У Сєвєродонецьку виявлено стихійне поховання в районі храму «Розчулення»В окупованому Сєвєродонецьку, поблизу храму ікони Божої Матері «Розчулення», що розташований у старій частині міста (район лікарняного містечка), було виявлено тіла ще 11 цивільних осіб. Ці люди загинули навесні 2022 року, коли російські війська штурмували місто, завдаючи масованих артилерійських та ракетних ударів по житлових кварталах.Через безперервні обстріли з боку РФ навесні 2022 року, мешканці Сєвєродонецька не мали змоги ховати загиблих родичів та сусідів на міських цвинтарях. Це змушувало людей створювати стихійні поховання у дворах, парках та поблизу релігійних споруд.Територія навколо цього храму на вулиці Енергетиків стала одним із місць масового поховання жертв боїв через свою близькість до житлових будинків та медичних установ. Станом на 2026 рік процес ексгумації тіл на цій ділянці все ще триває.Серед ідентифікованих та знайдених жертв — переважно місцеві мешканці, зокрема літні люди, жінки та діти, які стали заручниками бойових дій та не змогли вчасно евакуюватися.Наразі представники окупаційних структур проводять ексгумацію для подальшої ідентифікації осіб за допомогою ДНК-експертиз.Важливо: Цей район (старе місто) одним із перших прийняв на себе удар під час наступу, тому саме тут, поблизу старого храму та лікарні, навесні 2022 року ситуація з похованнями була критичною.#ЦентрВивченняОкупації
❗️ Полк "Скеля" про смерть військовослужбовців від пневмонії: "Помилок лікарів не виявлено"Раніше в мережі з’явилась інформація про щонайменше п’ятьох військовослужбовців, яких у 2026 році мобілізували до "Скелі". Згодом вони померли від пневмонії. Їхні родичі у смерті чоловіків звинувачували командування й лікарів, які, за їхніми словами, не надали вчасно допомоги."Якщо хтось вважає, що хвороба обирає по шеврону, це ж не так. І говорити, що пневмонія через те, що потрапив у Скелю, — це занадто. Усім хворим була надана своєчасна медична допомога. Зауважень до нашого медперсоналу від жодної перевірки не було. Медиками все було зроблено. Ми самі ініціювали ці перевірки — оцінювали медичну службу і місця лікування. Прив’язати підрозділ до пневмонії - це абсурд. Це для нас теж втрата, і ніхто не хотів втрачати людей від хвороб. Внутрішнє службове розслідування проведене. Помилок лікарів не виявлено", - заявив представник управління полку.@censor_net І Ми у Facebook, Instagram, Twitter, Tik-Tok, SL8
СБУ викрила дезертира, який на замовлення рф коригував повітряні атаки рашистів по ДніпруВійськова контррозвідка та слідчі Служби безпеки за сприяння Головнокомандувача Збройних Сил України викрили ще одного агента фсб у лавах ЗСУ. Ним виявився завербований ворогом мобілізований, який самовільно залишив військову частину та коригував атаки рф по Дніпру.За матеріалами справи, фігурант потрапив у поле зору рашистів, коли шукав «легкі заробітки» у Телеграм-каналах після втечі з підрозділу.Погодившись працювати на фсб, агент обходив місто та його околиці, щоб виявити та зафіксувати координати об’єктів оборонної та критичної інфраструктури.Серед об’єктів, за якими «полював» фігурант, – блокпости та запасні командні пункти українських військ, а також станції регіональної філії Укрзалізниці.Для прихованої фіксації потенційних «цілей» агент здійснював їхню відеозйомку під виглядом телефонних розмов.Невдовзі після початку розвідвилазок фігурант вирішив тимчасово «залягти на дно» в будинку своїх родичів на Дніпропетровщині.Утім, співробітники СБУ вже задокументували кожен його крок і на фінальному етапі операції затримали.Під час обшуку в агента вилучено смартфон із доказами роботи на ворога, в тому числі зашифровані відеофайли із військовими об’єктами та їхніми координатами на гугл-картах.Слідчі Служби безпеки повідомили агенту про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).Зловмисник перебуває під вартою без права внесення застави. Йому загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.Комплексні заходи проводили спільно зі слідчими СБУ в Дніпропетровській області за процесуального керівництва Дніпровської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Східного регіону.
❗️Четверо загиблих і 21 поранений, з них двоє дітей: поліція Донеччини задокументувала воєнні злочини рфЗа 10 березня росія здійснила 1 672 обстріли по лінії фронту та житловому сектору області.Під вогнем перебували 6 населених пунктів: міста Дружківка, Краматорськ, Миколаївка, Слов’янськ, села Дмитрівка, Очеретине.Руйнувань зазнали 53 цивільних об’єкти, з них 18 житлових будинків. ▪️По Слов’янську росіяни вдарили чотирма бомбами «КАБ-250» і трьома дронами – загинули чотири цивільних особи, поранено 21 людину, зокрема двох дітей. Пошкоджено 15 багатоквартирних будинків, одноповерховий будинок, 2 заклади освіти, комунальне підприємство, три нежитлових приміщення, газопровід, 12 цивільних авто.▪️У Миколаївці та Очеретиному пошкоджено об’єкти інфраструктури.▪️У Краматорську внаслідок влучання БпЛА «Молнія-2» пошкоджено об’єкт інфраструктури.Крім того, сьогодні в проміжок часу з 04:10 до 04:30 війська рф скинули на центр Краматорська 4 бомби «ФАБ-250» з модулем УМПК. Наразі відомо про одну поранену жінку. Пошкоджено щонайменше 47 цивільних об’єктів: будинки, автомобілі. Огляд місця події триває.#stoprussia #поліція_на_війні
Русня здійснила чергову комбіновану масовану атаку по Україні. Понад 20 постраждалих. А 3000 ракет обіцяних президентом до кінця 2025 року так і не нанесли удар у відповідь.➡️ Харків. Зафіксовано влучання у чотирьох районах міста та області, виникли пожежі. Поранені щонайменше 14 людей, серед них — дитина.➡️ Київ. 🔹 У Дарницькому районі вибуховою хвилею пошкоджені вікна й двері на першому поверсі девʼятиповерхівки. Пожежі немає. Постраждалих не виявили, повідомив міський голова Кличко.🔹 У Голосіївському районі через падіння уламків загорілися гаражі. Пожежу локалізували.🔹 У Печерському районі трапилося загоряння у приватному будинку. Його загасили.➡️ Запоріжжя. Дев’ятеро постраждалих. Пошкоджено будинки та два торговельні центри.➡️ Кривий Ріг. Постраждали двоє людей, пошкоджено багатоповерхівку.➡️ Кіровоградська область. Одна людина постраждала, пошкоджено житлові будинки.➡️ Полтавська область. Пошкоджено об’єкти промислового підприємства, житловий будинок і лінію електропередач. Без електропостачання залишилися 18 209 побутових та 1781 юридичний споживач.➡️ Черкаська область. У межах області знешкоджено російську ракету та 20 безпілотників.➡️ Одеська область. На півдні регіону пошкоджено об’єкт енергетичної інфраструктури.Мої співчуття всім постраждалим.
🇬🇧 Велика Британія посилює підтримку України👥 На четверту річницю повномасштабного вторгення московії, уряд Великої Британії оголосив про новий пакет військової та гуманітарної допомоги Україні.🗂 Новий пакет підтримки включає:🛑£20 мільйонів (~$26,9 мільйона) на екстрену енергетичну допомогу, ремонт енергомережі та забезпечення додаткових генеруючих потужностей;🛑£5,7 мільйона (~$7,6 мільйона) гуманітарної допомоги прифронтовим громадам, тим, хто потребує евакуації або постраждав від авіаударів чи внутрішнього переміщення.
Премʼєр Британії Кір Стармер:«У цю сумну річницю наше послання українському народу просте: Велика Британія з вами, сильніша ніж будь-коли. Саме тому сьогодні ми оголошуємо про нову підтримку і будемо продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно» 👤 Також британські військові хірурги, медсестри та фізіотерапевти консультуватимуть українських медиків. Окрім цього, Велика Британія запропонувала навчання для українських пілотів на власній авіабазі з метою підготовки їх як інструкторів з пілотування вертольотів.👤 Окремо міністр оборони Джон Гілі раніше оголосив про виділення 500 млн фунтів на системи ППО та передачу 1000 ракет LMM для захисту від атак московитських БпЛА.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Магазин🛑Донат
❗️Погані новини: удари по енергетиці не зупиняться - енергосистема працює з останніх сил, - "Ваньок"📍Росія робить ставку на внутрішню дестабілізацію. Останні теракти - прямий доказ. Вони активують «сплячих» агентів і готові йти на все, щоб розхитати ситуацію зсередини.📍Їхній розрахунок простий: удари по світлу й підриви мають змусити українців вимагати «миру на будь-яких умовах», паралельно вкидаючи наратив, що війна триває нібито через те, що Зеленський «тримається за владу».📍Готуються нові комбіновані удари по території України, зокрема по енергетичній інфраструктурі.📍Повідомляється про 16 комплексів балістичного застосування, готових до задіяння на напрямках Курськ, Брянськ, Таганрог.📍Не виключають запуск швидкісних цілей з Криму.📍Також можливе застосування до 16 ракет типу «Калібр» із порту Новоросійськ.📍Серед потенційних цілей - енергетичні об’єкти у Фастові, Трипіллі, Бурштині, Ладижині, Вишгороді, ТЕЦ-5/6, Кременчуці.На відео - удари РФ по Києву, зняті з борта МКС у ніч на 27 грудня. Видно збиті ракети, влучання в столиці та біля Трипільської ТЕС, а наприкінці - перехоплення двох балістичних цілей.❗️ЧП Україна 🇺🇦
❗️Київ, Одеса, Харків і Дніпро та інші великі міста ризикують залишитися без води. Можлива навіть евакуація (!): РФ навесні-влітку збирається бити по водопостачанню Найвразливішими цілями стають насосні та очисні станції: їх ураження може залишити міста без подачі, навіть якщо вода в річках є.Які будуть перші наслідки після атак? Через падіння тиску вода не доходитиме на верхні поверхи, почнуться локальні відключення, є ризик забруднення труб разом з погіршенням води. Також удар по насосних або підстанціях здатен повністю зупинити систему — до відновлення електрики чи запуску генераторів.Знеструмлення каналізаційних станцій загрожує підтопленнями й антисанітарією. Тривалі перебої можуть спричинити інфекції, гепатит А, отруєння та проблеми в лікарнях і школах.У гіршому сценарії — зупинки виробництв, закриття закладів і навіть евакуація частини населення.Повністю «обнулити» великі міста складно — є резерви й дублюючі лінії. Але регулярні удари означатимуть часті перебої, падіння тиску і значно складніше життя для мегаполісів.🇺🇦Реальна Війна | Підписатись
❗️21-річну білоцерківчанку застрелили у США: колишнього партнера обвинувачують у вбивстві14 лютого вранці у штаті Північна Кароліна внаслідок стрілянини загинула уродженка Білої Церкви — 21-річна Катерина Товмаш.Дівчина разом із родиною залишила Україну через повномасштабну війну та вже близько двох років проживала у Сполучених Штатах Америки.За інформацією Офісу шерифа округу Мур, близько 07:45 правоохоронці отримали повідомлення про стрілянину в приватному будинку на Daphne Lane у місті Васс. На місці було виявлено двох загиблих — Катерину Товмаш та 28-річного чоловіка.Слідство встановило, що 25-річний Калеб Гейден Фоснo, колишній партнер загиблої, прибув до Північної Кароліни зі штату Огайо та незаконно проник до будинку. Після скоєного він залишив місце події.За інформацією, оприлюдненою близьким другом родини у соцмережах, підозрюваний змусив молодшого брата Катерини розбудити її, після чого застрелив.Того ж дня підозрюваного затримали у штаті Огайо. Його обвинувачують у вбивстві двох людей та незаконному проникненні до житла. За словами правоохоронців, інцидент мав цілеспрямований характер.Біла Церква висловлює щирі співчуття родині та близьким Катерини.👉 Біла Церква - БЕЗ ТАБУНадіслати новину👇@bila_tserkvabot
До Києва надійшли 500 потужних генераторів від ЄС для забезпечення електроенергією критичної інфраструктури та будинків, де немає тепла, – КличкоКиїв отримав від ЄС 500 автономних джерел живлення – 438 генераторів потужністю 20 кВт та 62 – по 22 кВт.✔️323 генератори, які сьогодні передала комісарка ЄС з кризових ситуацій Аджа Лябіб, використовуватимуть переважно для живлення теплопунктів у будинках, де є така можливість.✔️177 генераторів, які надійшли раніше, місто вже спрямувало для підключення до індивідуальних теплопунктів та об’єктів критичної інфраструктури. «Генератори надані зі стратегічного резерву ЄС – rescEU. Поставки повністю фінансує ЄС та координує Європейська комісія. Дякуємо європейським партнерам за цю вкрай необхідну допомогу в умовах енергетичної кризи в Україні та Києві!», – написав мер Києва Віталій Кличко.Нагадаємо, після масованих обстрілів столиці Кличко закликав Європу допомогти місту генераторами. Після цього Київ отримав понад дві сотні генераторів від Польщі, 30 – від Франції, ще 177 генераторів надійшли від Євросоюзу.Україна Новини | Підписатись