Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Павло Клімкін
Додано 06 тра 2021

Павло Клімкін

@Pavlo_Klimkin
Кількість підписників: 2 121
Фото: 17
Відео: 2
Посилання: 6
Опис:
Міністр закордонних справ (2014-2019)
Джерело

Павло Клімкін | Історія з падінням уламків дронів в Румунії завершилася кепсько. Тобто...

Логотип телеграм спільноти - Павло Клімкін Павло Клімкін @Pavlo_Klimkin
1 100 Охват/переглядів 2023-09-10 08:07 Повідомлення №210
Історія з падінням уламків дронів в Румунії завершилася кепсько. Тобто нічим - політичними заявами. Відсутність реакції викликає у багатьохвсю гаму почуттів - від нерозуміння до обурення. Альянс продовжує вдавати, що формально він не має конфлікту з РФ, хоча всі його членинам допомагають. За час війни вдалося зсунути багато "червоних ліній" і цей процес продовжується. Але головна червона лінія залишається нерухомою, "сакральною", і навколо цього існує консенсус. Поки що. Альянс буде задіювати статтю 5 про взаємний захист тільки у випадку цілеспрямованої атаки на його територію. Це має свою логіку - уявіть собі, що ми завдали ударів по якомусь російському об'єкту у Сибиру іуламок дрона впав на території Китаю. Очевидно, що Китай не буде об"являти нам за це війну, хоча розмова буде непростою. Але у випадку НАТО падіння уламків дронів це результат системної російської агресії. Ми не наївні і не розраховуємо, що Альянс задіє положення про колективну військову відповідь. Але відсутність жодної відповіді, а заяви та декларації звісно не рахуються, робить Альянс слабшим. Більше того, виникає вакуум відповідальності, інакше де межа, коли власне НАТО має реагувати. Це продовження, хоч і на зовсім інший кшталт, дискусії про сірі зони безпеки - тут якраз така зона виникає. Чи міг би Альянс притомно реагувати - звісно. Наприклад, румуни могли б запитати консультації відповідно до статті 4 Договору про НАТО. Вона говорить, що кожен член Альянсу може зробити це у випадку, якщо відчуває загрозу своїй безпеці. А нас могли б на них запросити - у формі засідання новоствореної Ради Україна-НАТО. Є й безліч інших варіантів реагування, однак Альянсу заважає відсутність розуміння, а що, власне, значить не мати навіть опосередкованого конфлікту з РФ як ядерною державою. Це заважає НАТО надати нам гарантії безпеки під час війни, а факт запрошення до НАТО саме так і тлумачиться. Але це заважає Альянсу надати адекватну, я вже не кажу потужну, відповідь на порушення повітряного простору НАТО, адже це саме порушення - неважливо, чи є воно побічним результатом атаки на нас чи ні. В РФ розуміють і поважають тільки силу і таку силу НАТО має показувати - звісно, відповідально, інакше Путін, що зневажає Захід, знову почне піднімати ставки.