Джерело
Русь - Україна | Интересная статья - "Кабмін з двома прем'єрами"▪️Про Свириденко и парт...
19 Охват/переглядів
2025-09-01 17:19
Повідомлення №7541
Интересная статья - "Кабмін з двома прем'єрами"▪️Про Свириденко и партнеров."У Шмигаля за час прем'єрства наросла така товста шкіра, що він цих партнерів слухав, кивав головою, клав слухавку і робив так, як вважав за потрібне. Юля поки що дуже береже свої стосунки з міжнародниками. Тому на якихось нарадах хтось, як завжди, щось таке сумнівне запропонує, а Юля так: "Стоп, от у мене лист Єврокомісії, вони просять так не робити", "А от Урсула рекомендувала отак". "МВФ не погодить". І всі "такі" теми поки що Свириденко вдається збивати", – переконує співбесідник УП в "Слузі народу".Він зізнається, що уже не пам'ятає, коли востаннє наш уряд так чутливо ставився до порад партнерів. Такій готовності чути є просте пояснення – бюджетна діра на тлі усе того ж скандалу з НАБУ/САП. ...Головним негативним наслідком цього скандалу для України стало завершення попереднього етапу в стосунках із донорами, який умовно можна назвати "гроші зараз – реформи трохи пізніше". "Тепер кожна зустріч починається і закінчується з вимог, чітких індикаторів, КРІ і так далі. Якщо ще пів року тому щось можна було посунути, якісь зобов'язання по реформах можна було відкладати чи й взагалі дещо викидати зі списку, то тепер партнери взяли дуже жорсткий тон. Це не значить, що вони нас не підтримують. Але більше не вірять на слово, це точно", – пояснює природу зміни в стосунках з партнерами один зі співрозмовників УП, дотичний до переговорів про залучення фінансування.
▪️Про Шмыгаля и Минобороны.На новій посаді Шмигаль найперше сфокусувався на тому, щоб подолати наслідки управління свого попередника. Чи, точніше сказати, відсутності управління."Рустем, коли мав час і натхнення, приходив у МОУ, когось викликав, давав чортів, щось вимагав негайно вирішити і зникав. Міністерство як інституція не працювало від слова взагалі. Шмигаль навпаки заганяє все в жорстку формалізовану роботу, все під протокол, великі наради ледь не щодня, робочі групи по 50 людей з усіма відомствами, контроль виконання і так далі", – розповідає один із учасників таких великих нарад у Шмигаля. "Але це все довго. А коли вранці в завод оборонки прилітає ракета, і вони дзвонять і просять якесь захищене приміщення, щоб вивезти склад, то нікому неможливо додзвонитися – всі на нарадах", – додає співрозмовник УП.Інший співбесідник з владної верхівки пояснює, що за роки війни МОУ настільки розбалансувалось як система, що зараз новий міністр намагається принаймні повернути цей розігнаний поїзд назад на рейки. "Ми бачились нещодавно. І Шмигаль чесно зізнався, що трохи шокований від того, що застав. Каже, що поки розібрався з хаосом на рівні заступників, то ледь не втратив глузд. Але ми всі знаємо Дениса Анатолійовича – він скрупульозний, системний і наполегливий. Він докопається до самих основ і запустить цей апарат. Головне, що в нього стільки досвіду і розуміння процесів, що йому не можна навішати локшини на вуха і чекати, що він її з'їсть", – переконує джерело УП з топів нинішньої влади.
▪️Немного про Сырского :)"Там якась магія. Тільки людина стає міністром оборони і через тиждень починає говорити словами Сирського, що "от нам мільйон снарядів, нам тисячу танків – і ми всіх переможемо". І Дениса обирали туди, щоб він якраз змусив військових рахувати витрати, реально рахувати і продумувати, що їм треба, а не просто з повітря присилати потреби для війни минулого століття. Але вже навіть у Шмигаля поступово починають проскакувати фрази главкома", – іронізує один із топів чинної влади.Однак, як переконує більшість співрозмовників УП, політична влада вірить у можливість переглянути військові витрати саме зараз. Мовляв, просто збільшувати видатки на армію – це не шлях до перемоги. Якщо не змусити всіх ефективно витрачати гроші на ті системи, які реально здатні змінювати ситуацію на полі бою, то просте збільшення витрат нічого не дасть.