Вхід Реєстрація
Реклама
Ваше рекламне місце
Забронюйте цей слот без конкуренції на обраний період.
Купити рекламу →
Логотип телеграм спільноти - Новини з офіційного порталу Києва
Додано 18 сер 2021

Новини з офіційного порталу Києва

@KyivCityChannel
Кількість підписників: 27
Фото: 6,780
Посилання: 25,800
Опис:
Новини з офіційного порталу Києва: https://kyivcity.gov.ua. Усі права на публікації належать джерелу, яке вказане у кожному повідомленні. Неофіційний канал.
Джерело

Новини з офіційного порталу Києва | ​Демонтаж комуністичної та радянської символіки у столичному метро: за...

Логотип телеграм спільноти - Новини з офіційного порталу Києва Новини з офіційного порталу Києва @KyivCityChannel
7 Охват/переглядів 2025-03-10 15:14 Повідомлення №28539
Демонтаж комуністичної та радянської символіки у столичному метро: завершити роботи лишилось на трьох станціяхВикористані фото Олега Тоцького КП «Київський метрополітен» продовжує поетапно виконувати роботи з демонтажу комуністичної та радянської символіки на станціях підземки відповідно до законодавства України, прийнятого у 2015 році. Про це повідомили в комунальному підприємстві. Загалом на початок 2015 року на 9 станціях київського метрополітену в публічному просторі залишалась символіка комуністичного і тоталітарного режимів. Йдеться про такі станції: — «Героїв Дніпра»; — «Вокзальна»; — «Майдан Незалежності»; — «Палац «Україна»; — «Театральна»; — «Політехнічний інститут»; — «Шулявська»; — «Берестейська»; — «Лісова». На цих станціях були розміщені бюсти радянських діячів, символіка Сухопутних військ Радянського Союзу, георгіївська стрічка, карбування «Зірки червоної армії», слова «комунізм». У КП «Київський метрополітен» зазначають, що особливо багато було зображень саме «серпа і молота» на різних станціях підземки. Більшу частину цієї символіки демонтували, а частину – через охоронний статус станцій як пам’яток – тимчасово замаскували до отримання необхідних дозволів на проведення демонтажних робіт. Нині тривають роботи з демонтажу елементів радянської символіки на станції «Палац «Україна». У комунальному підприємстві нагадують, що 1993 року станція мала назву «Червоноармійська», а її оформлення відповідало початковій назві. Зокрема, на станції були присутні емблеми Червоної та Радянської армії, а в торці центрального залу розташоване зображення червоноармійця. Разом з цим наразі опрацьовується питання зміни червоноармійця на інше панно, яке гармонійно вписуватиметься в архітектуру станції та її назву. Крім того, в межах декомунізації перейменували три станції київського метрополітену, а саме: — «Почайна» (колишня «Петрівка»); — «Звіринецька» (колишня «Дружби народів»); — «Площа Українських Героїв» (колишня «Площа Льва Толстого»). Наразі залишилось провести роботи з демонтажу зображення «серпа та молота» з колійних стін на станції «Майдан Незалежності», панно (медальйони) на пілонах середнього залу станції «Вокзальна» та мозаїчне панно червоноармійця на станції «Палац «Україна». Усі елементи радянської символіки наразі замасковані та не перебувають у публічному доступі. Усі роботи проводять відповідно до чинного законодавства, з дотриманням технічних норм та з урахуванням архітектурних вимог і погоджень. «Київський метрополітен» продовжує системну роботу з ліквідації залишків радянських і тоталітарних наративів, що десятиліттями були закладені в простір станцій метро.Джерело:https://kyivcity.gov.ua/news/demontazh_komunistichno_ta_radyansko_simvoliki_u_stolichnomu_metro_zavershiti_roboti_lishilos_na_trokh_stantsiyakh/#Про_Київ