Джерело
Лікарі без кордонів/Médecins Sans Frontières | Останні кілька тижнів життя у Києві більше нагадуває виживання, — каже...
808 Охват/переглядів
2026-01-23 14:13
Повідомлення №1841
«Останні кілька тижнів життя у Києві більше нагадуває виживання, — каже комунікаційниця «Лікарів без кордонів» Ангеліна Щорс. – Відчуття постійного холоду переслідує, температура на вулиці сягає -20°C, а зігрітися вдома неможливо. Здається, що весна ніколи не настане».
Поблизу лінії фронту наші команди приймають пацієнтів з переохолодженням. «Ми працювали в селі, де електроенергія була лише півтори години на добу. Навіть наша медична команда змерзла – уявіть, як доводиться місцевим мешканцям! – каже лікар мобільної клініки «Лікарів без кордонів» Іван Афанасьєв. – Звісно, такі умови негативно впливають на людей з хронічніми хворобами. Пацієнти не можуть, наприклад, контролювати рівень глюкози в крові та свій тиск. Дуже мерзнуть люди з інвалідністю, які не можуть рухатися, щоб зігрітись».Більшість пацієнтів «Лікарів без кордонів» біля лінії фронту мають хронічні захворювання: стан їхнього здоров’я погіршується через постійний сильний холод та відсутність належних житлових умов. 📸© Ангеліна Щорс/MSF