Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Садовничий | Економіка & Фінанси 🇺🇦
Додано 30 чер 2021

Садовничий | Економіка & Фінанси 🇺🇦

@SadovnychyiVyacheslav
Кількість підписників: 259
Фото: 423
Посилання: 310
Опис:
Блог журналіста, редактора В'ячеслава Садовничого про економіку та фінанси України та світу PayPal [email protected]
Джерело

Садовничий | Економіка & Фінанси 🇺🇦 | НБУ напалмом випалює короткі вклади2/3 гривневих заощаджень українців ...

Логотип телеграм спільноти - Садовничий🇺🇦🍉 Садовничий | Економіка & Фінанси 🇺🇦 @SadovnychyiVyacheslav
1 600 Охват/переглядів 2023-03-16 19:00 Повідомлення №161
НБУ напалмом випалює короткі вклади2/3 гривневих заощаджень українців відпочиває на поточних та карткових рахунках, менше 1/3 – на строкових депозитах. Для НБУ це жахіття, оскільки кошти на рахунках можуть в будь-яку мить струсонути валютний ринок, або товарний, або і курс, і інфляцію одночасно. Тому НБУ в декілька етапів підняв до 20% обов’язкові резерви за гривневими коштами фізосіб до запитання. Щоб уникнути блокування п'ятої частини залучень, банки замість дохідних «сейфів» та «скарбничок» «продають» навіть депозити на один – два тижні.Це Нацбанку не сподобалося, тому з 11 травня замість 0% нормативу за короткими депозитам будуть заморожувати ті ж 20%. Пільгову ставку збережуть тільки депозити від 3 місяців. Банки матимуть подвійний бонус: крім нульового резервування за 3-місячними депозитами вони також зможуть вкладати ці кошти в депозитні сертифікати під 25% (на рівні облікової ставки). Альтернатива у формі овернайтів, ставка за якими впаде з 23% до 20%, буде менш цікава банкам.Скільки ж зароблять вкладники?Враховуючи відрахування банків з залучених депозитів до ФГВФО та необхідність покриття своїх операційних витрат, максимум за 3-місячними депозитам банки можуть запропонувати на 5 в.п. нижче – 20% річних. Але лише окремі банки. В реальності будуть і банки без ліквідності, які залучатимуть дорожче, і банки, які залучатимуть дешевше, оскільки у них профіцит ліквідності.Якщо б не існувало цих нюансів, то в умовах рефінансування під 27% та дохідності овернайтів 23% ми би не спостерігали аномально низьку вартість вкладів: 20 найбільших депозитних банків зараз залучають кошти населення на 3-місячні вклади під середню ставку ... лише 12%.