Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Наші Гроші
Додано 14 лип 2024

Наші Гроші

@NashiGroshiUA
Кількість підписників: 12 594
Фото: 1,810
Відео: 20
Посилання: 2,330
Опис:
Новини про тендери, корумпантів, хижацькі та злодійські ціни. nashigroshi.org
Джерело

Наші Гроші | Крюківці придумали як поліпшити купейний вагон. Він стане трохи ширше,...

Логотип телеграм спільноти - Наші Гроші Наші Гроші @NashiGroshiUA
2 360 Охват/переглядів 2025-08-12 17:18 Повідомлення №2483
Крюківці придумали як поліпшити купейний вагон. Він стане трохи ширше, і ліжко матиме довжину 2,20 м, тобто ноги нарешті влізатимуть повністю (сподіваюсь, він проїде на всіх полустанках України, які будувались з розрахунку на вужчі вагони). Також двері тепер будуть розсувними, як в хюндаях, а опалення буде електричне, а не адова вугільна пічка з нерегульованим пеклом. Кузов зроблять з нержавки і надіються, що вагон тепер служитиме 50 років, а не 30 як зараз. Однак ціна цих покращень становить 1 мільйон баксів. Тобто вагон з купе проводника, але дорожчає майже вдвічі. Під час вторгнення сорокамісні вагони замовляли по 1,2-1,3 мільйони доларів. А новий коштуватиме майже $2,3 млн (подробиці тендеру тут)Так, я читав прес-реліз Укрзалізниці про те, що якщо скласти все докупи, то «у перерахунку на одне місце та з урахуванням суттєво довшого терміну корисного життя вагону та більших міжремонтних інтервалів, закупівля вагонів нового покоління виходить економічнішою та ефективнішою за купівлю стандартних вагонів». https://uz.gov.ua/press_center/up_to_date_topic/668283/Я не буду сперечатись стосовно цих розрахунків, хоча слабо уявляю собі вагони, які будуть жити 50 років. Але маю підозру, що навороти не можуть коштувати мільйон доларів. Ну хіба що в туалеті встановлювати кнопки для змиву в унітазі по ціні айфонів. Чи вже по ціні макбуків?І да - маю враження, що ніща залізниця, яка ще з часів Януковича висить мільярд доларів по кредитам, тепер зможе купувати менше вагонів. Бо вони тупо вдвічі дорожчі від тих, якими ми і зараз їздимо. Ми справді вже настільки багаті і впевнені у майбутньому, що можемо так розкидатись грошами? А це не п’ять копійок. Я написав про сигнальну закупівлю всього 5 вагонів на 478 млн грн. Тобто якщо УЗ сподобається перша партія, то у подальшому замовлять сотню штук. І по цій ціні вони коштуватимуть нам майже 10 мільярдів гривень. Не хухри мухри.