Як виглядає ідиотизм ☝️Активував Starlink для військових рф за 200$ - мешканцю Київщини повідомлено про підозру у державній зрадіЗа процесуального керівництва Київської міської прокуратури 24-річному мешканцю Київщини повідомлено про підозру у державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України).За даними слідства, чоловік працював на будівництві та шукав підробіток. У соцмережах він познайомився із військовим рф, який запропонував за 200 доларів США верифікувати термінал зв’язку Starlink. У поштовому відділенні підозрюваний, з використанням власних документів, активував пристрій і отримав оплату на криптогаманець.Згодом він залучив до схеми колегу та його дружину, організувавши верифікацію ще двох терміналів, не повідомляючи їм про їхнє призначення, та отримав за це винагороду.Встановлено, що підозрюваний усвідомлював: активовані системи використовуються військовими рф для координації бойових дій проти України.Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.Нагадуємо: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не доведено в суді.#держзрада #підозра #викритоДетальніше за посиланням: https://lnk.ua/WxGqvekeJНе будьте тупоголовими виродками. Це клеймо на все життя.
12 квітня ми будемо святкувати найбільше християнське свято – Світле Христове Воскресіння, Пасху, Великдень. За тиждень до цього – Страсний тиждень, який розпочинається спогадами про Вхід Господній в Єрусалим. Це свято, яке в народі називають ще Вербною неділею, в цьому році припадає на 5 квітня. А напередодні, в суботу, Церква нагадає нам про чудо воскрешення Спасителем праведного Лазаря, показуючи перемогу життя над смертю. Друга неділя після Пасхи, 19 квітня – апостола Фоми. Фомину неділю ще називають Антипасхою (грец. «αντίπασχα») – але не як заперечення Великодня, а в сенсі «навпроти Пасхи». Це – урочисте завершення Світлого тижня, восьмий день після Воскресіння Христового. В цей день під час богослужіння згадують явлення Воскреслого Христа апостолам, яке відбулося на восьмий день після воскресіння.23 квітня – день вшанування пам’яті великомученика Юрія Переможця. А 26 квітня, у третю неділю після Пасхи, вшановується пам՚ять святих жінок-мироносиць. Цей день Церква також відзначає як загальне свято всіх жінок-християнок, вказуючи на їхню особливо важливу роль в житті суспільства. Саме жінки-мироносиці стали першими, кому ангел сповістив про Воскресіння Господнє, саме вони були першими, хто серед людей поширив звістку про Воскресіння Господнє, про перемогу життя над смертю.Тож готуймося до святкування Великодня, Світлого Христового Воскресіння, оновлюючи свою надію на перемогу правди й добра, отримуючи від Бога зміцнення для подальшої боротьби проти темряви й гріха як у самих собі, так і в навколишньому світі. Православна церква України #Церква_з_тобою
❗️ Вночі ворог атакував Одесу: є загиблий та постраждалі 💔У ніч на сьогодні Одеса знову зазнала ворожої атаки дронами. У Приморському районі зафіксовано влучання в дах пологового будинку. На щастя, персонал і пацієнтки встигли спуститися в укриття, обійшлося без жертв у медзакладі.Внаслідок атаки серйозно постраждала житлова інфраструктура міста. У багатоповерхівках пошкоджено балкони, вибито вікна, виникли пожежі на верхніх поверхах. Зафіксовано руйнування між четвертим і п’ятим поверхами одного з будинків. У приватному секторі горіли житлові будинки, пожежі ліквідовано. Також пошкоджено понад 10 автомобілів.У Хаджибейському районі сталося загорання квартир і даху п’ятиповерхівки, у Київському, пошкоджено нежитлові будівлі та житлові будинки.За останніми даними, постраждали 11 людей, серед них дитина. Двоє перебувають у важкому стані. На жаль, один чоловік помер у лікарні від отриманих травм.На місцях працюють усі екстрені служби. Розгорнуто оперативні штаби, мобільні пункти допомоги та обігріву. Постраждалим надають необхідну підтримку, тривають роботи з відновлення пошкоджених комунікацій.🕯 Щирі співчуття рідним та близьким загиблого.Повідомив голова Одеської ОВА Сергій Лисак
📢 Формуємо робочу групу: майбутнє профорієнтації у Кілійській громаді!У Кілійській громаді стартує важлива ініціатива: розробка сучасної системи профорієнтації для дітей та підлітків.Це відбувається в межах наказу Міністерство освіти і науки України від 13.01.2026 №29; щодо співпраці з ГО «Розвиток громадянських компетентностей в Україні», та Швейцарсько-українського проєкту DECIDEВідділ освіти та молодіжної політики Кілійської міської ради розпочинає роботу над планом впровадження системи профорієнтації, на 2026–2027 роки.
❗️До робочої групи запрошують: Освітян(керівників шкіл, вчителів, профорієнтологів)Молодь та батьків(учнів старших класів і активних батьків)Партнерів(бізнес, громадські організації, заклади освіти)Представників влади(органи місцевого самоврядування)У межах роботи групи, буде проаналізований стан профорієнтації в громаді, визначені основні проблеми та потреби, сформовані ключові напрямки розвитку та підготовка проєкт Плану.
❗️☝️Якщо ви хочете стати частиною змін, повідомте про це до 31 березня 2026 рокуНаталії Клєвакзаступниці начальника Відділу освіти та молодіжної політики+380 67 733 72 06
📧 [email protected]Проєкт DECIDE реалізується за підтримки Швейцарії у партнерстві з Цюрихським педагогічним університетом.
🔗 Сайт: decide.in.ua
🔗 Facebook: decideUA
🔗 Відділ освіти: vompkil.od.gov.uaРазом створюємо сучасну, практичну та інклюзивну систему профорієнтації для майбутнього наших дітей!#кілія #кілійська_громада #освіта #ukraine #kiliya #Одещина #DECIDE
📍 Зустріч щодо “Кілійської ВЕС”: інтерес чи байдужість громади?Сьогодні, 26 березня, у Кілії відбулася відкрита зустріч із представниками ТОВ «Кілійська ВЕС», присвячена будівництву та подальшій роботі вітрової електростанції.Попри попередні анонси, мешканців громади на заході було небагато. Причини можуть бути різні: можливо, обрали незручний час для зустрічі- більшість мешканців працюють в цей час, хтось не довіряє подібним зустрічам, а хтось просто не бачить сенсу витрачати на це свій час. А можливо, питання розвитку громади сьогодні не є пріоритетом для більшості?..Під час зустрічі представники компанії Elementum Energy презентували проєкт будівництва вітроелектростанції «Кілійська ВЕС». Учасникам розповіли про основні етапи реалізації, строки виконання робіт та перспективи запуску.Окрему увагу приділили можливому впливу проєкту на громаду, зокрема екологічним, соціальним та економічним аспектам. Також обговорили питання соціального партнерства та взаємодії з місцевими жителями. Наприкінці зустрічі представники компанії відповіли на запитання присутніх.📌 Такі заходи - можливість напряму отримати інформацію та вплинути на майбутнє громади. Та чи готові мешканці цією можливістю користуватися, питання залишається відкритим.Фото Вячеслав ЧернявськийТут був анонс про зустріч https://www.facebook.com/share/p/1DvNx8XtBn/?mibextid=wwXIfr#кілія #кілійська_громада #вітряки #одеська_область #україна #кілійська_вес
У Вилкове відкрили збір для сімʼї яка найбільше постраждала від російського шахедаВідкриваємо збір допомоги для сім’ї Ладишкіної Любові. Сталася велика трагедія — мати загинула, донька наразі перебуває у тяжкому стані в лікарні, а їхній дім повністю зруйнований.Просимо всіх небайдужих долучитися та підтримати родину в цей надзвичайно важкий час.Допомогу можна передати: • у магазині «Надія» • або переказати на картку сестри:❗️❗️❗️Інша карта сестри Тетяни ,через ту вже не проходять перекази 51687451452177635363 5420 9940 8339Карасьова Тетяна ІванівнаЩиро дякуємо кожному за підтримку та небайдужість 🙏Реквізити взяли зі сторінки Кристина Щербатова ⬇️Нагадаємо ⬇️❗️На жаль, з’явилися трагічні подробиці щодо атаки по місту Вилкове 24 березня.Унаслідок ворожого удару загинула 87-річна жінка. Ще одна постраждала, 59 років, отримала травми, її стан лікарі оцінюють як середньої тяжкості. Наразі їй надається вся необхідна медична допомога.💔😢 Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким загиблої. Постраждалій бажаємо якнайшвидшого одужання.За інформацією ДСНС, удар було завдано по житловому сектору. Внаслідок атаки зруйновано приватний будинок із подальшим загорянням - пожежу оперативно ліквідували.Також пошкоджено ще шість розташованих поруч житлових будинків.https://t.me/Kiliya_ua
Це просто крик душі вже, звернення від місцевих мешканцівШановний Вячеслав Чернявский!Писати Вам в особисті повідомлення, як виявилось, немає жодного сенсу — відповіді немає, реакції теж.Тому змушені звертатися публічно.У провулку Урицького (біля Ощадбанку) вже тривалий час відбувається прорив водопроводу. І це не просто «незручність» — це справжня проблема, яку щодня бачать і відчувають мешканці:— провулок перетворився на болото з постійною водою — стоїть нестерпний сморід — неможливо відкрити вікна, особливо в теплу погоду — страждають будинки та дорожнє покриття Ми НЕОДНОРАЗОВО зверталися до Кп Світло Кілія— результату нуль. Повне ігнорування.Це центр міста. І при цьому — повна бездіяльність відповідальних служб.Окреме питання: як так виходить, що тарифи на воду ростуть, а сама вода просто витікає в землю місяцями— і це нікого не хвилює?Складається враження, що проблема або «не цікава», або її просто зручно не помічати.Просимо дати чітку відповідь:— коли буде усунуто прорив?— хто несе відповідальність за бездіяльність?скільки ще це буде продовжуватись?Якщо реакції не буде і надалі — будемо змушені звертатися до вищих інстанцій та публічно висвітлювати цю ситуацію далі.Авторка Marina Dmitrievna Bulala
❗️знову молодий хлопець добровільно вчинив теракт на замовлення русні, таким чином занапастив своє життя. У місті Буча вранці стався вибух невідомого предмета поблизу багатоквартирного житлового будинку. Унаслідок цього було пошкоджено скління вікон.Згодом поруч пролунав ще один вибух. Під час інциденту поранення отримали двоє правоохоронців 😢🙏 Постраждалих госпіталізували. За попередньою інформацією, їхній стан-середньої тяжкості, загрози життю немає.У Поліція Київської області кваліфікували подію як теракт. ❗️Як повідомили в Служба безпеки України та Національна поліція України, виконавця вдалося затримати “по гарячих слідах”.Ним виявився 21-річний місцевий житель. За попередніми даними, його могли завербувати російські спецслужби через інтернет.Чоловік отримав інструкції щодо виготовлення двох саморобних вибухових пристроїв. Для дистанційного підриву він встановив у них мобільні телефони, після чого залишив вибухівку у дворі: одну - під лавкою біля під’їзду, іншу - поруч зі сміттєвими баками 🤬❕Правоохоронці вкотре закликають: будьте обережні. У разі виявлення підозрілих предметів або отримання дивних пропозицій у мережі - негайно повідомляйте відповідні служби.
Памʼятник який мовчить, але говорить більше ніж здаєтьсяУ самому центрі міського парку міста Кілія, стоїть скульптура родини.Можливо, колись вона вважалась символом турботи, сім’ї та зразкового радянського життя.Сьогодні це символ байдужості.Місцеві мешканці справедливо і не вперше звертають на це увагу. Ось коментар, який днями залишили під одним із дописів голови громади:«…у дівчинки вже 30 років відламана рука… Невже нема кому відремонтувати цей пам’ятник? Це обличчя міста…»І це не просто коментар. Це питання, яке давно потребує відповіді.Це питання яке ми особисто в групі підіймали багато разів. Але є ще один показовий факт.Насправді ми навіть не знаємо, що це за скульптура. У місцевих прижилась назва «Сімʼя».Біля памʼятника немає таблички, немає інформації про автора, немає дати встановлення, немає навіть офіційної назви.Знайшла загальну інформацію, такі скульптури масово встановлювались у 1970–1980-х роках, тоді це була типова садово-паркова скульптура радянського періоду, часто вони не мали індивідуального автора, а виготовлялись за типовими проєктами або на місцевих комбінатах. Але ж цікаво дізнатися більше інформації. Скульптура стоїть десятки років, але її історія в нашому місті, для багатьох поколінь втрачена або забута.І це вже не просто про зламану руку.Постає логічне питання: хто відповідає за такі об’єкти в місті?Парк – це комунальна територія. А отже, профільні служби, балансоутримувач і міська влада мають забезпечувати належний стан таких об’єктів.Так склалося, що це не просто бетон. Це частина міського простору і нашої ідентичності.Що бачать наші діти, які гуляють у парку?Зруйновану скульптуру, яку ніхто не ремонтує роками. Простір без догляду.І приклад того, що спільне = нічиє.І з цього формується проста думка: піклуватися не обов’язково.Але ж місто – це не лише звіти і документообіг.Обличчя міста це сквери, парки, деталі і ставлення до простору.Можливо, прийшов час приділити цьому увагу?Провести обстеження скульптури, з’ясувати її радянську історію, встановити інформаційну табличку. І нарешті відновити її. Або прибрати. Як і багатьом відомий постамент.Бо коли 30 років — це не «не на часі».Це системна байдужість. Багатьох…Як ви вважаєте, чи важливо знати історію таких об’єктів у місті, чи достатньо просто «щоб стояло»?Або якщо ви знаєте історію цієї скульптури і інших, розповідайте в коментарях. #кілія #парк #кілійська_громада
Міст у Маяках повністю відновили після російських атакУ селі Маяки в Одеській області, відновили міст, який зазнав серйозних пошкоджень під час російських обстрілів у грудні 2025 року. Наразі переправа працює у повному обсязі та знову забезпечує стабільний рух транспорту.Цей міст є стратегічно важливим, саме через нього проходить ключовий маршрут Одеса - Рені, який з’єднує південь області з рештою України. Після атак рух був ускладнений, а сотні вантажівок фактично опинилися заблокованими. Спочатку проїзд відновили по одній смузі, а вже згодом виконали повноцінний ремонт. Попри відновлення, об’єкт залишається вразливим через свою важливість для логістики регіону. Саме тому уряд уже працює над альтернативним рішенням. Планується будівництво додаткової переправи, яка зможе забезпечити безперервне транспортне сполучення навіть у разі нових атак. "Розроблений проєкт тимчасового мосту. Це модульний металевий міст, який збирається достатньо швидко, коштує відносно недорого і може слугувати до 50 років. Його дуже важко уразити. Постанова на виході, чекаємо рішення Кабінету міністрів, починаємо робити", - прокоментував Сергій Сухомлин, голова Агентства відновлення.