Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Управління СБ України в Одеській області
Додано 14 лип 2024

Управління СБ України в Одеській області

@SSU_Odesa
Кількість підписників: 1 254
Фото: 13,400
Відео: 1,240
Посилання: 1,270
Опис:
Офіційний канал Управління СБ України в Одеській області Наша сторінка у Facebook – https://bit.ly/3z9bk1S

👥 Кількість підписників

1 254
Середній/День:: 0
Середній/Тиждень:: +4
Середній/Місяць:: +36

👁️ Середній перегляд на повідомлення

10 427
Середній/День:: 150
Середній/Тиждень:: 7,106
ERR: 831.5%

📊 Кількість повідомлень на день

3.1
Останній день: 6
Середнє за тиждень: 2.3
Середнє за день: 3.1

Історія зміни статуса

Офіційно не підтверджена 2024-07-14

Стіна

Статистика telegram каналу

За матеріалами СБУ засуджено агентів фсб, які минулого року вчинили серію підпалів на ЧеркащиніЗа доказовою базою Служби безпеки реальні терміни ув’язнення отримали двоє російських агентів, які вчиняли підпали на Черкащині. Обох зловмисників було затримано «по гарячих слідах» восени минулого року.Наразі організатор злочинів отримав 15 років тюрми з конфіскацією майна. Його спільнику, який співпрацював зі слідством, суд призначив 5 років ув’язнення. Як встановило розслідування, зловмисники виконували замовлення фсб на знищення адмінбудівель, авто Сил оборони та енергооб’єктів Укрзалізниці.У такий спосіб російські спецслужбісти сподівались розхитати суспільно-політичну обстановки у центральному регіоні України.Одним із засуджених є 35-річний наркозалежний із Звенигородського району, якого фсб завербувала у Телеграм-каналі з пошуку «легких заробітків».За інструкцією окупантів агент спочатку підпалив на території громади військовий позашляховик, трансформаторну підстанцію та релейну шафу на залізниці.Згодом він отримав завдання – спалити будівлю місцевого суду.Для цього він залучив свого 25-річного знайомого. Разом зловмисники вибили скло вхідних дверей держустанови та підпалили її зсередини.На підставі зібраних слідчими СБУ доказів суд визнав обох зловмисників винними відповідно до вчинених злочинів за декількома статтями Кримінального кодексу України:▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена за попередньою змовою групою осіб в умовах воєнного стану);▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період, вчинене за попередньою змовою групою осіб);▪️ ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 194-1 (умисне пошкодження об’єктів електроенергетики, вчинене за попередньою змовою групою осіб);▪️ ч. 2 ст. 309 (незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, вчинене за попередньою змовою групою осіб).Розслідування проводили співробітники СБУ в Черкаській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ тюремні вироки отримали ще 9 колаборантів, які проводили фейковий референдум рф на ХерсонщиніЗа доказовою базою Служби безпеки до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна отримали ще дев’ять колаборантів, які організовували псевдореферендум рф під час окупації Херсона.Вісім з них отримали реальні терміни покарання, ще одна зловмисниця – засуджена заочно, оскільки переховується від правосуддя на лівобережжі південного регіону.За матеріалами справи, організаторкою групи є мешканка Бериславського району, яка після захоплення громади пішла на співпрацю з агресором і очолила окупаційний «виборчком № 826».До його складу вона залучила своїх «однодумців» – вісьмох односельчан. Під час фейкового плебісциту вони обходили місцевих жителів і агітували їх підтримати «приєднання» Херсонщини до складу рф.У ході таких рейдів колаборанти роздавали людям «бюлетені», в яких закликали віддавати «голоси» на користь країни-агресора.Після деокупації регіону зловмисники намагалися «залягти на дно», щоб уникнути правосуддя, а їхня очільниця втекла разом із окупантами на лівобережжя області.Контррозвідники та слідчі СБУ задокументували злочини ворожих поплічників, встановили їхнє місцезнаходження і затримали вісьмох з них у лютому 2024 року на території звільненого регіону.Наразі суд визнав винними всіх дев’ятьох учасників окупаційного «виборчкому» за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, участь в організації та проведенні незаконних референдумів на тимчасово окупованій території).Тривають комплексні заходи для притягнення до відповідальності їхньої спільниці, яка ховається на тимчасово окупованій частині території України.Розслідування проводили співробітники СБУ в Івано-Франківській та Херсонській областях за процесуального керівництва Івано-Франківської обласної прокуратури.
СБУ затримала російську інформаторку, яка шпигувала за аеродромами армійської авіації ЗСУ на заході УкраїниВійськова контррозвідка Служби безпеки затримала на Львівщині російську інформаторку. Зловмисниця мала передати окупантам координати оперативних аеродромів з бойовими гелікоптерами ЗСУ.Як встановило розслідування, для коригування вогню ворог задіяв свою інформаторку - 38-річну місцеву безробітну, яку вони завербували через Телеграм-канал з пошуку «легких заробітків».За інструкцією ворога їхня поплічниця об’їжджала місцевість, де намагалась виявити летовища, які використовують для базування армійської авіації ЗСУ.У разі їх виявлення, зловмисниця встановлювала поблизу приховану відеокамеру з додатковим живленням та віддаленим доступом для окупантів.У такий спосіб загарбники сподівались відстежувати наявність та напрямки переміщення вертольотів українських військ.Співробітники Служби безпеки викрили інформаторку ще на початковому етапі її розвідактивності й затримали після документування злочинів.Затримання фігурантки відбулося «на гарячому», коли вона намагалась встановити нову «відеопастку» біля потенційної цілі.Військова контррозвідка СБУ завчасно знешкодила шпигунські пристрої та провела спецзаходи для убезпечення локацій Сил оборони.Під час обшуку у зловмисниці вилучено смартфон із доказами злочинної діяльності.Наразі слідчі Служби безпеки повідомили їй про підозру за ч. 2 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану).Фігурантка перебуває під вартою без права внесення застави. Їй загрожує до 8 років тюрми.Комплексні заходи проводили спільно зі слідчими СБУ у Львівській області за процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ засуджено російського інформатора, який коригував повітряні атаки рф по Миколаєву та ОдесіЗа доказовою базою Служби безпеки реальний термін ув’язнення отримав ще один інформатор фсб, який діяв на півдні України. Зловмисник коригував ракетно-дронові атаки рф по Миколаєву та Одесі.Серед пріоритетних «цілей» ворога були запасні командні пункти та логістичні центри Сил оборони у портових містах нашої держави.За матеріалами справи, наведенням ворожого вогню займався 47-річний експравоохоронець з Миколаєва, який виконував замовлення російської спецслужби.Щоб скоригувати комбіновані удари рашистів, інформатор позначав на гугл-картах геолокації українських захисників, а також періодично відстежував наслідки ворожих «прильотів».Зібрані дані зловмисник передавав Сергію Лебедєву (відомому під псевдонімом «Лохматий»), який переховується в Донецьку та працює на фсб і воєнну розвідку рф.Кіберфахівці та слідчі СБУ задокументували злочини інформатора і затримали його у листопаді 2023 року за місцем проживання. Одночасно були проведені комплексні заходи для убезпечення локацій Сил оборони.Під час обшуків у зловмисника вилучили телефон із доказами його контактів з російським агентом «Лохматим».За матеріалами СБУ інформатора визнано винним за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про рух, переміщення або розміщення ЗСУ чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, вчинене в умовах воєнного стану).З урахуванням співпраці зі слідством, суд призначив йому 10 років позбавлення волі.Розслідування проводили співробітники СБУ в Миколаївській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримала ще одна агентка фсб, яка коригувала комбіновані удари рф по ОдесіЗа матеріалами військової контррозвідки та слідчих Служби безпеки 15 років тюрми з конфіскацією майна отримала ще одна російська агентка. На замовлення фсб вона готувала координати для масованих ракетно-дронових атак по Одесі.За матеріалами справи, основними цілями ворога були пункти базування морської піхоти ЗСУ, українських прикордонників і ТЦК.Для коригування повітряних ударів окупанти завербували 39-річну безробітну одеситку, яка чекала на окупацію портового міста і писала про це у Телеграм-каналах.Задокументовано, як жінка під виглядом прогулянок з 6-річним сином фотографувала на телефонну камеру військові об’єкти та позначала їхні координати на гугл-картах. В обмін на виконання всіх ворожих завдань агентка отримала від куратора «гарантії» допомоги з її виїздом до рф через треті країни.Утім, співробітники СБУ зірвали плани ворога і затримали фігурантку.Під час обшуків у неї вилучено телефон і планшет, які вона використовувала для комунікації з ворогом.На підставі доказів, зібраних слідчими Служби безпеки, суд визнав агентку винною за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.
СБУ викрила на Одещині депутатку селищної ради, яка виправдовувала збройну агресію рф проти УкраїниСлужба безпеки України продовжує системну роботу з викриття інтернет-агітаторів, які публічно підтримують країну-агресора та виправдовують війну проти України.Так, на Одещині співробітники СБУ викрили депутатку однієї із селищних рад Одеського району, яка поширювала кремлівські наративи та схвалювала злочинні дії окупаційних військ рф.За даними слідства, після початку повномасштабного вторгнення вона розміщувала у проросійських телеграм-каналах дописи, у яких відкрито підтримувала режим путіна, виправдовувала збройну агресію та просувала деструктивні меседжі про нібито «громадянську війну» в Україні.На підставі зібраних доказів зловмисниці повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії російської федерації проти України, глорифікація її учасників) Кримінального кодексу України.Викриття злочину здійснювали співробітники СБУ в Одеській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, який наводив авіаатаки рф по штабах Сил оборониНа основі доказової бази Служби безпеки 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав учасник агентурної мережі фсб, яку СБУ нейтралізувала влітку 2024 року на півночі та сході України.Тоді кіберфахівці СБУ затримали трьох російських агентів, які коригували ракетно-бомбові удари по Києву, Харкову та Чернігову. Серед основних цілей ворога були штаби Сил оборони.Навесні цього року один із затриманих уже отримав реальний термін покарання і відбуває його у виправній колонії суворого режиму.Наразі тюремний строк одержав ще один учасник агентурної групи фсб. Ним виявився 40-річний працівник пилорами з Чернігова, який потрапив у поле зору окупантів, коли шукав «легкі заробітки» на Телеграм-каналах.Після вербування він отримав завдання від куратора, який керував усім ворожим осередком. За дорученням російського спецслужбіста агент стежив за локаціями підрозділів ЗСУ та Національної гвардії на території Києва та Чернігова.Для цього фігурант «прочісував» вулиці столиці та прикордонного міста, де фотографував військові об’єкти на телефонну камеру та позначав їхні координати на гугл-картах.Кіберфахівці СБУ встановили, що після кожної розвідвилазки агент формував «звіт» та надсилав куратору в анонімному чаті месенджера.Служба безпеки затримала фігуранта «на гарячому», коли він намагався сфотографувати один з режимних об’єктів Сил оборони.У зловмисника вилучено телефон, який він використовував для збору розвідданих та конспіративних контактів з фсб.За матеріалами кіберфахівців та слідчих Служби безпеки суд визнав агента винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили співробітники СБУ у м. Києві та Київській області за процесуального керівництва Київської міської прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент фсб, який готував теракти біля підрозділів ТЦК та НацгвардіїЗа матеріалами Служби безпеки 15 років тюрми з конфіскацією майна отримав російський агент, який готував теракти проти українських військових у Хмельницькому.Як встановило розслідування, замовлення рф виконував 32-річний місцевий житель, який має судимості за крадіжки та збут наркотиків.Під час пошуку «легких заробітків» він потрапив до уваги керівника «відділу управління фсб по Республіці Крим», який згодом завербував рецидивіста.За інструкцією російського спецслужбіста агент мав виготовити декілька саморобних вибухових пристроїв (СВП) для вчинення терактів біля адмінбудівлі ТЦК та підрозділу Нацгвардії у Хмельницькому.Співробітники СБУ затримали зловмисника «на гарячому» в лютому цього року, коли він проводив дорозвідку поблизу периметра військових об’єктів для закладання вибухівок.За матеріалами справи, перед виконанням основного завдання співробітник фсб перевірив агента на «тестових» дорученнях, наприклад, з виявлення локацій Сил оборони у місті.Для цього фігурант обходив обласний центр та його околиці, де фіксував розташування військових об`єктів на телефонну камеру, а зібрані дані передавав куратору.Під час обшуку в агента виявлено смартфон, з якого він шпигував за українськими оборонцями та контактував з фсб.За матеріалами контррозвідки та слідчих СБУ суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Розслідування проводили співробітники СБУ в Хмельницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав агент рф, який вчиняв підпали на БуковиніЗа матеріалами Служби безпеки 15 років ув’язнення отримав зрадник, який на замовлення фсб вчиняв підпали у Чернівецькій області. Головними «цілями», які перед агентом ставив ворог, були енергооб’єкти Укрзалізниці та авто Сил оборони.Як встановило розслідування, завдання рф виконував 23-річний мешканець Сіверськодонецька, який після початку повномасштабної війни переїхав на Буковину і почав шукати «легкі заробітки» на Телеграм-каналах.Тоді його «помітили» і згодом завербували російські спецслужбісти. За вказівкою окупантів зрадник спочатку виконав «тестові» доручення, зокрема малював провокаційні графіті на стінах будівель.Згодом агент приступив до виконання основних завдань. Спершу він підпалив релейну шафу на залізничній лінії, а потім почав відстежувати і намагався знищити службовий автомобіль воїна ЗСУ.В обох випадках зрадник фіксував загоряння на телефонну камеру для «звітності» перед фсб, сподіваючись отримати гроші від окупантів.Контррозвідка СБУ затримала агента «по гарячих слідах», коли він спробував втекти з місця події після підпалу військового авто.На підставі зібраних слідчими Служби безпеки доказів суд визнав його винним за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ).Розслідування проводили співробітники СБУ в Чернівецькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.
За матеріалами СБУ та Нацполіції понад 15 років тюрми отримала підпалювачка, яка виконувала замовлення рф у ХарковіЗа матеріалами Служби безпеки та Національної поліції 15 років і один місяць позбавлення волі з конфіскацією майна отримала російська агентка, яка вчиняла підпали у Харкові.Основними завданнями, які перед фігуранткою ставив ворог, було знищення енергооб’єктів Укрзалізниці та цивільного транспорту. Організувавши серію підпалів, агресор сподівався розхитати внутрішню обстановку у прифронтовому місті.Як встановило розслідування, замовлення рф виконувала 25-річна харків’янка, яка перебувала на іспитовому терміні за необережне нанесення тілесних ушкоджень.До уваги російських спецслужбістів жінка потрапила, коли шукала «легких заробітків» на Телеграм-каналах.В обмін на гроші окупанти доручили їй спалити авто місцевої жительки, яке було припарковано біля багатоквартирного будинку. Пожежа повністю знищила транспортний засіб і вогонь перекинувся на сусідню машину.Згодом фігурантка отримала нове завдання: знищити релейну шафу систем сигналізації Укрзалізниці, яка знаходилася в промзоні обласного центру.Для цього агентка в темну пору доби облила бензином залізничне обладнання та підпалила його.В обох випадках фігурантка фіксувала злочини на телефонну камеру для «звітності» перед куратором.На підставі зібраних доказів суд визнав її винною за двома статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 113 (диверсія, вчинена в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 194 (умисне знищення майна шляхом підпалу).Оскільки зловмисниця має непогашену судимість за попередньою справою, то до її нового терміну увʼязнення суд додав ще один місяць. Розслідування проводили співробітники СБУ в Харківській області спільно зі слідчими Національної поліції за процесуального керівництва Слобідської окружної прокуратури м. Харкова.