Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Обухів first!
Додано 14 лип 2024

Обухів first!

@OBUKHIVFIRST
Кількість підписників: 6 899
Фото: 8,130
Відео: 337
Посилання: 4,990
Джерело

Обухів first! | ​​Сумнозвісні обухівські турбіни як симптом управлінської кризи***Місц...

Логотип телеграм спільноти - Обухів first! Обухів first! @OBUKHIVFIRST
2 240 Охват/переглядів 2026-02-01 10:30 Повідомлення №10654
​​Сумнозвісні обухівські турбіни як симптом управлінської кризи***Місцева влада України виявилася не готовою до роботи в умовах тривалих блекаутів і досі очікує рішень та ресурсів від центру. Про це пише аналітикиня Ukraine Facility Platform Марія Цатурян у статті «Блекаути назавжди. Чи зможе Україна вийти з енергетичної кризи».За її словами, стабільність енергосистеми нині підтримується переважно за рахунок відключень споживачів. Ключовою проблемою залишається дефіцит маневрової генерації: до магістральних мереж підключено близько 800 МВт, тоді як мінімальна потреба для балансування піків становить не менш як 3 ГВт.Аналітикиня зазначає, що регіони, які готувалися до зими за помірними сценаріями, не змогли швидко перейти в режим енергетичного виживання. Місцева влада, за її оцінкою, не має ефективних механізмів співпраці з бізнесом і навичок підготовки інвестиційних проєктів. У системі DREAM зареєстровано понад 600 енергетичних заявок громад, але в реалізації перебувають лише чотири.Як приклад управлінського паралічу Цатурян наводить ситуацію в Обухові, де когенераційні установки, передані міжнародними партнерами з повним комплектом обладнання, так і не були підключені до мережі. Цей кейс, на її думку, є вироком сучасній системі державного управління та децентралізації.Вона також попереджає, що за збереження інтенсивності російських атак графіки відключень діятимуть навесні та з високою ймовірністю повернуться влітку, адже Росія перейшла до тактики ізоляції окремих регіонів енергосистеми.