Ви напевно вже бачили новину, що фахівці ГУР вразили черговий російський військовий корабель в Чорному морі. Хто не бачив - відео додаю.З першого разу вам може здатись, що враження відбувається не самого корабля, а антен РЛС, які стоять на мостику. І їх достатньо багато та вони не великого розміру як для такого корабля. І я також спочатку подумав - чого б не вразити в борт чи рубку, коли ціль така велика, а влучили в невеличку антену РЛС. Але тут є декілька нюансів, і зараз швидко все поясню.В ГУРі виконують такі задачі дійсно фахівці. Бо кораблі проєкту багатофункціональних суден MPSV07 - це всі "рятівники"! Вони навіть спеціальним кольором окрашені, по всім міжнародним правилам. Як карета швидкої - в бойових діях участі не приймають, озброєння немає, вони мають лише рятувати. Подивіться на фото))При цьому півні використовували цей корабель як розвідника, у воєнних цілях. Розмістивши багато різних РЛС на мостику. Тобто, порушивши усі правила війни. Звісно, вони не вперше все порушують, але тут дійсно треба на це акцентувати.І якби був вражений борт чи рубка - нас спокійно можна було б далі клювати у міжнародних судах, що ми вразили не військовий корабель, а рятівний. Всі ті РЛС можна було б зняти і показати влучення в корабель. Тому, оператор надзвичайно важливо навів дрон саме на антену РЛС!Ось такі два ключові факти, які ви точно пропустили по враженні цього корабля. Ви не бачили його в кольорі, виглядає він дуже кольоровим, а другий - дуже важливо було влучити не в самого "спасатєля", а саме в його додаткові РЛС)
Вийшло гарне інтерв'ю Юсова. Якраз до дня Воєнної розвідки. По перше, все більше треба пояснювати людям, в чому різниця між Воєнною та військовою розвідками. По друге, він вказав доволі багато цікавих фактів, як для такого короткого інтерв'ю. Посилання дам в коментарях. 700 000 російських військових зараз знаходяться на території України. Війська КНДР знаходиться лише на території боліт, до України їх не допускають.Головні сили знаходяться в Донецькій області, тому пріоритет зрозумілий. 2700 Шахедів росія робить на місяць. На місяць, а не осінню зможе тисячу Шахедів запускати щоденно. Одноразово може і зможе, але потім місяць буде тиша.Виніс російських НПЗ, військових об'єктів, особливо в Криму - це наші не пікові можливості. Значить, черги на заправках та порушення логістики - це тільки початок. Головне мені сподобалось - що багато цих операцій відбувається через швидкодію самих процесів в ГУРі. І це завдяки самій персоні Буданова. Я вже багато разів говорив, що знаю про нього не з інтерв'ю, але тут Юсов чітко підмітив, щоб все правильно і ефективно працювало - потрібно самому пройти поля, і розуміти всі процеси не з читання звітів. Цього дуже не вистачає в багатьох підрозділах, коли керівники самодурять, не розуміючи процесів, якими треба керувати. Тут ГУРу дійсно пощастило з керівництвом.І на останок - мало хто знає, що повернення наших полонених це головна задача ГУРу. Координаційний штаб входить в ГУР і являється основним органом по взаємодії з росіянами. Та знаючи себе - я б не зміг щоденно спілкуватись з півнями, але для повернення наших полонених комусь приходиться це робити. І як бачимо - успішно.
💥 СБС завдали удару по Рязанському нафтопереробному заводу🔴 У ніч на 5 вересня оператори 14-го окремого полку БпАК Сил безпілотних систем у взаємодії з іншими складовими Сил оборони успішно уразили стратегічний енергетичний об’єкт противника – Рязанський нафтопереробний завод.☝️ Це один із чотирьох найбільших НПЗ росії з річною потужністю переробки 17,1 млн тонн нафти (близько 6,1% від загального обсягу нафтопереробки в рф). На території підприємства виникла масштабна пожежа, що підверджується даними супутникового моніторингу NASA FIRMS. Детальні наслідки ураження уточнюються. #DeepStrike завдано на відстані понад 470 км від державного кордону України. 🎯 Також оператори 14-го полку завдали вогневого ураження по нафтобазі у м. Луганськ. У результаті атаки на території об’єкта сталися вибухи та масштабна пожежу. Наслідки удару уточнюються.☝️ Обидва об’єкти залучені до постачання пально-мастильних матеріалів російській армії.🔹 Сили безпілотних систем послідовно вживають заходів, спрямованих на зниження енергетичного потенціалу противника та його спроможностей вести війну проти України.🇺🇦 СБС: На крок попереду!
💥Два Мі-8 і вороже судно ― бійці ГУР продовжують гатити по військових об’єктах окупантів у КримуЧерговий результат системної бойової роботи спецпідрозділу ГУР МО України “Примари” на території тимчасово окупованого Криму: добрими дронами вгатили по авіабазі російських загарбників у Гвардійському, неподалік Сімферополя ― успішно уражено два ворожі гелікоптери Мі-8. ❌Орієнтовна вартість виведених з ладу вертольотів становить від 20 до 30 мільйонів доларів. Невтішний фінал спіткав також московитський військовий буксир, ймовірно БУК-2190, у бухті Севастополя ― під час повітряної атаки проти загарбників на півострові українські розвідники спрямували в судно відповідну боєголовку. ▪️Рейдовий буксир входить до складу т.зв. “ПДСС” (підводних диверсійних сил та засобів). Це підрозділ висококваліфікованих водолазів-розвідників, на підготовку яких витрачають значні фінансові та часові ресурси, а також забезпечують найкращим оснащенням. Ураження буксиру суттєво обмежує бойові спроможності елітного російського підрозділу.⚔️Демілітаризація тимчасово окупованого Криму триває! Слава Україні!
💥 СБС завдали удару по двом великим російським НПЗ🔴 У ніч на 30 серпня оператори 14-го окремого полку БпАК Сил безпілотних систем у взаємодії із Силами спеціальних операцій уразили Краснодарський нафтопереробний завод, та у взаємодії з іншими складовими Сил оборони – Сизранський нафтопереробний завод. Ці підприємства забезпечують російську армію пально-мастильними матеріалами.🔻 «Краснодарський НПЗ» (Краснодарський край рф) – одне з провідних нафтопереробних підприємств регіону з річною потужністю 3,1 млн тонн (приблизно 1% від загального обсягу переробки нафти в рф). Завод розташований на відстані близько 400 км від лінії бойового зіткнення.🔻 «Сизранський НПЗ» (Самарська обл. рф) – один із найбільших у системі «Роснефти» та ключовий у південному Поволжі. Об’єми переробки до серпня 2025 року складали 8,5 млн тонн нафти на рік (близько 3% від загального об’єму по рф). Серед його продукції – бензин, дизель, авіаційний керосин, мазут, бітум. #DeepStrike завдано на відстані близько 1000 км від державного кордону України. 🎯 Внаслідок атаки на території обох підприємств зафіксовано вибухи та масштабні пожежі. Наслідки уражень уточнюються.🔹 Сили безпілотних систем продовжують послідовно знижувати енергетичний потенціал рф, позбавляючи противника ресурсів для ведення війни проти України.🇺🇦 СБС: На крок попереду!
💥 СБС завдали удару по найбільшому НПЗ на півдні росіїУ ніч на 14 серпня оператори 14-го окремого полку Сил безпілотних систем уразили черговий стратегічний об’єкт противника – нафтопереробний завод «Лукойл-Волгограднефтепереработка» у м. ВолгоградЦе один із десяти найбільших НПЗ в росії та найбільший виробник нафтопродуктів у Південному федеральному окрузі. Його потужність переробки становить понад 15 млн тонн нафти на рік (близько 5,6% усієї російської переробки). Він залучений до забезпечення окупаційної армії рф.Внаслідок атаки на території НПЗ спалахнула масштабна пожежа. Дані супутникового сервісу NASA FIRMS підтверджують наявність численних осередків вогню в зонах, де розташовані переробні установки та резервуари з нафтопродуктами. Детальні наслідки вогневого ураження уточнюються#DeepStrike завдано на відстані понад 500 км від лінії бойового зіткнення.Сили безпілотних систем продовжують бити по стратегічній інфраструктурі противника, знижуючи його спроможність вести війну проти України.
Військова сфера вона така, що приходиться або всіх знати, або майже всіх. І особливо останнім часом, хтось про когось питає, тому що військові стають на нові посади. Що за людина, де воював, коли. Я колись навіть пост писав, бо часті були запитання про одного борцуна, чи дійсно служив в моїй 72 бригаді Чорних запорожців, чи має стільки виходів.Але тут питають вже за Буданова. Особисто не знайомий, але знаю багатьох, що працюють з ним. Так, бойовий генерал. Дійсно, брав участь в багатьох операціях. Особисто. І часто з'являється в штабах при польових операціях і зараз.І тепер зрозумів, чого сьогодні було декілька питань. Тому що генерал Павленко розказав історію про поранення Буданова в інтерв'ю Апострофу.Але про його поранення, польову роботу та постійний зв'язок з "полями" - для військових точно давно не секрет! Мало того, що неоднократно був поранений, а в інтерв'ю вже навіть відкрито Павленко розказав, що Буданов не хотів евакуації, а просив залишити його, щоб не наражати на небезпеку своїх побратимів. Це також я знав. Багато військових це знали. Тому залишу цей пост для історії, та для зменшення питань в майбутньому. Ніякий офіцер з адмінки чи логістики не може очолити таку величезну структуру як ГУР - без пройденої бойової роботи, в полях, з людьми бік-о-бік.
#MH17Я добре пам'ятаю той день, 17 липня 2014 року. Вже йшов Бог зна який день обстрілів. Ми стояли біля терикону шахти Капітальна-Должанський. Прямо під териконом - кордон з росією, а кожен вечір починався з обстрілів з території тієї ж дири на карті світу.Ми постійно спостерігали, як снаряди летіли через нас, по табору двох батальйонів 72 бригади, а після евакуації російського селища під териконом - почали знімати і нас з того терикону...Ми бігали, ховались, але не залишали терикон. Телефони включались тільки щоб самому подзвонити, додому чи на штаб батальйону.День, 17 липня 2014 року застав мене під териконом, на схилі з української сторони. Чому саме там був - не пам'ятаю. Десь в обід міг спуститись поспати під дерево, щоб не така спека була, тому що окрім літа - навколо був повністю чорний терикон використаної руди... Спати спускались на нашу сторону, бо арті важче попасти на український схил терикону - всі снаряди летіли з росії, тому тільки український схил рятував. З території України, звісно, ніхто не стріляв по нам...І от я включаю телефон, щоб подзвонити додому, спитати як справи, сказати, що живий. І чую - хтось кричить, що росія все, її зараз задавлять, напевно скоро війна закінчитися. Біжу дуже швидко і карабкаюсь по «балконах» до вершини терикону, щоб там телефон ловив нашу мережу, а не мокшанську.Включив. Сотні смс. Перші слова - тримайтесь, скоро все закінчиться, росія сама себе поховала.Дзвоню додому - я живий, що там по новинах??РОСІЯ ЗБИЛА ЛІТАК!! СКОРО РОСІЯ І ВІЙНА ЗАКІНЧАТЬСЯ, СКОРО ПОВЕРНЕТЕСЬ ДОДОМУ!!Я поняття не мав про який літак йде мова, і чого росія його збила, така гонорова. Я не мав води, бензину і досить патронів - я хотів повернути усіх живими додомів...В голові все закрутилось, забилось серце, з'явились сили в руках, навколо все меркне.ВІЙНА, закінчиться на днях, поїдемо додому.Залишимо Донбас, живими, на конях...І раптом усі думки, що склались чомусь в риму розбиває звук. Тихенький знак наче бензопилки, але десь високо в небі - ми вже всі знали цей звук. Ми вже знали, що через декілька секунд після появи безпілотника над нами - розпочнеться обстріл...Але як же так? Вони ж збили міжнародний літак, все має закінчитись, їх мають покарати і в нас має закінчитись війна!?Але я встигаю лишень сказати в телефон, що мене викликає штаб, мені треба йти. Я не встиг сказати, що війна не закінчилась. Московським військам по барабану на той літак, а я брешу про штаб, бо до нього далеко, а я сам на кордоні. Що вже почув вихід чотирьох снарядів і розумію, що це по нам. Дрон висів чітко над нами, в білий день. Я встиг лише крикнути в рацію - ВИХОДИ, ПО НАМ!! І вже через десятки секунд реактивний звук прильоту снарядів, які перелетіли терикон і впали на поле з соняшниками. Не влучили, але треба далі бігти, бо твоє місце стояння вже відмічене і по тобі прицілились...Мокшанам фіолетово на той збитий МН17, і війну на Донбасі вони просто так не закінчать. Я МІГ БИ ще раз нагадати, що на теперішній час живі ще сотні і тисячі воїнів, які на власні очі бачили обстріли українських військ з території мокшан та проходи військової техніки росії в Україну, але бачу, що владі це не потрібно для свідчень проти росії. Навіть в Вікіпедії написано ХТО збив літак МН17, а у нас він сам впав і це трагедія. Але у нас в другому місці трагедія, нажаль...
З кожною новиною про перестановки в КабМіні починають вилазити нові прізвища. І попав мені на око нардеп Сергій Кузьміних.Я спочатку подумав, що якось мало його в моїх стрічках, тому що Кузьміних - це ж відомий Герой оборони ДАП, Кіборг! Але виявилось, що нинішній нардеп - Сергій, а його брат Олег. І Сергій Кузьміних лише використав добре прізвище брата та пройшов до Верховної Ради.І не просто використав, а одразу пройшов до медичного комітету і очолює фармацевтичний бізнес. Ось перші сайти, що одразу знайшов в Гуглі про його корупційні маневри, затягування судів та спокійні меседжі про аптеки. Та в нього навіть водії багатші за нього, бо багато чого записано на них.І ще мене здивувало, та навіть більше образило, що окрім використання прізвища брата - Сергій Кузьміних ще й закінчив ВІЙСЬКОВИЙ НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД. І не якийсь, а саме Житомирський Військовий інститут Радіоелектроніки імені С.П. Корольова. Який закінчував я. Ми навіть перетнулися в 2004 році, коли я був на першому курсі, а він на п'ятому. Бридко. Дуже бридко, коли ти закінчив такий славетний військовий ВУЗ, маєш такого крутого і відомого брата, а так себе ведеш - будучи народним депутатом :(
Розбилась чергова вундевафля на болотах.Після неймовірно секретного, потужного і автономного Охотніка С-70 в минулому році біля Костянтинівки - тепер ще древніший, але вже розвідувально-ударний. Знайомтесь - Альтіус-РУ.РУ в приставці немає нічого спільного з RU, це просто чергова версія, яка останньою згадувалась у ЗМІ. Перша версія була У, потім М, і тепер Р долали до старої версії У.Чого це сталось? Тому що як завжди, розікрали кошти))Розпочались розробки ще в далекому 2011 році, коли виграли тендер в ОКБ Сокол. Проект очолив конструктор Гомзін. А далі, вибачте за російську, але тут треба текст саме голосом оригіналу) 22 апреля 2018 года гендиректор ОКБ имени М. П. Симонова Александр Гомзин был арестован, ему предъявили обвинение в хищении 900 миллионов рублей, выделенных на разработку беспилотника.9 октября 2018 года появилось сообщение о прекращении разработки.Тобто, через 7 років розробок, з виділеного мільярду рублів - Гомзін розікрав 900 мільйонів))Такого позору не могли сховати, тому провели ревізію, та в 19 році передали на інший завод розробку і мали доробити проект. В 21 році заявили, що Альтіус успішно, УВАГА, в автоматичному режимі взлетів на 800 метрів висоту, пролітав 32 хвилини з різними маневрами, та успішно АВТОМАТИЧНО сів.Я не просто так згадав Охотніка С-70 на початку. Для таких великих БПЛА, разом з Іноходцом, Оріоном та Альтіуса - розбили спільну бортову систему управління та навігаційну систему. І автоматизацію також. Багато і багато чого спільного.Тому. Можна сміливо сказати, що коли Охотніка збили свої ж, бо він летів у нашу сторону, тоді він втратив зв'язок. І сьогодні в Татарстані - також відпав зв'язок. Але над Констахою - хоча б наші РЕБ системи працювали. А що в далеких болотах?))Одні розробники, спальні платформи і технології, але всеодно немає стабільного зв'язку для керування. Хоча, в автоматичному режимі Альтіус ще в 21 році сам все робив. Тобто, при втраті зв'язку він автоматично міг ще повернутись. Але як бачите - обидва апарати на можуть в автоматичність. Та я при ручному керуванні - відпадає зв'язок))Все вкрадене до нас, Шура))П.С. Брешуть роками)І не просто в 21 році тільки текстом заявили про автоматичний політ. Відео такого польоту з'явилось тільки сьогодні. В Татарстані)П.П.С. А ТТХ дійсно потужні. 28,5 метрів розмах. 12км потолок висоти. 24 години польоту. Маса до 6 тонн. Мене нести 1 тону ракет/бомб. Навіть запускати пакети Х-35У може)