Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Новини з офіційного порталу Києва
Додано 18 сер 2021

Новини з офіційного порталу Києва

@KyivCityChannel
Кількість підписників: 27
Фото: 6,780
Посилання: 25,800
Опис:
Новини з офіційного порталу Києва: https://kyivcity.gov.ua. Усі права на публікації належать джерелу, яке вказане у кожному повідомленні. Неофіційний канал.
Джерело

Новини з офіційного порталу Києва | Кияни заборгували за опалення та гарячу воду близько 6,5 млрд грн – «К...

Логотип телеграм спільноти - Новини з офіційного порталу Києва Новини з офіційного порталу Києва @KyivCityChannel
7 Охват/переглядів 2025-08-18 15:09 Повідомлення №29988
Кияни заборгували за опалення та гарячу воду близько 6,5 млрд грн – «Київтеплоенерго»Загальний борг населення Києва за спожиті послуги централізованого опалення та гарячого водопостачання на сьогодні складає 6,5 млрд грн. Загалом у столиці налічується понад 100 тис. квартир, мешканці або власники яких не здійснили жодної оплати за опалення протягом минулого опалювального сезону. Рівень оплати за послуги безпосередньо впливає на технічну й кадрову спроможність теплопостачальних підприємств, тому до системних боржників комунальне підприємство «Київтеплоенерго» змушене застосовувати штрафні санкції та позиватися до суду. Про це сьогодні, 18 серпня, під час пресбрифінгу в пресцентрі «Київінформ» повідомив директор структурного підрозділу «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін. Він зазначив, що в Києві ситуація із заборгованістю за опалення та гаряче водопостачання лишається складною. За понад чотири місяці після завершення опалювального сезону борг киян скоротився лише на 7%. Наразі він становить 6,5 млрд грн, з них 3,7 млрд грн – за опалення та 2,8 млрд грн – за гаряче водопостачання. «Близько 150 тис. клієнтів «Київтеплоенерго» є системними боржниками, які свідомо ігнорують платіжки й вимогу закону щодо оплати послуг. Більше, ніж пів року ці клієнти не зробили жодного платежу за опалення і не звернулись за консультацією чи допомогою. Ще 106 тис. клієнтів – жодного разу не платили за тепло з жовтня минулого року. «Парадоксальним є те, що такими «хронічними» боржниками, зазвичай, виявляються власники елітної нерухомості або й кількох квартир у центральних районах Києва. Так, власник квартири на бульв. Лесі Українки, 7-А (180 м2) за 7 років не здійснив жодної оплати за тепло. А на вул. Золотоустівській, 50 (164 м2) – понад 5 років», – навів приклади Костянтин Лопатін. У «Київтеплоенерго» підкреслюють: навмисна несплата рахунків та накопичення боргів шкодить і клієнтам, і самому підприємству, яке змушене стимулювати розрахуватись за отримані послуги. «Ми застосовуємо всі передбачені й доступні нам методи діалогу з клієнтами: інформування, нагадування, автодозвони, повідомлення у платіжках та особистих кабінетах тощо. Якщо ж лояльна комунікація не переконує боржників, ми змушені вдаватись до штрафних санкцій та передавати справу до суду. «Київтеплоенерго» посилено готується до наступного опалювального сезону, вже виконавши основний фронт робіт – ремонт і тестування мереж та обладнання, виконаний колосальний обсяг заходів з відновлення енергетики після ворожих атак, має й надалі забезпечувати стабільну оплату праці енергетиків. «Київтеплоенерго» посилено готується до наступного опалювального сезону. Уже виконані основні роботи з ремонту й тестування мереж та обладнання, проведений значний обсяг робіт із відновлення енергетики після ворожих атак. Крім того, підприємство має й надалі забезпечувати стабільну оплату праці енергетиків», – зазначив Костянтин Лопатін. У «Київтеплоенерго» назвали найбільших боржників, які винні понад пів мільйона гривень. Власник елітної квартири площею 168 м2 у ЖК «Паркове місто» (вул. Вишгородська, 44/1-Б) заборгував 542 тис. грн. Власник житла преміум-класу на Оболоні площею 158 м2 на вул. Левка Лук’яненка, 21 має борг 507 тис. грн. А власник квартири 135 м2 у новобудові в Шевченківському районі (вул. Татарська, 27/4) заборгував 505 тис. грн. Костянтин Лопатін наголосив, що наслідками в такому випадку для споживача буде примусове стягнення боргу через суд, а також збільшення суми, яку зрештою треба виплатити.Читайте продовження статті за посиланням нижче. Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/kiyani_zaborguvali_za_opalennya_ta_garyachu_vodu_blizko_65_mlrd_grn__kivteploenergo/#Київ_та_міська_влада