Джерело
Обухів first! | Бойовий медик з Обухова понад 100 діб провів на позиціях***Бойовий м...
3 830 Охват/переглядів
2026-01-03 10:09
Повідомлення №10541
Бойовий медик з Обухова понад 100 діб провів на позиціях***Бойовий медик 80-ї окремої десантно-штурмової Галицької бригади на позивний «Баптист», родом з міста Обухів Київської області, розповів про службу на передовій, евакуацію поранених і роботу в умовах тривалого перебування на позиціях.За словами військовослужбовця, його крайній бойовий вихід тривав 78 діб, а перед цим він ще 27 днів безперервно перебував на позиції. У цей час особливо гостро відчувається цінність води, психологічної стійкості та фізичної витривалості.До мобілізації Ігор, таке справжнє ім’я бійця, працював фельдшером невідкладної допомоги, у Державній службі з надзвичайних ситуацій, а згодом — у сфері доставок. Близько року тому він отримав повістку та долучився до 80-ї бригади, обравши посаду бойового медика.Військовий зазначає, що для нього важливо поєднувати службу з власними релігійними переконаннями, залишаючись корисним на полі бою. Після проходження необхідної підготовки в навчальному центрі та в бригаді він виконував бойові завдання з оборони Сумської області.Згадуючи складні бойові епізоди, медик розповів про відбиття ворожого штурму, під час якого йому довелося знищити противника та заволодіти трофейною зброєю — автоматом АК-12. За його словами, на посаді бойового медика ключовим є готовність діяти не лише як медик, а й як військовослужбовець, здатний організувати оборону позиції або виконати обов’язки командира відділення.Один із найважчих епізодів служби стався під час евакуації пораненого побратима на Курщині. Евакуація тривала цілий день через складні умови місцевості та велику кількість ворожих дронів. Група діяла обережно, переміщаючись від укриття до укриття, і змогла виконати завдання без втрат.Окрім евакуації поранених, бойові медики беруть участь і в поверненні полеглих воїнів з поля бою. За словами «Баптиста», це надзвичайно відповідальна й морально важка робота, адже кожен загиблий має бути повернутий додому, щоб рідні змогли з ним попрощатися.За сумлінне виконання обов’язків військовослужбовця нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня та відзнакою «Золотий хрест». Особливо символічною для нього стала нагорода у вигляді ножа, вручена командиром бригади.