Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - RomPonomarenko
Додано 14 лип 2024

RomPonomarenko

@RomPonomarenko
Кількість підписників: 5 819
Фото: 260
Відео: 34
Посилання: 391
Опис:
Канал воєнного історика та аналітика Романа Пономаренка. Буду писати про: 1.Війни 2.Геополітику 3.Воєнну історію 4.Різне,що заслуговує на увагу розумних людей 5.Свої книги та роботи
Джерело

RomPonomarenko | Наш президент пару днів тому визначив нинішній статус України в Європі...

Логотип телеграм спільноти - RomPonomarenko RomPonomarenko @RomPonomarenko
6 070 Охват/переглядів 2026-04-22 07:20 Повідомлення №1338
Наш президент пару днів тому визначив нинішній статус України в Європі як «фортифікація для європейських країн згідно географії і ризиків». Дійсно, фактично наразі так і є. Проте у своїй довгій історії Європа вже мала багато «фортифікацій». Зазвичай, всі вони закінчували погано.Згадаємо Візантійську імперію середини ХV століття, яка стояла між Європою і османами. Останній імператор марно благав європейські країни про допомогу. Останні були зайняті своїми справами і відмахувалися від прохань імператора. Візантія отримала лише невеликі кошти та кілька загонів добровольців. Результат відомий – читаємо чудову книгу С. Рансімена «Падіння Константинополя 1453».Інший промовистий приклад – Друга Річ Посполита. Коли її створювали після Першої світової вона мала чітке подвійне призначення: 1) Бути буфером між Європою та СРСР; 2) Загрожувати Німеччині зі Сходу. Настав вересень 1939 року і ця «фортифікація» швидко впала, отримавши від іншої Європи лише потужні слова підтримки.В Холодну війну «фортифікацією Європи» за географічною ознакою стала ФРН. Західним німцям це дуже не подобалося, бо всі розуміли, що в випадку гарячої війни з радянським блоком ця територія стане основним полем битви, з ядерними ударами. Тодішні німці не мали особливих ілюзій щодо свого майбутнього в випадку спалаху війни.Тому навряд чи нам варто бути «фортифікацією Європи». Доцільніше бути самостійним гравцем. Ба більше, для цього ми маємо наразі усі передумови.