Джерело
🇺🇦 Олексій Кулеба | На Одещині тривають відновлювальні роботи після масованих ворожих атак...
6 000 Охват/переглядів
2025-12-18 09:38
Повідомлення №7718
На Одещині тривають відновлювальні роботи після масованих ворожих атак. За добу повернули світло ще понад 20 тисячам абонентів, продовжується заживлення ще для 12 тисяч осель у двох районах міста та області. Централізованим теплом та водою регіон забезпечений. Одещина тримається. Наше завдання – дати регіону інструменти, щоб ця стійкість була системною і довгостроковою.На Уряді прийняли важливе рішення для посилення енергетичної стійкості Одещини. Разом з Одеською обласною та міською військовими адміністраціями опрацьовуємо запуск програми компенсацій для підприємств, які самостійно забезпечують резервне електроживлення. Мова про часткове відшкодування витрат на генератори, акумулятори, джерела безперебійного живлення, мобільні електростанції та паливо. Такий підхід дозволяє бізнесу підтримувати роботу навіть під час атак і тривалих відключень. Шукаємо можливість запустити цю підтримку за рахунок наявних бюджетних ресурсів якнайшвидше. Резервне та децентралізоване живлення — основа безперервної роботи бізнесу, портів і логістики в умовах війни. Саме ці інструменти дозволяють підприємствам вистояти і продовжувати роботу навіть під обстрілами. Водночас сотні підприємців підтримали жителів, облаштувавши Пункти незламності на базі своїх виробництв і точок продажу. Це прояв відповідальності перед громадою, який потребує підтримки з боку держави.