Джерело
ШаБля.info | 70 років тому, 19 липня 1953 року, розпочалося повстання вʼязнів в одн...
41 Охват/переглядів
2023-07-19 14:03
Повідомлення №11674
70 років тому, 19 липня 1953 року, розпочалося повстання вʼязнів в одному з таборів радянського ГУЛАГу у Воркуті.🔥Це було одне з трьох масштабних повстань, участь у яких брали тисячі людей. Увʼязнені радянською владою з політичних мотивів люди протестували проти системи пригноблення і вимагали змін.🤝Ці повстання обʼєднали людей різних національностей. Українці відіграли в них знакову роль.⛓Воркутинське повстання – як і Норильське за два місяці до нього та Кенгірське наступного року – завдало удару по системі радянського ГУЛАГу, яка була значущою для економіки СРСР і використовувала по суті рабську працю незаконно увʼязнених людей.😞Повстання в ГУЛАГу – це непересічна сторінка в боротьбі проти тоталітаризму. На жаль, все ще мало відома, попри наявність досліджень, спогадів і навіть документальних фільмів.Щоб трохи більше відкрити для себе, що відбулося у Воркуті влітку 1953 року, – гортайте карусель 👆.🔍Вона побудована на фактах із дослідження фінського журналіста Юкки Рислаккі. Його книга «Воркута! Повстання у виправно-трудовому таборі» перекладена українською мовою.