч.1 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту).Вирішується питання щодо обрання затриманому міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує до 12 років тюрми з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили співробітники СБУ Вінницької та Сумської областей спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури.