Джерело
🇵🇱 Польські Файли 🇵🇱 | ПЕРША ЖІНКА-СУДДЯ В ПОЛЬЩІ📆6 березня 1929 року Ванда Ґрабіньска стала ...
369 Охват/переглядів
2026-03-06 07:28
Повідомлення №1791
ПЕРША ЖІНКА-СУДДЯ В ПОЛЬЩІ📆6 березня 1929 року Ванда Ґрабіньска стала судовим асесоромℹ️ У 1927 році вона подала заяву про призначення на посаду судді. У документі вона посилалася на конституцію, яка надавала жінкам рівні з чоловіками права у доступі до державних посад. Через 18 місяців її подання задовільнили. Таким чином, Ґрабіньска стала першою жінкою-суддею в Польщі.🗞 Французька газета «Le Journal» повідомляла, що того ж року тодішня голова Міжнародної федерації жінок юридичних професій Агата Дівранд-Тевенен представила Ґрабіньску міністру юстиції Люсьєну Юберу, щоб запитати, коли з’явиться закон, який відкрив би француженкам доступ до суддівської кар’єри.🌍 З 1930 року вона також була делегаткою уряду в Комісії з соціальних питань Ліги Націй, де насамперед брала участь у створенні «Зводу правил для судів у справах неповнолітніх, виховних закладів та допоміжних органів». З 30 вересня 1929 року вона обіймала посаду судді міського суду в Варшаві у справах неповнолітніх. У жовтні 1932 рока подала у відставку, після чого обійняла посаду радника в Міністерстві соціального забезпечення.❗️ Ґрабіньска аймалася переважно питаннями неповнолітніх та захистом прав жінок. Зокрема, вона виступала за створення виправних будинків для дівчат, оскільки на той час засуджені дівчата потрапляли безпосередньо до в’язниці (виправні заклади тоді приймали виключно хлопців).Після війни емігрувала до 🇺🇸США, там і померла у 1980 році.✅ 🇵🇱 Польські Файли 🇵🇱 ✅