Джерело
🇺🇦 Олексій Кулеба | Сьогодні у Павлограді. Разом із Премʼєр-Міністром України Юлією Свирид...
18 400 Охват/переглядів
2025-08-19 17:33
Повідомлення №6863
Сьогодні у Павлограді. Разом із Премʼєр-Міністром України Юлією Свириденко, заступником керівника Офісу Президента Іриною Верещук, Міністром соціальної політики Денисом Улютіним, представниками МВС та ДСНС, керівниками обласних військових адміністрацій, представниками громад перебуваємо на одному із ключових транзитних пунктів евакуації для людей із Донеччини, Дніпропетровщини та прилеглих територій.Через посилення обстрілів, збільшилось навантаження на цей пункт. Щодня тут приймають в середньому 400 людей, які можуть отримати фінансову, гуманітарну (продукти, гігієна) та медичну допомогу. Також надають юридичні та психологічні консультації, допомагають з оформленням документів, з житлом і квитками для подальшої подорожі. Працюють обласна та місцева влада, десятки волонтерських і гуманітарних організацій, які надають підтримку — від харчування й медичної допомоги до супроводу. Під час нашого візиту, до пункту прибули 160 евакуйованих. Частина людей одразу вирушить до Львівської, Кіровоградської та Київської областей. Координуємо цю роботу з організаціями, ОВА та громадами. 👉 Щоб розвантажити Павлоград:- вже діє транзитний центр у Лозовій Харківської області;- цього тижня розпочне роботу транзитний центр у селі Волоське Дніпровського району.;👉 Для довготривалого розміщення ми розгортаємо нові місця в областях, де кращі безпекові та базові умови. Наприклад, Київська та Рівненська області готові вже прийняти дві тисячі осіб. До кінця місяця в 15 областях та у Києві буде підготовлено щонайменше 30 тисяч місць, включно з місцями для маломобільних людей.Важливо, щоб в цих місцях були забезпечені всі належні умови для гідного проживання.👉 Логістику також посилено — додано вагони з Павлограда і Дніпра до Києва та Львова. За серпень Укрзалізниця евакуювала більше 500 осіб. Напрацьовуємо рішення щодо переформатування місць тимчасового переживання. Люди не мають перебувати в транзитних пунктах більше доби, повинні знати куди їдуть і в які умови. Відповідні напрацювання представимо вже в найближчий час.Працюємо над питанням евакуації людей щоденно. Окремо готуємо інфраструктуру до зими, розгортаємо додаткові місця розміщення.Дякую кожному, хто працює на місцях.